Звіт про проведену роботу відділом соціального захисту населення Добромильської міської ради за 2023 рік

Соціальне забезпечення в Добромильській територіальній громаді

Основними завданнями відділу соціального захисту населення є:

• забезпечення соціального захисту найбільш незахищених верств населення шляхом допомоги оформлення субсидій, соціальних допомог, пільг та компенсацій;
  • забезпечення визначення соціальних пріоритетів розвитку громади;
  • розробка місцевих програм соціального спрямування, проектів та заходів щодо підтримки вразливих категорій населення;
  • запровадження та надання місцевих гарантій соціального захисту, соціальної підтримки мешканцям громади;
  • організація соціального та інших видів обслуговування громади.

Працівниками  відділу  соціального захисту  населення протягом  2023 року  було  прийнято і  опрацьовано  2073  заявии  від  жителів  громади.  З  них :

797 заяв – на  всі  види  соціальних  допомог;

484 заяви – для  призначення  субсидій на комунальні платежі;

189 заяви – для  призначення пільг ;

110 заяв – для  взяття  на  облік внутрішньо переміщених осіб ;

151 заява – для  видачі  посвідчення  жителя  гірської  зони ;

342 заяви – для інших  видів допомог.

Спеціалістами відділу проведено 1452 консультації з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту прав та інших питань віднесених до компетенції відділу.

Згідно постанови КМУ від 05.04.2012р.№ 321(зі змінами від 14.04.2021р. №362) «Про затвердження порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні  та інші засоби реабілітації», прийнято пакети документів на забезпечення технічними засобами  реабілітації від  94-х  осіб.

А саме:

48 - ортопедичне взуття по 2 пари ,

12 – крісло колісне,

2-  протези молочної залози та ліфи для кріплення,

3 –  протипролежневих матраци,

4 – протези нижніх кінцівок,

10 – крісло-стільці з санітарним оснащенням,

1 – протези нижніх кінцівок для купання,

3- електро скутери,

9 - палиці,

2- ліктьові милиці

та передано до Самбірського управління соціального захисту населення електронним засобом захищеного зв’язку та в паперовому виді .

Відповідно до «Програми соціального захисту осіб з інвалідністю по зору та слуху » виплачено одноразову адресну допомогу  в  сумі – 44 000,00 грн., з  місцевого  бюджету .

Завдяки  співпраці відділу з КЗ ЛОР «Центром моніторингу  соцпрограм»  маємо  можливість  профінансувати  ряд  програм  з  коштів  обласного  бюджету.

В  2023  році  було  відшкодовано - 18 414, 86 грн , призначених на  медичне  обслуговування  громадян, які  постраждали  внаслідок  аварії  на  Чорнобильській АЕС.

Виплачено  грошову  компенсацію  на  бензин  та  технічне  обслуговування  автомобілів  та  транспортне  обслуговування в  сумі - 8 226,00  грн.

Було  проведено виплату  одноразової  адресної  допомоги  ветеранам УПА в сумі - 5 178,00  грн..

Також  згідно  ст..1-3, 1-2 ЗУ « Про реабілітацію жертв політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991р.р та потерпілим від політичних репресій» виплачено одноразову допомогу в сумі -  77 670,00 грн.

Жителями нашої  громади  отримано одноразові  грошові  допомоги  від  депутата Львівської  обласної  ради  Гички М.М. в  сумі – 52 000,00 грн. з  коштів обласного  бюджету.

Багато  уваги  було  приділено  відпочинку  та  оздоровленню  дітей. В 2023  році відпочили  та  оздоровились  37  дітей  в Дитячому  оздоровчому таборі «Артек – Прикарпаття» м.Трускавець,  загальна  вартість  путівок  - 445 840,00 грн. Відпочивали  діти –сироти ;  діти позбавлені  батьківського  піклування; діти, що  знаходяться на диспансерному обліку; діти з  багатодітних  та  малозабезпечених сімей ; діти внутрішньо  переміщених  осіб ; талановиті  та  обдаровані діти ; діти з будинку  сімейного  типу,які позбавлені батьківського піклування.

Повномасштабне  військове  вторгнення росії на територію України принесло в нашу громаду багато страждань та болючих втрат. На  даний  час  в  нашій  громаді налічується 17 загиблих(померлих) учасників  бойових  дій , сиротами залишилось 14  дітей. Також є  5  Захисників , які  пропали безвісти .

З  обласного  бюджету  було  виділено - 245 100,00 грн. одноразової  грошової  допомоги  на  встановлення  пам’ятних  знаків  на  могилах  загиблих  Захисників  України.

Особи  з  інвалідністю  1-2-3  групи  внаслідок  війни  з  числа  осіб,  які  брали  участь в  захисті  України  отримали -   25 000,00  грн.  на  реабілітацію.

В  загальному  за  2023  рік з  обласного  бюджету  було  спрямовано  жителям   громади - 877 428,86 грн.

Також спеціалістами відділу ведеться поточна робота, а саме: складання звітності, оформлення запитів до установ та організацій з питань, що належать до компетенції відділу. Відділ здійснює перевірку електронних справ ПК «Соціальна громада». Працівники  відділу соцзахисту  Добромильської  міської  ради перші в нашому  районі успішно  пройшли  навчання  та  почали  працювати  в  новій  електронній програмі Міністерства соціальної політики ЄІССС- Єдина інформаційна система  соціальної  сфери. В  травні  місяці 2023  року  двоє  спеціалістів  отримали  сертифікати підвищення  кваліфікації  в Дрогобицькому ДПУ, також пройшли національні тести з цифрової  грамотності , працівники    проходять тренінги  та беруть участь  в нарадах  та  семінарах Мінсоцполітики.

Начальник  відділу  соцзахисту

населення                                                                           Тетяна  МАРТИНОВИЧ