Поліцейський офіцер громади та дільничні офіцери поліції Добромильської ТГ застерігають мешканців громади, як  вберегти себе від шахрайських схем

Дата: 06.11.2023 15:36
Кількість переглядів: 281

 

Фото без опису

 

Шановні мешканці! Поліцейський офіцер громади та дільничні офіцери поліції Добромильської ТГ застерігають мешканців громади, як  вберегти себе від шахрайських схем:

 

86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства відбулися в мережі Інтернет.

Шахраї створюють сайти, схожі на вебресурси відомих магазинів, банків, державних установ, зламують акаунти громадян.

Перевіряйте сайти, не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах

  • Перш ніж увести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до інтернет-банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті. 
  • Якщо необхідно перейти на сайт організації, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.
  • ВАЖЛИВО! Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою.

Шахраї від імені друзів просять про грошову допомогу в соціальних мережах!

Шахраї зламують облікові записи в соціальних мережах та месенджерах. Для цього поширюють фішингові посилання, наприклад, як пропозиції взяти участь у голосуванні тощо. Перейшовши за посиланнями, громадяни вводять логіни та паролі від своїх акаунтів у соціальних мережах/месенджерах, які автоматично стають відомі шахраям.

Далі шахраї від імені власника акаунта розсилають підписникам однакові повідомлення з проханням позичити гроші та зазначають номери своїх карток і в такий спосіб привласнюють кошти осіб, які погоджуються їх позичити. Також можуть робити публікації в соціальних мережах від імені власника сторінки, де просити про грошову допомогу у зв’язку з різними складними життєвими ситуаціями.

Найпошириніший вид шахрайств, шахраї від імені держави, міжнародних організацій та благодійних фондів пропонують грошові виплати

Шахраї розповсюджують повідомлення різними інформаційними каналами – у соціальних мережах та месенджерах – про можливість отримання грошової допомоги, зокрема від держави, різних міжнародних організацій та благодійних фондів. У розсиланнях шахраї пропонують перейти за посиланнями, які спрямовують на шахрайські сайти-приманки, схожі на справжні сайти державних органів, міжнародних організацій, благодійних фондів. На таких сайтах-приманках розміщені посилання на фішингові ресурси, стилізовані під сторінки відомих українських банків, де необхідно авторизуватися та ввести мобільний номер телефону, пін-код, пароль до інтернет-банкінгу, смс-код від банку. Коли громадяни вводять усі дані, вони автоматично стають відомі шахраям.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Якщо оформляли допомогу, очікуйте сповіщення про нарахування в застосунку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія.

Пам’ятайте, якщо хтось вам пропонує отримати грошову допомогу через чат-бот — це шахрайська схема, якщо для отримання допомоги потрібно сплатити державне мито — це також шахрайська схема.

Якщо побачили інформацію в інтернеті про грошові виплати, перевірте цю інформацію на офіційному сайті або зателефонуйте на офіційний номер телефону відповідної установи.

Актуальні програми грошової допомоги від ООН та партнерів

Випадково повідомили шахраю реквізити картки та паролі?

Негайно заблокуйте картку. Якщо ви випадково повідомили шахраю пароль до інтернет-банкінгу, негайно заблокуйте картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу. (Телефонуйте на “гарячу лінію” банку, зазначену на звороті картки або через інтернет-банкінг).

Якщо ви стали жертвою шахрайства, телефонуйте в поліції за номером «102» чи заповніть форму зворотного зв’язку на сайті Кіберполіції.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано