ПРОГРАМА реконструкції вуличного освітлення на 2023 рік

2. Розробник програми: Добромильська міська рада
  3. Відповідальний виконавець програми: Добромильська міська рада
  4. Термін реалізації програми: 2023 рік
  5. Обсяги фінансування програми (тис.грн.) 500,0  тис.  грн.

Роки

Обсяги фінансування, тис.грн.

Всього, тис. грн.

в т.ч. за джерелами фінансування

міський бюджет

1. Очікувані результати виконання програми:

- заміна світильників вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій;

- заміну старих електропроводів на сучасні самонесучі з мінімальними втратами електроенергії та заміну старих опор;

- підвищення якості життя та громадської безпеки;

- значна економію затрат на електроенергію та експлуатацію мереж.

І. Загальні положення

В зв’язку з проблемами енергопостачання за останні роки, дуже гостро постало питання освітлення населених пунктів. Освітлювальні прилади, які експлуатуються, не відповідають технічному рівню сучасного освітлювального обладнання і світловіддача їх дуже низька.

З огляду на негативні тенденції, що мають місце в забезпеченні безпечного пересування людей, незадовільний  технічний стан та низькі експлуатаційні якості мереж вуличного освітлення, з метою зниження рівня аварійності на дорогах та покращення умов благоустрою в населених пунктах назріла потреба капітального ремонту мереж вуличного освітлення.

Дана Програма реконструкції вуличного освітлення населених пунктів Добромильської міської ради направлена на:

• відновлення зовнішнього освітлення на вулицях, які в даний час не освітлюються;
  • скорочення витрат на обслуговування мереж вуличного освітлення;
  • обслуговування мереж вуличного освітлення за рахунок збільшення строку використання високоефективних освітлювальних приладів.

В результаті впровадження Програми буде досягнуто рівень освітлення населених пунктів відповідно до санітарних норм освітлення, що позитивно вплине на дорожнього-транспортну ситуацію в місті та створить сприятливі умови для покращення криміногенної ситуації.

Намічено значне покращення екологічного стану, так як повністю буде виключено з експлуатації ртутні джерела світла.

2. Мета програми

Основною метою Програми є зменшення витрат енергетичних ресурсів, що використовуються для обслуговування систем вуличного освітлення населених пунктів Добромильської міської ради, збільшення освітлюваності вулиць міста для підвищення громадської безпеки та комфортності життєвого середовища мешканців міста, зниження затрат на обслуговування мереж освітлення.

3. Шляхи і способи розв’язання проблеми

Проблему передбачається розв’язати шляхом фінансування робіт з реконструкції вуличного освітлення за рахунок коштів міського бюджету, а також застосування новітніх технологій та матеріалів при ремонті, ефективного використання коштів та гарантій балансоутримувачів і підрядних організацій за якість виконаних робіт, дотримання нормативів витрат на експлуатаційне утримання мереж вуличного освітлення.

4. Завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

- відновлення мереж вуличного освітлення;

- підвищення експлуатаційних якостей мереж вуличного освітлення шляхом встановлення енергозберігаючих світильників вуличного освітлення;

- організація ефективного управління у сфері виробництва і надання послуг з обслуговування, утримання та ремонту мереж вуличного освітлення.

5. Очікувані результати виконання Програми

Одним з найважливіших результатів Програми буде збільшення освітлюваності вулиць громади для підвищення громадської безпеки та комфортності життєвого середовища мешканців та гостей громади.

В результаті реалізації Програми буде досягнуто впровадження сучасних енергозберігаючих технологій, збільшено енергоефективність мереж вуличного освітлення, знижено затрати на електроенергію та обслуговування мереж вуличного освітлення.

1. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету.

Обсяг фінансування з місцевого бюджету на реконструкцію вуличного освітлення на 2023 становить 500,0  тис. грн.

Секретар міської ради                                                          О.Мацько