Проєкт рішення ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за майно комунальної власності Добромильської міської ради та переліку підприємств, установ, організацій, що надають соціально-важливі послуги населенню Добромильської міської

Дата: 10.03.2025 14:42
Кількість переглядів: 58

 

 

Проєкт

Фото без опису

УКРАЇНА

ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________ сесія                                                                       VІІІ-го  скликання            

Від ________ 2025 року                                                                   № ______

м.Добромиль

 

РІШЕННЯ

 

Про затвердження Методики розрахунку

орендної плати за майно комунальної власності

Добромильської міської ради  та переліку підприємств,

установ, організацій, що надають соціально

важливі послуги населенню  Добромильської міської ради

 

        З метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду нерухомого майна, врегулювання господарських відносин щодо використання об’єктів комунальної власності Добромильської міської ради, вдосконалення організації договірно-майнових відносин, відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оренди державного та комунального майна» від 03 червня 2020 року № 483, постанови Кабінету  Міністрів України від 28.04.2021 №630 «Деякі питання розрахунку орендної плати за державне майно», керуючись статтею 25, ч.5 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська  рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Затвердити Методику розрахунку орендної плати за користуванням  майном комунальної власності Добромильської міської ради  згідно з Додатками 1,2,3 до цього рішення (додається).

2. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.

3.Попередньо видані рішення щодо  оренди комунального майна  вважати такими,що втратили чинність.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Добромильської міської ради з питань врегулювання земельних відносин.

 

 

Т.в.о.міського  голови                                                Олена МАЦЬКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 1

до рішення сесії Добромильської міської ради

№ ___ від_________

  

МЕТОДИКА

розрахунку орендної плати за користування майном

Добромильської міської територіальної громади

 

1. Методику розроблено з метою створення єдиного організаційно- економічного механізму справляння плати за об’єкти оренди відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна“ (надалі – Закон) та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 р.  № 483 (надалі – Порядок).

2. Розмір орендної плати визначається:

-у разі передачі майна в оренду шляхом проведення електронного аукціону-відповідно до цінових пропозицій учасників аукціону.

-у разі передачі майна в оренду без проведення аукціону-згідно з Методикою розрахунку орендної плати.

3. До складу орендної плати не входять витрати на утримання орендованого майна (комунальних послуг, послуг з управління об’єктом нерухомості, витрат на утримання прибудинкової території та місць загального користування, вартість послуг з ремонту і технічного обслуговування інженерного обладнання та внутрішньо-будинкових мереж, ремонту будівлі, у т.ч., покрівлі, фасаду, вивіз сміття тощо).

4. У разі оренди нерухомого майна без проведення аукціону (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 7 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/imgs/90/p506691n226.bmp

де:

Вп – вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки (без ПДВ), грн.;

Сор – орендна ставка, визначена згідно з додатком 1 (в разі укладення договору з орендарем відповідно до ст. 15 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”), або додатком 2 (для договорів оренди, строк дії яких продовжується відповідно до абз. 4 ч. 7 ст. 18 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, а також з підприємствами, установами, організаціями, що надають соціально важливі послуги).

Розмір орендної плати за базовий місяць оренди нерухомого майна визначається за формулою:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/imgs/90/p506691n25-4.bmp

де:

О пл – розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.

У разі якщо між датою визначення орендної плати за базовий місяць і датою підписання акта приймання-передачі майна минуло більше ніж один повний календарний місяць, то розмір орендної плати за перший місяць оренди встановлюється шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції у місяцях, що минули з дати визначення орендної плати за базовий місяць.

5. Ринкова (оціночна) вартість об’єкта оренди для цілей оренди визначається на замовлення орендодавця, крім випадків, визначених цим пунктом.

Орендар, визначений за результатами аукціону або орендар, якому було передано в оренду об’єкт без аукціону, зобов’язаний відшкодувати орендодавцеві вартість проведення оцінки об’єкта оренди.

Ринкова (оціночна) вартість об’єкта, який перебуває в оренді на підставі договору, який орендар бажає продовжити на новий строк без проведення аукціону у випадках, передбачених Законом, визначається на замовлення орендаря згідно з Порядком передачі майна в оренду як особи, у якої орендоване майно перебуває на законних підставах, без доручення орендодавця.

Ринкова (оціночна) вартість об’єкта оренди визначається відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

6. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 12 місяців від дати оцінки, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.

7. Річна орендна плата у розмірі 1 гривні встановлюється таким орендарям:

1.  – органам державної влади, іншим бюджетним організаціям, закладам, установам, які повністю фінансуються з державного бюджету;

2.  – структурним підрозділам Добромильської  міської ради, установам і організаціям, які повністю або частково фінансуються з бюджету Добромильської  міської територіальної громади;

3.  – Пенсійному фонду  України та його органам;

 4. -  державним та комунальним закладам освіти, культури, що утримуються за рахунок державного та місцевого бюджетів;

5.  – музеям, які утримуються за рахунок державного та місцевого бюджетів.

6. –комунальним підприємствам та установам державного та місцевого бюджетів.

7.  – комунальним закладам охорони здоров’я, що фінансуються з місцевого, обласного та державного бюджету;

8. – державним та комунальним телерадіоорганізаціям;

9 – особам з інвалідністю з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування;

10. – редакціям державних і комунальних періодичних видань, заснованих державними науково-дослідними установами, трудовими і журналістськими колективами;

11.- національним художнім колективам, яким надається фінансова підтримка з державного бюджету та місцевого бюджету;

12. –релігійним організаціям всіх форм власності для забезпечення проведення Богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та надання освітніх і соціальних послуг.

8. Розмір річної орендної плати у разі оренди іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім транспортних засобів) встановлюється на рівні 12 відсотків вартості об’єкта оренди.

Розмір річної орендної плати у разі оренди транспортних засобів встановлюється на рівні 10 відсотків вартості об’єкта оренди.

У разі, коли орендарем є суб’єкт малого підприємництва, розмір річної орендної плати за оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна, у тому числі транспортних засобів, становить 7 відсотків вартості об’єкта оренди.

9. Суми гарантійного внеску сплачуються усіма орендарями, окрім тих, що передбачені у п. 7 даної Методики.

10. Оподаткування орендної плати здійснюється відповідно до вимог  законодавства України.

11. Додатки 1 та 2 до цієї Методики застосовуються до договорів оренди, що укладаються або продовжуються після набрання чинності цією Методикою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток№1 до Методики розрахунку

орендної плати за користування майном

Добромильськоїміської територіальної громади

  

ОРЕНДНІ
ставки для договорів оренди комунального майна

 

Орендарі

Орендна ставка, відсотків

1. Для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує  30 календарних днів протягом одного року щодо кожного орендаря, якщо балансоутримувачем є комунальне підприємство, установа, організація, що провадить діяльність з організації конгресів і торговельних виставок

10

2. Приватні заклади освіти (суб’єкти підприємницької діяльності), які мають ліцензію на надання освітніх послуг у відповідній сфері (крім закладів освіти і суб’єктів підприємницької діяльності, визначених у пункті 8 цього додатка).

10

3. Для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії

8

4. Громадські організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національні творчі спілки або їх члени під творчі майстерні)

4

5. Державні видавництва і підприємства книгорозповсюдження

4

6. Вітчизняні видавництва та підприємства книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (або) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру)

4

7. Дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав, представництва міжнародних організацій в Україні

3

8. Приватні заклади загальної середньої освіти (суб’єкти підприємницької діяльності), які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг

3

9. Громадські об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, утворені ними спортивні клуби (крім спортивних клубів, що займаються професійним спортом), дитячо-юнацькі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, центри олімпійської підготовки, центри студентського спорту закладів вищої освіти, центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, – виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг

3

10. Державні та комунальні спортивні клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, центри олімпійської підготовки, центри студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчі заклади, центри фізичного здоров’я населення, центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю.

3

11. Заклади освіти, засновані на будь-якій формі власності, суб’єкти підприємницької діяльності, що мають ліцензію на надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг

1

12. Спеціалізовані підприємства, установи та заклади соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”

1

16. Народні депутати України або депутати місцевих рад для розміщення громадської приймальні, у тому числі коли договір оренди від імені депутата укладається громадською організацією в інтересах депутата і для розміщення його депутатської приймальні :

 

на площі не більш як 50 кв. метрів

3

на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів

7

17. Громадські організації ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів:

 

на площі не більш як 100 кв. метрів

4

на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів

7

18. Реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ:

 

на площі не більш як 100 кв. метрів

1

на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів

7

 

 

 

Додаток № 2

до Методики розрахунку

орендної плати за користування майном

Добромильської міської територіальної громади

 

ОРЕНДНІ СТАВКИ

для договорів оренди, які продовжуються вперше, а також для підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги

 

Найменування

Орендна ставка, відсотків

1. Використання єдиних майнових комплексів державних та комунальних підприємств, їх відокремлених структурних підрозділів для:

 

1) тютюнової промисловості, лікеро-горілчаної та виноробної промисловості, радгоспів заводів, що виробляють виноробну продукцію

25

2) виробництва електричного та електронного устаткування, деревини та виробів з деревини, меблів, організації концертно-видовищної діяльності та виставкової діяльності, ресторанів, морського, залізничного та автомобільного транспорту, торгівлі, випуску лотерейних білетів та проведення лотерей, кольорової металургії, нафтогазодобувної промисловості

20

3) електроенергетики, газової, хімічної і нафтохімічної промисловості, чорної металургії, зв’язку, швейної та текстильної промисловості, ресторанного господарства (крім ресторанів), виробництва транспортних засобів, устаткування та їх ремонту, виробництва машин та устаткування, призначеного для механічного, термічного оброблення матеріалів або здійснення інших операцій, виробництва гумових та пластмасових виробів, лісового господарства, рибного господарства, целюлозно-паперової промисловості, переробки відходів, видобування неенергетичних матеріалів, надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, паливної промисловості, побутового обслуговування

16

4) сільського господарства, харчової промисловості (крім лікеро-горілчаної та виноробної промисловості), радгоспів заводів (крім тих, що виробляють виноробну продукцію), металообробки, освіти, науки та охорони здоров’я, легкої (крім швейної та текстильної) промисловості, виробництва будівельних матеріалів

12

5) використання інших об’єктів

10

2. Використання нерухомого майна за цільовим призначенням:

 

1) розміщення казино, інших гральних закладів, гральних автоматів

100

2) розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти

45

3) розміщення:

 

банкоматів

40

ресторанів з нічним режимом роботи

40

відділень банків, фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості)

40

торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї

40

4) розміщення:

 

виробників реклами

30

саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу

30

торговельних об’єктів з продажу автомобілів

30

зовнішньої реклами на будівлях і спорудах

30

5) організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності

25

6) розміщення суб’єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів

22

7) розміщення:

 

майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів

20

майстерень з ремонту ювелірних виробів

20

аптек у приміщеннях лікувально-профілактичних закладів

20

приватних закладів охорони здоров’я

20

суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики

20

торговельних об’єктів з продажу окулярів, лінз, скелець

20

редакцій засобів масової інформації:

20

– рекламного та еротичного характеру

20

– тих, що засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства

20

– тих, де понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали іноземних засобів масової інформації

20

– тих, що засновані за участю суб’єктів господарювання, одним із видів діяльності яких є виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення

20

8) розміщення:

 

турбаз, мотелів, кемпінгів, літніх будиночків

18

торговельних об’єктів з продажу непродовольчих товарів, алкогольних та тютюнових виробів

18

офісних приміщень (крім відділень банків, фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості)

18

суб’єктів господарювання, що надають послуги, пов’язані з переказом грошей

18

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування

18

антен, технічних засобів і антен операторів телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету

18

9) розміщення:

 

ресторанів, кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи*

15

ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини

15

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з організації шлюбних знайомств та весіль

15

складів, крамниць-складів, магазинів-складів

15

приватних архівних установ

15

камер схову

15

стоянок для автомобілів, паркінгів

15

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з вирощування квітів, грибів

15

10) розміщення:

 

суб’єктів господарювання, що провадять виробничу діяльність

12

комп’ютерних клубів та інтернет-кафе

12

аптек, ветеринарних аптек

12

рибних господарств

12

шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів

12

суб’єктів господарювання, що здійснюють проектні, проектно-вишукувальні, проектно-конструкторські роботи

12

інформаційних агентств

12

виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі

12

кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи

12

суб’єктів підприємницької діяльності, що надають освітні послуги погодинно (курси, тренінги, семінари тощо)

12

торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи

12

11) розміщення:

 

суб’єктів кінематографії, основною діяльністю яких є кіновиробництво або технічне забезпечення і обслуговування кіновиробництва за умови, що вони внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів

10

редакцій засобів масової інформації

10

приватних закладів освіти (суб’єктів підприємницької діяльності), які мають ліцензію на надання освітніх послуг у відповідній сфері (крім закладів освіти і суб’єктів підприємницької діяльності, визначених в підпункті 18 та підпункті 20 цього пункту), на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг

10

12) організація та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує  30 календарних днів протягом одного року щодо кожного орендаря, якщо балансоутримувачем є державне або комунальне підприємство, установа, організація, що провадить діяльність з організації конгресів і торговельних виставок

10

13) розміщення:

 

закладів фізичної культури і спорту, крім тих, які наведені в абзацах восьмому та дев’ятому підпункту 18 цього пункту

9

суб’єктів підприємницької діяльності, що надають освітні послуги без отримання ліцензії

9

суб’єктів господарювання, що здійснюють побутове обслуговування населення

9

громадських вбиралень

9

виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні

9

14) організація та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії

8

15) розміщення:

 

об’єктів поштового зв’язку на площі, що використовується для надання послуг поштового зв’язку;

3

 

розміщення АТ «Укрпошта»

3

суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень

3

кінотеатрів, театрів

3

16) розміщення:

 

торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів

3

видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції

3

17) оренда майна:

 

Громадськими організаціями у сфері культури і мистецтв (у тому числі національними творчими спілками або їх членами під творчі майстерні)

4

державними видавництвами і підприємствами книгорозповсюдження

4

вітчизняними видавництвами та підприємствами книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (або) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру)

4

18) розміщення:

 

приватних закладів загальної середньої освіти (суб’єктів підприємницької діяльності), які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг

1

громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, утворених ними спортивних клубів (крім спортивних клубів, що займаються професійним спортом), дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, – виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг

1

державних та комунальних спортивних клубів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчих закладів, центрів фізичного здоров’я населення, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, а також баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки (крім орендарів, зазначених у пункті 13 цієї Методики)

1

дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні (крім договорів, орендна плата за якими врегульована міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України)

1

19) розміщення:

 

організацій, що надають послуги з нагляду за особами з психічними, інтелектуальними чи сенсорними порушеннями

1

20) розміщення:

1

надавачів соціальних послуг

1

закладів освіти , заснованих на будь-якій формі власності, суб’єктів підприємницької діяльності, що мають ліцензію на надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг

1

закладів соціального захисту для бездомних громадян, безпритульних дітей та установ, призначених для тимчасового або постійного перебування громадян похилого віку та осіб з інвалідністю

1

закладів соціального обслуговування для сімей, дітей та молоді, що утримуються за рахунок місцевого бюджету, зокрема:

– центрів соціально-психологічної реабілітації дітей

– соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

– соціальних центрів матері та дитини

– центрів соціально-психологічної допомоги

– центрів реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями

– центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді

0,01

 

 

23) оренда юридичними та фізичними особами для облаштування у закладах охорони здоров’я кімнат відпочинку (сімейних кімнат) для перебування в них на безоплатній основі осіб, які перебувають на лікуванні у цьому закладі, та членів їх сімей (під час лікування таких осіб)

0,01

24) розміщення транспортних підприємств з:

 

перевезення пасажирів

15

перевезення вантажів

18

25) розміщення творчих спілок, творчих майстерень, громадських об’єднань, благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності:

 

на площі не більш як 50 кв. метрів

4

на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів

7

26) розміщення громадської приймальні народного депутата України або депутата місцевої ради, у тому числі коли договір оренди від імені депутата укладається громадською організацією в інтересах депутата і для розміщення його депутатської приймальні:

 

на площі не більш як 50 кв. метрів

3

на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів

7

27) розміщення громадських об’єднань осіб з інвалідністю на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності:

 

на площі не більш як 100 кв. метрів

1

на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів

2

28) оренда громадськими організаціями ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів:

 

на площі не більш як 100 кв. метрів

1

на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів

2

29) оренда реабілітаційними установами для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ:

 

на площі не більш як 100 кв. метрів

1

на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів

2

30) інше використання нерухомого майна

15

  

 

 

 

 

 

ДОДАТОК №3

 до рішення  Добромильської міської

                                                                                         ради від __________ року № _____

 

ДОДАТКОВИЙ ПЕРЕЛІК підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню   Добромильської міської ради та мають право на продовження договорів оренди майна без проведення аукціону .

 

  1. Комунальне  підприємство МВУЖКГ м.Добромиль

2 . Комунальне некомерційне підприємство  Добромильської міської ради

 « Добромильська районна лікарня»

3. Управління освіти, культури, спорту та молодіжної політики виконавчого комітету  Добромильської  міської ради;

4. Акціонерне товариство «УКРПОШТА»;

5. Публічне акціонерне товариство «УКРТЕЛЕКОМ».

6.Релігійні громади

 

 

Т.в.о.міського  голови                                                Олена МАЦЬКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Добромильської міської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно Добромильської міської територіальної громади»

  1. Визначення проблеми

Відповідно до Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» (надалі-Закон) визначено, що у разі передачі майна в оренду без проведення аукціону орендна плата визначається відповідно до Методики розрахунку орендної плати, яка затверджується Кабінетом Міністрів України щодо державного майна та представницькими органами місцевого самоврядування – щодо комунального майна.

У зв’язку з введенням в дію Методики розрахунку орендної плати за державне майно, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 р., виникла потреба у розробленні відповідного нормативного акту для врегулювання господарських та адміністративних відносин при вирішенні питань укладення договорів оренди майна комунальної власності Добромильської міської територіальної громади, розрахунку плати за оренду відповідно до вимог законодавства.

Управлінням майна громади розроблено проект рішення Добромильської міської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно Добромильськоїміської територіальної громади» (надалі – проект акту, рішення), яким визначатимуться орендні відносини.

  1. Цілі регулювання

Цілями регулювання є забезпечення виконання вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна», підвищення ефективності використання майна комунальної власності територіальної громади, створення єдиних правил для учасників орендних відносин, чітких механізмів розрахунку орендної плати (річної, місячної, добової, погодинної) та забезпечення надходжень до бюджету Добромильськоїтериторіальної громади.

  1. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей

Вид альтернатив

Опис альтернативи

Альтернатива 1:

Забезпечення регулювання

 

Прийняття нового регуляторного акта врегулює: господарські та адміністративні відносини при вирішенні питань передачі в оренду та укладенні договорів оренди майна комунальної власності;   механізм розрахунку плати за оренду комунального майна відповідно до вимог законодавства

Альтернатива 2:

Відсутність регулювання

 

Залишення ситуації без змін, що не відповідатиме Закону, унеможливить укладення договорів оренди, погіршить фінансовий стан підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності, зменшить надходження до місцевого бюджету

 Альтернативи визначено з огляду на вимоги Закону України «Про оренду державного та комунального майна», якими надано право органам місцевого самоврядування затверджувати Методику розрахунку орендної плати  щодо комунального майна. Вирішення проблеми, зазначеної у п. 1 цього аналізу, можливе лише шляхом нормативного закріплення, тобто, прийняття проекту рішення « Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно Добромильської міської територіальної громади». Як альтернативу до запропонованого регуляторного акту розглядається Методика розрахунку орендної плати за державне майно, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 р., та досвід інших міст України щодо затвердження власних методик, однак, вони не враховують специфіку розвитку м. Добромиль.

 Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

За результатами опрацювання альтернативних способів досягнення цілей регулювання здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.

   Кількість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей. Рейтинг

результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал

результативності

(за чотирибальною

системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного балу

Альтернатива 1:

Забезпечення регулювання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Є найбільш прийнятним та ефективним способом, який дозволить досягти мети регулювання та встановить єдині методологічні підходи щодо розрахунку орендної плати під час передачі майна комунальної власності без проведення аукціону.

 

 

 

Альтернатива 2:

Відсутність регулювання

1

Залишаться неврегульованими орендні відносини

 

 

 

 

Обґрунтування (підсумок за альтернативами)

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

 

 

 

 

Альтернатива 1:

Забезпечення регулювання

 

Забезпечення надходжень до місцевого бюджету від оренди майна.

Забезпечення додаткового джерела фінансування підприємств комунальної власності.

Відкриття нових об’єктів соціально-побутового та іншого призначення.

Створення нових робочих місць.

Покращення надання  адміністративних послуг.

 

 

 

Витрати орендодавців

 

20 годин на підготовку договорів-оренди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Встановлення однозначних, прозорих вимог для отримання права на оренду майна комунальної власності;

Розвиток суб’єктів підприємництва;

Підтримання суб’єктів господарювання права комунальної власності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Альтернатива 2:

Відсутність регулювання

 

Немає

Витрати орендодавців

 

20 годин на підготовку договорів-оренди

 

 

Неврегульованість у сфері комунального майна

 

 

 

 

Ризики

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту.

Альтернатива 1:

Забезпечення регулювання

 

Прийняття регуляторного акту забезпечить вирішення проблеми у сфері оренди майна комунальної власності, забезпечить досягнення поставлених цілей

Зовнішніми чинниками, що впливатимуть на дію регуляторного впливу (організаційні, соціальні, політичні):

-нестабільна економічна та політична ситуація у Державі/регіоні;

-зміна чинного законодавства у сфері орендних відносин;

-неналежне виконання орендарями умов договорів оренди;

Враховуючи зазначене, буде запроваджено постійний моніторинг щодо їх оцінки та, за необхідності, внесення відповідних змін до регуляторного акту.

 Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

  1. Механізм дії регуляторного акту.

Відповідно до Закону передача майна в оренду відбувається на аукціоні. При цьому, відповідно до ст.15 Закону, певні категорії орендарів мають право на укладення договору оренди без аукціону.

Реалізація положень проекту Методики сприятиме забезпеченню: єдиного підходу до оформлення договірних орендних відносин, чіткого механізму  нарахування плати за оренду майна та орендні ставки за використання єдиного майнового комплексу, нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна комунальної власності, відповідно до вимог визначених Законом.

  1. Організаційні заходи впровадження регуляторного акту в дію.

Для розв’язання проблем, визначених у розділі І, передбачається визначити чіткий механізм впорядкування єдиних вимог до оформлення договірних орендних відносин.

Дрогобицькій міській раді для впровадження вимог регулювання необхідно:

  • забезпечити інформування про вимоги регуляторного акту суб’єктів господарювання шляхом оприлюднення регуляторного акту на офіційному веб-сайті Добромильської міської ради;
  • організувати виконання вимог регулювання.

Суб’єктам господарювання для впровадження вимог регулювання необхідно:

  • ознайомитися з вимогами регулювання;
  • виконувати вимоги регулювання.
  1. Оцінка виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги

Реалізація регуляторного акту  не передбачає бюджетних витрат, пов’язаних із здійсненням органом місцевого самоврядування функцій щодо законодавчого врегулювання механізму ефективного використання комунального майна.

У разі прийняття регуляторного акту суб’єкти господарювання понесуть матеріальні витрати у зв’язку з підготовкою документів.

 

  1. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту

Запропонований проект регуляторного акту буде діяти до прийняття змін до нормативно-правових актів, що мають вищу юридичну силу, які стосуються зазначеної сфери регулювання або до моменту визнання його таким, що втратив чинність.

  1. Визначення показників результативності дії регуляторного акту

Показниками результативності запровадження регуляторного акту слугуватиме розмір щорічних надходжень до  місцевого бюджету внаслідок передачі комунального майна в оренду;кількість учасників аукціону;різниця між стартовою орендною платою та орендною платою, за якою було передано майно;кількість успішних аукціонів.
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання – високий, оскільки проект рішення оприлюднено на офіційному веб-сайті Добромильської міської ради для громадського обговорення.

У результаті впровадження регуляторного акту буде досліджуватись та вивчатися механізм врегулювання орендних відносин.

Зміни, що пропонуються, поширюватимуться на орендарів всіх організаційно-правових форм та орендодавців комунального майна.

Проект регуляторного акту було оприлюднено з метою обговорення та отримання від суб’єктів господарювання зауважень та пропозицій.

  1. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акту

Стосовно регуляторного актуДобромильською міською радою буде здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження його результативності в строки, установлені статтею 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Базове відстеження результативності акту буде здійснене до набрання чинності цим актом.

Повторне відстеження результативності регуляторного акту здійснюватиметься через рік з дня набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше двох років після набрання ним чинності.

Періодичне відстеження результативності цього регуляторного акту здійснюватиметься раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження результативності.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу показників дії цього акту, такі питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін до регуляторного акту.

                                             

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано