ПРОГРАМА охорони навколишнього природного середовища Добромильської міської ради на 2021рік.

 

 

                                «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Добромильська міська рада

рішення сесії №32

від «23»грудня 2020 року

Міський голова                                                   

 _____________ П.Куляс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

охорони навколишнього

природного середовища

Добромильської міської ради на 2021-2025 роки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Добромиль

2021

 

 

  1. Загальні положення

 

Програма охорони навколишнього природного середовища Добромильської міської  ради на 2021-2025 р. (далі - Програма) розроблена відповідно до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991р; Постанови КМУ «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» від 17 вересня 1996р. №1147 (із змінами: Пост. КМУ від 21.10.2009р.) та враховуючи - «Методичні рекомендації щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання» від 04.12.06р. №367.

Підставою для розроблення Програми є існування проблем на рівні підвідомчій території ради, розв'язання яких потребує залучення бюджетних коштів, координації спільних дій органу самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення.

 

  1. Мета Програми

 

Програма розроблена з метою реалізації державної політики України в галузі довкілля, забезпечення екологічної безпеки, захисту життя і здоров'я мешканців населених пунктів від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонії взаємодії суспільства і природи.

Екологічна ситуація на території Добромильської міської  ради, характеризується відносною стабільністю показників - однак багато проблем потребують вирішення:

1. Реконструкція очисних споруд та каналізаційних мереж, будівництво каналізаційно-насосної станції в м.Добромиль та с.Міженець

           2. Несанкційоване розміщення твердих побутових відходів населення, відсутність документації на існуюче сміттєзвалище ,відсутність дозволів на викиди  є великим  порушенням та суттєвим чинником негативного впливу на земельні, водні та лісові ресурси міської ради і здоров'я людей.

3.Накопичення побутового сміття в лісонасадженнях та поблизу річок, в зоні житлової забудови -  є одним з потенційних джерел забруднення довкілля і являють собою велику загрозу навколишньому природному середовищу та підлягають утилізації.

Тому, одним з пріоритетних питань захисту навколишнього природного середовища території ради є (на даному етапі) - організація робіт по вивозу відходів та локалізація стихійних звалищ,утилізація сміття ,рекультивація території полігону (міського сміттєзвалища) твердих побутових відходів, а також отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря існуючого сміттєзвалища та його паспортизація .

          4. Стан озеленення на території міської ради потребує подальшого розширення та коригування.Розвиток зеленого господарства виконується переважно за рахунок створення локальних зелених зон: паркових насаджень, скверів, фруктових садів.

          5.Заходи щодо відновлення  і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Вирви, Вігор та інших.

 

 

  1. Основні завдання програми

 

Враховуючи реальний стан довкілля, який сформувався на території, основними завданнями міської ради програми охорони навколишнього природного середовища та пріоритетними напрямками екологічної політики міської ради є:

  • Запобігання забруднення підземних та поверхневих вод через проведення реконструкції очисних споруд та каналізаційних мереж, будівництво каналізаційно-насосної станції в м. Добромиль та с. Міженець.
  • Покращення санітарно-екологічного стану водних об'єктів.
  • Проведення заходів по боротьбі з шкідливою дією вод річки Вирва у селах через які протікає річка. Це місто Добромиль, села Княжпіль, Мігово, Велике, Боневичі, Нове Місто, Комаровичі, Боршевичі, Пацьковичі.

 

  • Охорона і раціональне використання природних рослинних ресурсів
  • Озеленення, благоустрій населених пунктів Добромильської громади, збереження природно-заповідного фонду.
  • Розвиток сфери поводження з твердими побутовими відходами.
  • Догляд за зеленим насадженням.
  • Виготовлення документації проекту землевідведення  земельної ділянки для реконструкції очисних споруд.
  • Виконання робіт по ліквідації карантинних рослин.
  • Придбання саджанців для озеленення, та матеріалів для огородження насаджень.
  • Паспортизація сміттєзвалища, отримання дозволу на викиди .
  • Придбання спецавтомобіля для збирання та транспортування твердих побутових відходів у Добромильській територіальній громаді .
  1. Очікувані результати заходів програми

 

Виконання Програми надасть можливість забезпечити:

1.Реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього середовища: поліпшення екологічної ситуації, екологічного балансу міста та навколишньої території.

2.Досягнення покращення екологічної ситуації на території буде проводитись в двох напрямках:впровадження заходів, спрямованих на зменшення прямого та опосередкованого впливу людей і господарств на природу в цілому та (або) окремі її елементи(зменшення антропогенного навантаження на природу); впровадження заходів, спрямованих на підвищення екологічного рівня території.

Впровадження заходів Програми дозволить досягти наступних результатів:

- збереження водного балансу,фауни і флори міста,

- відновлення, підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану  річки Вирва ;

- покращення стану земель шляхом ліквідації стихійних звалищ ТПВ, запобігання їх утворенню;

- отримання дозволу на викиди та паспортизація сміттєзвалища   згідно приписів екологічної служби

- покращення стану зелених насаджень на території Добромильської міської ради за рахунок висадження молодняку, боротьба з бур’янами та амброзією, озеленення вулиць на території населених пунктів сільської ради.

 

  1. Джерела фінансування заходів Програми

 

Основним джерелом фінансування Програми є акумуляція коштів спеціального фонду, надходження коштів від забруднення природного середовища), місцевий бюджет, обласний бюджет, кошти МТД та інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.

 

 

  1. Термін реалізації заходів Програми

 

 

Реалізація Програми охорони навколишнього природного середовища Добромильської міської ради передбачена шляхом виконання  заходів Програми на 2021-2025р.

 

 

 

Секретар міської ради                                                              О.Мацько

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано