Звіт про роботу відділу соціального захисту населення Добромильської міської ради за 2023 рік
Звіт про проведену роботу відділом соціального захисту населення Добромильської міської ради за 2023 рік
Соціальне забезпечення в Добромильській територіальній громаді
Основними завданнями відділу соціального захисту населення є:
- забезпечення соціального захисту найбільш незахищених верств населення шляхом допомоги оформлення субсидій, соціальних допомог, пільг та компенсацій;
- забезпечення визначення соціальних пріоритетів розвитку громади;
- розробка місцевих програм соціального спрямування, проектів та заходів щодо підтримки вразливих категорій населення;
- запровадження та надання місцевих гарантій соціального захисту, соціальної підтримки мешканцям громади;
- організація соціального та інших видів обслуговування громади.
Працівниками відділу соціального захисту населення протягом 2023 року було прийнято і опрацьовано 2073 заявии від жителів громади. З них :
797 заяв – на всі види соціальних допомог;
484 заяви – для призначення субсидій на комунальні платежі;
189 заяви – для призначення пільг ;
110 заяв – для взяття на облік внутрішньо переміщених осіб ;
151 заява – для видачі посвідчення жителя гірської зони ;
342 заяви – для інших видів допомог.
Спеціалістами відділу проведено 1452 консультації з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту прав та інших питань віднесених до компетенції відділу.
Згідно постанови КМУ від 05.04.2012р.№ 321(зі змінами від 14.04.2021р. №362) «Про затвердження порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації», прийнято пакети документів на забезпечення технічними засобами реабілітації від 94-х осіб.
А саме:
48 - ортопедичне взуття по 2 пари ,
12 – крісло колісне,
2- протези молочної залози та ліфи для кріплення,
3 – протипролежневих матраци,
4 – протези нижніх кінцівок,
10 – крісло-стільці з санітарним оснащенням,
1 – протези нижніх кінцівок для купання,
3- електро скутери,
9 - палиці,
2- ліктьові милиці
та передано до Самбірського управління соціального захисту населення електронним засобом захищеного зв’язку та в паперовому виді .
Відповідно до «Програми соціального захисту осіб з інвалідністю по зору та слуху » виплачено одноразову адресну допомогу в сумі – 44 000,00 грн., з місцевого бюджету .
Завдяки співпраці відділу з КЗ ЛОР «Центром моніторингу соцпрограм» маємо можливість профінансувати ряд програм з коштів обласного бюджету.
В 2023 році було відшкодовано - 18 414, 86 грн , призначених на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Виплачено грошову компенсацію на бензин та технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування в сумі - 8 226,00 грн.
Було проведено виплату одноразової адресної допомоги ветеранам УПА в сумі - 5 178,00 грн..
Також згідно ст..1-3, 1-2 ЗУ « Про реабілітацію жертв політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991р.р та потерпілим від політичних репресій» виплачено одноразову допомогу в сумі - 77 670,00 грн.
Жителями нашої громади отримано одноразові грошові допомоги від депутата Львівської обласної ради Гички М.М. в сумі – 52 000,00 грн. з коштів обласного бюджету.
Багато уваги було приділено відпочинку та оздоровленню дітей. В 2023 році відпочили та оздоровились 37 дітей в Дитячому оздоровчому таборі «Артек – Прикарпаття» м.Трускавець, загальна вартість путівок - 445 840,00 грн. Відпочивали діти –сироти ; діти позбавлені батьківського піклування; діти, що знаходяться на диспансерному обліку; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей ; діти внутрішньо переміщених осіб ; талановиті та обдаровані діти ; діти з будинку сімейного типу,які позбавлені батьківського піклування.
Повномасштабне військове вторгнення росії на територію України принесло в нашу громаду багато страждань та болючих втрат. На даний час в нашій громаді налічується 17 загиблих(померлих) учасників бойових дій , сиротами залишилось 14 дітей. Також є 5 Захисників , які пропали безвісти .
З обласного бюджету було виділено - 245 100,00 грн. одноразової грошової допомоги на встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих Захисників України.
Особи з інвалідністю 1-2-3 групи внаслідок війни з числа осіб, які брали участь в захисті України отримали - 25 000,00 грн. на реабілітацію.
В загальному за 2023 рік з обласного бюджету було спрямовано жителям громади - 877 428,86 грн.
Також спеціалістами відділу ведеться поточна робота, а саме: складання звітності, оформлення запитів до установ та організацій з питань, що належать до компетенції відділу. Відділ здійснює перевірку електронних справ ПК «Соціальна громада». Працівники відділу соцзахисту Добромильської міської ради перші в нашому районі успішно пройшли навчання та почали працювати в новій електронній програмі Міністерства соціальної політики ЄІССС- Єдина інформаційна система соціальної сфери. В травні місяці 2023 року двоє спеціалістів отримали сертифікати підвищення кваліфікації в Дрогобицькому ДПУ, також пройшли національні тести з цифрової грамотності , працівники проходять тренінги та беруть участь в нарадах та семінарах Мінсоцполітики.
Начальник відділу соцзахисту
населення Тетяна МАРТИНОВИЧ