ПРОГРАМА надання грошової допомоги дітям з рідкісними захворюваннями на 2021 рік

« ЗАТВЕРДЖЕНО»

Добромильська міська рада

рішення сесії  №_______

від «_____»__________2020 року

______________ П.Куляс

надання грошової допомоги дітям

з рідкісними захворюваннями

на 2021 рік

м.Добромиль

МЕТА ПРОГРАМИ

Рідкісні, тобто орфанні захворювання, (від англійської – «сирітські») –захворювання, які трапляються в невеликій частині населення, їх поширеність становить 1:2000, але ця статистика умовна, бо одне й те саме захворювання може бути рідше в одному регіоні і поширеним в іншому.

В Україні орфанними вважаються захворювання, які загрожують життю або хронічно прогресують, призводять до скорочення тривалості життя людини або до її інвалідності.

Однією з головних проблем лікування рідкісних захворювань є висока вартість медпрепаратів та необхідність індивідуального, специфічного харчування.

Оскільки, найбільш соціально вразливою категорією є діти, то метою «Програми надання грошової допомоги дітям з рідкісними захворюваннями на 2021 роки» ( надалі - Програма) є матеріальна підтримка, шляхом надання грошової допомоги сім’ям в яких є діти з рідкісними захворюваннями, діти, які потребують трансплантації чи її не перенесли  та діти з прогресуючою патологією.

Грошова допомога виплачується  заявнику, яким є один з батьків (або іншій особі, на утриманні якої перебуває дитина), дитина, якого має рідкісне захворювання чи потребує трансплантації, та діти з прогресуючою патологією.

Для отримання грошової допомоги громадяни Добромильської міської ради   подають до Добромильської міської ради  наступні документи:

• Заяву на отримання грошової допомоги;
  • Копії сторінок паспорта заявника;
  • Довідку або висновок ЛКК відповідної медичної установи про те, що захворювання дитини належить до рідкісних, або про те, що дитина потребує трансплантації, або що захворювання з прогресуючою патологією;
  • Копія свідоцтва про народження дитини та, у разі наявності, копії сторінок паспорта дитини;
  • Номер особового банківського рахунку заявника.

Розмір та період виплати грошової допомоги визначаються за рішенням відповідної комісії, затвердженої головою міської ради.

Склад комісії повинен  становити не менш п’яти чоловік. До складу комісії можуть входити представники охорони здоров’я, центру надання соціальних послуг Добромильської міської ради, депутатського корпусу, виконавчого апарату Добромильської міської ради .

Виплата допомоги здійснюється на підставі розпорядження голови Добромильської міської ради за рішенням комісії.

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється за кошти міського бюджету в межах обсягу, затвердженого сесією міської ради на відповідний рік.

Для фінансування Програми можуть залучатись кошти з інших джерел не заборонених чинним законодавством.

Секретар міської ради                                                                      О.Мацько