Проекти рішень 39 сесії VIII скликання

Проєкт

УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про порядок денний тридцять дев’ятої сесії
Добромильської міської ради VIII скликання
Керуючись ст.26, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до п. 7 ст.26 Регламенту Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Обрати тимчасову лічильну комісію у складі :
__________________________________________________________.
- Затвердити порядок денний тридцять восьмої сесії Добромильської міської ради VIII скликання :
2.1. Про внесення змін до бюджету Добромильської міської територіальної громади на 2026 рік.
Доповідач : О.Городиська , начальник фінансового відділу Добромильської міської ради
2.2. Про внесення змін до бюджету Добромильської міської територіальної громади на 2026 рік.
Доповідач : О.Городиська , начальник фінансового відділу Добромильської міської ради
2.3. Про внесення змін до бюджету Добромильської міської територіальної громади на 2026рік (Розподіл вільного залишку коштів, який утворився станом на 01.01.2026 року)
Доповідач : О.Городиська , начальник фінансового відділу Добромильської міської ради
2.4.Про затвердження цільових програм та Положень на 2026 рік у новій редакції.
Доповідач : О.Городиська , начальник фінансового відділу Добромильської міської ради
2.5. Про перерахування до міського бюджету Добромильської міської ради невикористаного залишку коштів спеціального фонду Добромильської міської ради, що склався на 01.01.2026 року.
Доповідач : О.Городиська , начальник фінансового відділу Добромильської міської ради
2.6. Про виконання місцевих цільових програм за 2025 рік.
Доповідач : О.Городиська , начальник фінансового відділу Добромильської міської ради
2.7. Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2025 рік та затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2026 рік.
Доповідач : Т.Терлецька, перший заступник міського голови
2.8. Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора закладу дошкільної освіти Добромильської міської ради.
Доповідач :Г.Саврей, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму.
2.9. Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора закладу загальної середньої освіти Добромильської міської ради.
Доповідач :Г.Саврей, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму.
2.10. Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора комунального закладу культури Добромильської міської ради.
Доповідач :Г.Саврей, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму.
2.11. Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора школи мистецтв Добромильської міської ради.
Доповідач :Г.Саврей, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму.
2.12. Про затвердження графіку громадських обговорень щодо перепрофілювання (зміна типу) закладів загальної середньої освіти Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області.
Доповідач :Г.Саврей, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму.
2.13. Про затвердження Програми з реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року.
Доповідач :Г.Саврей, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму.
2.14. Про затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Добромильської міської територіальної громади на 2026-2027 роки.
Доповідач : Т.Терлецька, перший заступник міського голови
2.15. Про затвердження брендбуку Добромильської міської територіальної громади.
Доповідач : Т.Терлецька, перший заступник міського голови
2.16. Про зміну основних видів діяльності КП МВУЖКГ м.Добромиль.
Доповідач: А.Сидір, директор КП МВУЖКГ м.Добромиль
2.17.Про затвердження тарифів на послуги з вивезення ТПВ в новій редакції.
Доповідач: А.Сидір, директор КП МВУЖКГ м.Добромиль
2.18. Про затвердження тарифів на послуги з благоустрою міського кладовища м.Добромиль в новій редакції.
Доповідач: А.Сидір, директор КП МВУЖКГ м.Добромиль
2.19. Про створення пожежно-рятувального підрозділу в с.Конів в складі пожежної охорони Добромильської міської територіальної громади.
Доповідач : Т.Терлецька, перший заступник міського голови
2.20.Про внесення змін до рішення №6011 від 16.12.2025 року «Про затвердження Положення про порядок та умови надання платних соціальних послуг, розрахунку та тарифів на платні соціальні послугиЦентру надання соціальних послуг Добромильської міської ради на 2026 рік»
Доповідач, О.Сива, керівника ЦНСП Добромильської міської ради
2.21. Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для передачі у власність для обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.22. Про надання дозволу на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки (паю) в натурі(на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.23. Про затвердження технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки (паю)в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.24. Про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо встановлення меж території Добромильської міської ради,в особі Добромильської міської ради.
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.25. Про затвердження кадастрового номера земельної ділянки та передачу її у постійне користуванняв селі Княжпіль.(Церква с.Княжпіль)
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.26. Про затвердження технічної документації із землеустрою, передачу земельної ділянки в оренду та надання дозволу на виготовлення експертної грошової оцінки земельної ділянки.(Блідий Я.)
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.27. Про надання дозволу на виготовлення Технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель.
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.28.Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель житлової та громадської забудови в с.Боневичі.(Церква УГКЦ с.Боневичі).
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.29.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення (під польовими дорогами) за межами с. Тернава та передачу земельних ділянок в орендуТОВ «Норбілк Агрі».
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.30.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення за межами с.Тернава на території Добромильської міської ради та надання в оренду ТОВ «Норбілк Агрі»(7,2776 га)
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.31.Про надання в оренду земельну ділянку під громадське пасовище.
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.32.Про надання в оренду невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) із земель пайового фонду .
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.33.Про надання дозволу гр. Канюку Йосипу Степановичуна виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для обслуговування нежитлової будівлі (свинарника) для надання послуг у сільському господарстві.(с.Нижня Вовча)
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.34.Про надання дозволу на проведення інвентаризації земельної ділянки.за межами с. Солянуватка.
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.35.Про затвердження технічної документації із землеустрою для інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Добромильської міської ради (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами села Болозів)
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.36.Про затвердження звіту про експертну грошову оцінку вартості земельної ділянки, що підлягає продажу на земельних торгах у формі електронного аукціону та проведення земельних торгів у формі електронного аукціону(м.Добромильвул.Торгова)
Доповідач : Р.Попитак, голова комісії з питань врегулювання земельних відносин
2.37. Про прийняття до комунальної власності безхазяйного нерухомого майна та передачі на праві господарського володіння
Доповідач : С.Телічак, завідувач юридичного сектора Добромильської міської ради.
2.38. Різне.
- Контроль за виконання даного рішення покласти на постійні депутатські комісії .
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Пропозиції до доповнення до порядку денного
Внести на розгляд сесії питання :
1.Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель
2.Про включення в перелік об'єктів комунальної власності, які підлягають продажу на конкурентних засадах шляхом проведення електронного аукціону
3. Про затвердження звіту про експертну грошову оцінку та продаж земельної ділянки
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про внесення змін до бюджету
Добромильської міської територіальної
громади на 2026 рік
Керуючись пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст. 71, 78, 93 Бюджетного Кодексу України, Наказів Міністерства фінансів України, затвердженої типової форми рішення наказом МФУ №668 від 03.08.2018р.(із змінами та доповненнями), Закону України «Про правовий режим воєнного стану» з метою упорядкування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються Добромильською міською ТГ протягом бюджетного періоду,чіткої координації учасників бюджетного процесу , Добромильська міська рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Внести до рішення Добромильської міської ради від 16 грудня 2025 року № 5961 «Про міський бюджет Добромильської міської територіальної громади на 2026 рік» ( далі –Рішення) такі зміни та доповнення:
1.1. У абзаці першому пункту 1 збільшити загальний обсяг доходів міського бюджету в 2026 році на суму 150 000 гривень, у тому числі збільшити доходи загального фонду бюджету в сумі 150 000 грн. Відповідно визначити загальний обсяг доходів в сумі 173 027 757 грн., загального фонду бюджету – 171 042 757 гривень та спеціального фонду бюджету – 1 985 000 гривень, в тому числі бюджет розвитку 0,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення.
1.2. У абзаці другому пункту 1 збільшити загальний обсяг видатків міського бюджету в 2026 році на суму 150 000 грн.,видатки загального фонду – 150 000 грн. Відповідно визначити загальний обсяг видатків в сумі 211 819 983 грн., загального фонду бюджету – 171 651 963 гривень та спеціального фонду бюджету – 40 168 020 гривень, в тому числі бюджет розвитку 38 183 020 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення.
1.3. У пункті 2 внести зміни в бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету на 2026 року у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, згідно з додатком 3 до цього рішення.
А саме виділити у 2026 році субвенцію для обласного бюджету Львівської області на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах населених пунктів на території Добромильської міської територіальної громади (організація безпеки дорожнього руху, встановлення дорожніх знаків 5.49 «Початок населеного пункту», 5.50 «Кінець населеного пункту») у сумі 150 000 гривень за КПКВК 0119730 «Субвенція з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах» КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів».
1.4. Внести зміни в обсяг міжбюджетних трансфертів на 2026 рік, згідно з додатком 5 до цього рішення.
2. Додатки 1,2,3,5 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
3. Установити, що на кінець року залишки коштів субвенції із міського бюджету м. Добромиль для обласного бюджету Львівської області на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах населених пунктів на території Добромильськоїї міської територіальної громади (організація безпеки дорожнього руху, встановлення дорожніх знаків 5.49 «Початок населеного пункту», 5.50 «Кінець населеного пункту») зберігаються на рахунку обласного бюджету Львівської області і використовуються в наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (п. Баген І.С.).
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про внесення змін до бюджету
Добромильської міської територіальної
громади на 2026 рік
Керуючись пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст. 23, 71, 78, 93, 101 Бюджетного Кодексу України, Наказів Міністерства фінансів України, затвердженої типової форми рішення наказом МФУ №668 від 03.08.2018р.(із змінами та доповненнями), Закону України «Про правовий режим воєнного стану» з метою упорядкування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються Добромильською міською ТГ протягом бюджетного періоду,чіткої координації учасників бюджетного процесу , Добромильська міська рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Внести до рішення Добромильської міської ради від 16 грудня 2025 року № 5961 «Про міський бюджет Добромильської міської територіальної громади на 2026 рік» ( далі –Рішення) такі зміни та доповнення:
1.1. У абзаці першому пункту 1 збільшити загальний обсяг доходів міського бюджету в 2026 році на суму 1 253 206 гривень, у тому числі збільшити доходи загального фонду бюджету в сумі 1 153 206 грн. та доходи спеціального фонду бюджету в сумі 100 000 грн. Відповідно визначити загальний обсяг доходів в сумі 172 877 757 грн., загального фонду бюджету – 170 892 757 гривень та спеціального фонду бюджету – 1 985 000 гривень, в тому числі бюджет розвитку 0,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення.
1.2. У абзаці другому пункту 1 збільшити загальний обсяг видатків міського бюджету в 2026 році на суму 1 253 206 грн.,видатки загального фонду – 1 038 206 грн. та видатки спеціального фонду бюджету 215 000 грн.. Відповідно визначити загальний обсяг видатків в сумі 211 669 983 грн., загального фонду бюджету – 171 501 963 гривень та спеціального фонду бюджету – 40 168 020 гривень, в тому числі бюджет розвитку 38 183 020 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення.
1.3. У пункті 2 внести зміни в бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету на 2026 року у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, згідно з додатком 3 до цього рішення.
1.4. Внести зміни в обсяг міжбюджетних трансфертів на 2026 рік, згідно з додатком 5 до цього рішення
1.5. Внести зміни в розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих програм у 2026 р. згідно з додатком 7 до цього рішення.
2. Додатки 1,2,3,5,7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
3. Затвердити рішення виконавчого комітету Добромильської міської ради :
- від 27.01.2026р. № 15 «Про внесення змін до міського бюджету Добромильської міської територіальної громади на 2026 рік»
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (п. Баген І.С.).
Т.в.о.міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про внесення змін до бюджету
Добромильської міської територіальної
громади на 2026рік (Розподіл вільного залишку коштів,
який утворився станом на 01.01.2026 року)
Відповідно до статей 14, 69, 72, 91, 101 Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 17 частини першої статті 26, 61-69 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Наказів Міністерства фінансів України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», беручи до уваги Звіт про виконання бюджету Добромильської територіальної громади, з метою упорядкування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються Добромильською міською ТГ протягом бюджетного періоду,чіткої координації учасників бюджетного процесу , Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести до рішення Добромильської міської ради від 16 грудня 2025 року № 5961 «Про міський бюджет Добромильської міської територіальної громади на 2026 рік» ( далі –Рішення) такі зміни та доповнення:
1.1. У абзаці другому пункту 1 збільшити загальний обсяг видатків бюджету Добромильської міської територіальної громади в 2026 році на 550 000 гривень, видатки загального фонду – 550 000 гривень. Відповідно визначити загальний обсяг видатків в сумі 210 566 772 гривень , в тому числі загального фонду бюджету в сумі 170 613 757 гривень та загальний обсяг видатків спеціального фонду бюджету в сумі 39 953 020 гривень, в тому числі бюджет розвитку 37 968 020 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення.
1.2. У абзаці четвертому пункту 1 збільшити дефіцит загального фонду бюджету в сумі 550 000 гривень, джерелом покриття якого визначити вільний залишок коштів бюджету Добромильської міської територіальної громади , що утворився станом на 01.01.2026 року в сумі 550 000 гривень коштів загального фонду бюджету згідно з додатком 2 до цього рішення.
1.3. У пункті 2 внести зміни в бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету на 2026 року у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, згідно з додатком 3 до цього рішення.
1.5. Внести зміни в розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих програм у 2026 р. згідно з додатком 7 до цього рішення.
2. Додатки 2,3, 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (п. Баген І.С.).
Т.в.о.міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження рішення «Про затвердження цільових
програм та Положень на 2026 рік»у новій редакції
Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , враховуючи отримані запити на фінансування від військових формувань, громадських організацій та розпорядників коштівДобромильська міська рада
ВИРІШИЛА :
- Затвердити цільові програми та Положення на 2026 рік у новій редакції згідно з додатком 1 (додається).
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (І.Баген).
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток 1
до рішення сесії Добромильської міської ради
від 02.04.2026 року №
|
№ з/п
|
Назва Програми / Положення |
Заплановано коштів на 2026 рік, тис. грн. |
Примітка |
|
|
Житлово-комунальне господарство
|
||||
|
1 |
Програма «Розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Добромиль, селища Нижанковичі та сіл які увійшли до складу Добромильської міської ради на 2026 рік» |
7691,5 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
2 |
Програма «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги та розміром економічно-обгрунтованих витрат на їх виробництво (надання) для населення м. Добромиль на 2026 рік» |
900,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
3 |
Програма «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожної інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету на 2026 рік». |
1500,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Екологія |
||||
|
1 |
Програма охорони навколишнього природного середовища Добромильської міської ради на 2026 рік |
20,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Соціальний захист населення |
||||
|
1 |
Програма відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом у Добромильській міській раді на 2026 рік |
300,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
2 |
Програма відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом у Добромильській міській раді на 2026 рік |
50,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
3 |
Програма «Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого» на 2026 рік |
150,0+50,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
4 |
Програма виплати одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам Добромильської міської ради у 2026 році |
150,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
5 |
Програма виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на території Добромильської ТГ |
300,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
6 |
Програма проведення реабілітаційних заходів громадської організації навчально-реабілітаційного центру дітей з інвалідністю «Філомена»
|
30,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
7 |
Програма Забезпечення виробами медичного призначення дітей хворих на цукровий діабет на 2026 рік
|
60,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
8 |
Програма підтримки та розвитку Трудового архіву на 2026 рік. |
498,0+2,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
9 |
Програма надання одноразової грошової допомоги інвалідам, глухонімим з дитинства та незрячим, які проживають на території Добромильської міської ради на 2026 рік |
41,0 |
За рахунок вільного залишку коштів |
|
|
10 |
Програма підтримки військовослужбовців, учасників бойових дій, які отримали поранення під час захисту України на 2026 рік |
100,0 |
За рахунок вільного залишку коштів |
|
|
11 |
Програма соціальної підтримки сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в захисті Батьківщини від збройної агресії Російської Федерації проти України на 2026 рік |
150,0 |
За рахунок вільного залишку коштів |
|
|
12 |
Програма надання одноразової грошової допомоги на встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, ветеранів та бійців - добровольців на 2026-2027 рік |
100,0 |
За рахунок вільного залишку коштів |
|
|
13 |
Програма підтримки Молодіжної ради при Добромильській міській раді на 2026 рік |
30,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Спорт |
||||
|
1 |
Програма розвитку спорту серед населення Добромильської міської ради громадської організації фізкультурно-спортивного товариства « КОЛОС» на 2026 рік |
100,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Медицина |
||||
|
1 |
Програма безкоштовного забезпечення медикаментами пільгових категорій населення - жителів Добромильської міської ради на 2026 рік |
340,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
2 |
Програма надання грошової допомоги дітям та дорослим з рідкісними (орфанні) захворюваннями на 2026 рік. |
80,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
3 |
Програма безкоштовного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними засобами та виробами медичного призначення для використання в побутових умовах на 2026 рік. |
669,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
4 |
Програма підтримки неспроможних ФАПів на 2026 рік. |
2045,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
5 |
Програма по транспортуванню хворих з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз у комунальному некомерційному підприємстві Дрогобицької міської ради «Дрогобицька центральна районна лікарня»
|
424,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
6 |
Програма підтримки та розвитку КНП ДМР "Добромильська РЛ" на 2026 рік
|
800,0+130,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
7 |
Програма підтримки та розвитку КНП «АЗПСМ смт.Нижанковичі» на 2026 рік
|
22,00 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
8 |
Програма технічного бслуговування та поточного ремонту службового автомобіля RENAULT DUSTER на 2026 р. |
56,206 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Економіка
|
||||
|
1 |
Програма здійснення заходів землеустрою на території Добромильської міської ради на 2025-2027 роки
|
50,0+100,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
2 |
Програма фінансової підтримки спільного комунального підприємства «Інститут сталого розвитку громад Бойківщини» на 2026 рік |
100,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
3 |
Програма проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічних паспортів комунального майна , яке розташоване на території Добромильської міської територіальної громади |
50,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Культура
|
||||
|
1 |
Програма охорони та збереження культурної спадщини на території Добромильської територіальної громади на 2026 рік
|
1000,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
2 |
Програма енергозбереження в Добромильській ТГ на 2026 рік |
1700,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Безпека, цивільний захист та надзвичайні ситуації |
||||
|
1 |
Положення про Резервний фонд |
2000,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
2 |
Програма підтримки Збройних сил України на 2026 рік |
2000,0 (1000,0 ЗФ 1000,0 СФ) |
За рахунок вільного залишку коштів |
|
|
3 |
Програма здійснення ефективних заходів щодо попередження та профілактики скоєння повторних злочинів серед осіб звільнених з місць позбавлення волі та осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі на 2026 рік |
20,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
4 |
Програма ПОГ Самбірського РВП ГУНП у Львівській області з забезпечення матеріально-технічної бази, покращення охорони публічного порядку та безпеки на території Добромильської міської ради на 2026 рік |
70,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
|
Освіта
|
||||
|
1 |
Програма впровадження енергоефективних заходів в будівлі закладу освіти ЗЗСО І-ІІІ ст. смт Нижанковичі на 2026 рік.
|
34368,020+ 100,0 |
За рахунок коштів запозичень від Європейського інвестиційного банку |
|
|
2 |
Програма підтримки та проведення спортивних заходів на території Добромильської ТГ на 2026 рік |
80,0 |
За рахунок дохідної частини бюджету |
|
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про виконання цільових програм
Добромильської міської ради за 2025 рік
Керуючись п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самворядування в Україні», враховуючи рішення виконавчого комітету Добромильської міської ради №_________ від ___.03.2026 року та висновок постійної депутатської комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Інформацію «Про виконання цільових програм Добромильської міської ради за 2025 рік» взяти до відома (додається).
- При затвердженні цільових програм Добромильської міської ради на 2025 рік враховувати результативні показники за 2025 рік.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні депутатські комісії .
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Інформація про реалізацію цільових програм у 2025 році
|
№з/п |
Найменування місцевої/ регіональної програми |
Дата та номер документа, яким затверджено місцеву регіональну програму |
Усього |
Виконано за 2025 рік |
|
1 |
Програма підтримки та розвитку Трудового архіву на 2025 рік. |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27 .02.2025 р.зі змінами рішення сесії № 5356 від 10.04.2025р.,зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
377 000,00 |
276 358,00 |
|
2 |
Програма підтримки та розвитку КНП ДМР "Добромильська РЛ"на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10 .04.2025р.зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
1 812 230,00 |
1 791 222,00 |
|
3 |
Програма фінансування стоматологічної допомоги |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27.02.2025р., зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
7 770,00 |
7 770,00 |
|
4 |
Програма підтримки неспроможних ФАПів на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р.,зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
1 983 000,00 |
1 975 324,62 |
|
5 |
Програма забезпечення матеріально-технічною базою КНП Добромильської міської ради "АЗПСМ с.Нове Місто" щодо закупівлі шин для службового автомобіля на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5745 від 18.09.2025р |
21 000,00 |
21 000,00 |
|
6 |
Програма інфекційного контролю у КНП Добромильської міської ради «АЗПСМ с.Нове Місто» Самбірського району Львівської області на 2025 рік» |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5951 від 16.12.2025р |
15 000,00 |
14 631,00 |
|
7 |
Програма по транспортуванню хворих з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз у комунальному некомерційному підприємстві Дрогобицької міської ради "Дрогобицька центральна районна лікарня" |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12.12.2024р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
324 000,00 |
324 000,00 |
|
8 |
Програма безкоштовного забезпечення медикаментами пільгових категорій населення - жителів Добромильської міської ради на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р., зі змінами рішення сесії № 5162 від 27.02.2025р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р., зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
249 800,00 |
190 115,00 |
|
9 |
Програма надання грошової допомоги дітям та дорослим з рідкісними (орфанні) захворюваннями на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р. |
80 000,00 |
63 000,00 |
|
10 |
Програма безкоштовного забезпечення осіб з інвалідністю , дітей з інвалідністю технічними засобами тавиробами медичного призначення для використання в побутових умовах на 2025 рік. |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12.12.2024р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р., зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
666 000,00 |
486 905,00 |
|
11 |
Програма відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом у Добромильській міській раді на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12.12.2024р., зі змінами рішення №5489 від 17.06.2025р. |
400 000,00 |
400 000,00 |
|
12 |
Програма відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом у Добромильській міській раді на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р. |
50 000,00 |
35 000,00 |
|
13 |
Програма виплати компенсації фізичним особам, які надають соіальні послуги з догляду на непрофесіній основі на території Добромильської ТГ |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12.12.2024р., зі змінами рішення № 5745 від 18.09.2025р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
197 000,00 |
190 673,92 |
|
14 |
Програма прведення реабілітаційних заходів громадської організації навчально-реабілітаційного центру дітей з інвалідністю "Філомена" |
рішеня сесії Добромильської міської ради № 5489 від 17.06.2025р. |
30 000,00 |
30 000,00 |
|
15 |
Програма надання одноразової допомоги особам з інвалідністю, глухонімим з дитинства та незрячим, які проживають на території Добромильської міської ради на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5745 від 18.09.2025р |
43 000,00 |
43 000,00 |
|
16 |
Програма виплати одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам Добромильської міської ради у 2025 році |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р.,зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
185 000,00 |
112 000,00 |
|
17 |
Програма забезпечення виробами медичного призначення дітей хворих на цукровий діабет на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради №5489 від 17.06.2025р. |
60 000,00 |
27 065,00 |
|
18 |
Програма "Про порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого , або особи, яка зобовязалася поховати померлого" на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р.зі змінами рішення сесії № 5356 від 10.04.2025р., зі змінами рішення №5489 від 17.06.2025р. |
240 000,00 |
221 610,00 |
|
19 |
Програма соціальної підтримки сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в захисті Батьківщини від збройної агресії Російської Федерації проти України на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27 .02.2025 р., зі змінами ріш. № 5951 від 16.12.2025р. |
160 000,00 |
160 000,00 |
|
20 |
Програма підтримки військовослужбовців, учасників бойових дій, які отримали поранення під час захисту України на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27 .02.2025 р., зі змінами ріш .№ 5951 від 16.12.2025р. |
90 000,00 |
60 000,00 |
|
21 |
Програма вшанування та увічнення пам’яті загиблих захисників та захисниць, які брали участь у захисті України на період 2025р. |
рішеня сесії Добромильської міської ради №5489 від 17.06.2025р., зі змінами рішення № 5745 від 18.09.2025р.,зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
160 000,00 |
160 000,00 |
|
22 |
Програми охорони та збереження культурної спадщини на території Добромильської територвальної громади на 2021-2025 роки(заходи на 2025 рік) |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27.02.2025р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
580 500,00 |
580 500,00 |
|
23 |
Програма охорони навколишнього природного середовища Добромильської міської ради 2021 -2025 рік (заходи на 2025 рік) |
рішення Добромильської міської ради № 5637 від 08 .08.2025р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р. |
61 500,00 |
61 428,80 |
|
24 |
Програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Добромиль, селища Нижанковичі та сіл, які увійшли до складу Добромильської міської ради на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р., зі змінами рішення сесії № 5162 від 27.02.2025р. зі змінами рішення сесії № 5356 від 10.04.2025р., зі змінами рішення сесії № 5637 від 08.08.2025р.,зі змінами рішення сесії № 5850 від 14.11.2025р., зі змінами ріш.№5951 від 16.12.2025р. |
8 446 960,00 |
8 165 813,99 |
|
25 |
Прграма відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги та розміром економічно-обгрунтованих витрат на їх виробництво(надання) для населення м.Добромиль на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12.12.2024р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р., зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
1 040 000,00 |
1 040 000,00 |
|
26 |
Програма здійснення заходів землеустрою на території Добромильської міської ради на 2025-2027 роки |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10.04.2025р, зі змінами рішення №5489 від 17.06.2025р, зі змінами рішення №5637 від 08.08.2025р., зі змінами рішення № 5745 від 18.09.2025р., зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р., зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
300 000,00 |
279 580,00 |
|
27 |
Програма будівництва (реконструкції,капітального ремонту) інших обʼєктів комунальної власності Добромильської територіальної громади на 2025 рік |
рішеня сесії Добромильської міської ради №5489 від 17.06.2025р.,зі змінами рішення №5637 від 08.08.2025р. |
283 324,00 |
116 463,86 |
|
28 |
Цільова програма розробки містобудівної документації по Добромильській ТГ Самбірського району Львівської області на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10.04.2025р. |
168 000,00 |
167 915,00 |
|
29 |
Програма утримання і розвиток автомобільних доріг та дорожної інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету на 2025 рік. |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12.12.2024р.зі змінами рішення сесії № 5356 від 10.04.2025р., зі змінами рішення № 5637 від 08.08.2025р., зі змінами рішення № 5745 від 18.09.2025р, зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р., зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
1 630 000,00 |
1 629 001,00 |
|
30 |
Програма "Внески до статутного капіталу комунального пілприємства МВУ ЖКГ м. Добромиль на 2023-2025 роки"(заходи на 2025 рік) |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12.12.2024р.зі змінами рішення сесії № 5356 від 10.04.2025р.,зі змінами рішення №5489 від 17.06.2025р., зі зміінами рішення № 5745 від 18.09.2025р. |
3 099 000,00 |
3 096 262,48 |
|
31 |
Місцева програма інформатизації "Цифрова Добромильська територіальна громада на 2025-2027 роки" |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5745 від 18 .09.2025р. |
50 000,00 |
50 000,00 |
|
32 |
Цільова програма розробки містобудівної документації по Добромильській ТГ Самбірського району Львівської області на 2025 рік |
рішеня сесії Добромильської міської ради №5162 від 27.02.2025р., зі змінами ріш. №5489 від 17.06.2025р.,зі змінами рішення № 5850 від 14.11.2025р., зі змінами ріш.№ 5951 від 16.12.2025р. |
216 900,00 |
187 198,88 |
|
33 |
Програма створення місцевої автоматизованої системи центрального оповіщення Добромильської міської ради на 2023-2025рр(заходи на 2025 рік) |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5850 від 14.11.2025р |
12 000,00 |
12 000,00 |
|
34 |
Програма "Надання послуг за перевезення осіб, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період для потреб Самбірського РТЦК та СП на 2025 рік» |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5637 від 08 .08.2025р.,зі змінами рішення №5850 від 14.11.2025р. |
80 000,00 |
79 920,00 |
|
35 |
Програма організації заходів з базової підготовки жителів Добромильської міської ради до національного спротиву на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5745 від 18.09.2025р |
33 000,00 |
16 500,00 |
|
36 |
Програма охорони навколишнього природного середовища Добромильської міської ради 2021 -2025 рік (заходи на 2025 рік) |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р.зі змінами рішення сесії № 5356 від 10.04.2025р. |
110 000,00 |
98 500,00 |
|
37 |
Місцева програма інформатизації "Цифрова Добромильська територіальна громада" на 2025-2027 роки |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10.04.2025р. |
30 000,00 |
30 000,00 |
|
38 |
Програма Самбірського РВП ГУНП у Львівській області з забезпечення матеріально-технічної бази,покращення охорони публічного порядку та безпеки на території Добромильської ОТГ на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5745 від 18.09.2025р |
100 000,00 |
100 000,00 |
|
39 |
Програма матеріальної підтримки відділення№1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області з забезпечення матеріально-технічної бази, покращення охорони публічного порядку та безпеки на території Добромильської міської ради на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5850 від 14.11.2025р |
50 000,00 |
49 320,00 |
|
40 |
Програма сприяння матеріально-технічного забезпечення 7 прикордонного Карпатського загону ( в/ч 2144) на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27.02.2025р. |
200 000,00 |
200 000,00 |
|
41 |
Програма підтримки органів соціального захисту населення на 2025 рік |
рішеня сесії Добромильської міської ради №5489 від 17.06.2025р. |
15 000,00 |
15 000,00 |
|
42 |
Програма (ПОГ) Самбірського РВП ГУНП у Львівській області з забезпечення матеріально-технічної бази,покращення охорони публічного порядку та безпеки на території Добромильської міської ради на 2025 рік |
рішеня сесії Добромильської міської ради №5489 від 17.06.2025р. |
50 000,00 |
49 950,00 |
|
43 |
Програма підтримки Збройних сил України на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27.02.2025р.,зі змінами рішення сесії № 5637 від 08.08.2025р. |
1 100 000,00 |
1 100 000,00 |
|
44 |
Програма підтримки Збройних сил України на 2025 рік " Програма покращення матеріально-технічного забезпечення в/ч 3028 Національної гвардії України на 2025 рік" |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5162 від 27.02.2025р. |
1 200 000,00 |
1 200 000,00 |
|
45 |
Програма формування податкової культури та поліпшення сервісу обслуговування платників податків у Добромильській територіальній громаді 2025р. |
рішеня сесії Добромильської міської ради №5489 від 17.06.2025р. |
30 000,00 |
29 600,00 |
|
46 |
Програма фінансової підтримки Управління Державної казначейської служби України у Старосамбірському районі Львівської області на 2025 рік для забезпечення виконання покладених функцій та завдань |
рішеня сесії Добромильської міської ради №5489 від 17.06.2025р. |
30 000,00 |
30 000,00 |
|
47 |
Програма "Простір Єлеон" |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10.04.2025р, зі змінами рішення №5489 від 17.06.2025р. |
150 000,00 |
150 000,00 |
|
48 |
Програма підтримки дітей Добромильської міської ради :призерів обласних, районних Всеукрїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2024-2025 навчальному році |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10.04.2025р, зі змінами рішення сесії № 5637 від 08.08.2025р. |
48 000,00 |
48 000,00 |
|
49 |
Програма відпочинку та оздоровлення дітей Добромильської ТГ у ЦНВП ім Кирила Осьмана в с.Сприня |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10.04.2025р |
180 000,00 |
180 000,00 |
|
50 |
Програма розвитку спорту серед населення Добромильської міської ради громадської організації фізкультурно – спортивного товариства « Колос» на 2025р. |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5070 від 12 .12.2024р., зі змінами рішення сесії № 5637 від 08.08.2025р. |
130 000,00 |
130 000,00 |
|
51 |
Програма надання підтримки особам з особливими освітніми потребами інклюзивного навчання в закладах дошкільної та закладах загальної середньої освіти Добромильської територіальної громади на 2025 рік |
рішення сесії Добромильської міської ради № 5356 від 10.04.2025р |
60 000,00 |
60 000,00 |
|
Х |
X |
X |
26 449,933 |
25 542,560 |
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Керуючись статтями 26, 59 Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», Стратегії розвитку Львівської області на 2021-2017 роки, Стратегії розвитку Добромильської міської територіальної громади на 2021-2027 роки ( з продовженням дії до 2034 року) , міська рада
ВИРІШИЛА:
- Інформацію про виконання основних показників Програми соціально-економічного
та культурного розвитку Добромильської міської ради за 2025 рік взяти до уваги.
- Затвердити Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2026 рік ( додається).
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні депутатські комісії Добромильської міської ради.
Т. в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження Положення про
конкурс на посаду керівника
закладу дошкільної освіти
Добромильської міської ради.
З метою визначення засад проведення конкурсу на посаду керівника закладу дошкільної освіти Добромильської міської ради, відповідно до ст. ст. 25, 26 Закону України «Про освіту», частини 3 статті 24 Закону України «Про дошкільну освіту», Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 січня 2025 року № 9, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення про конкурс на посаду керівника закладу дошкільної освіти Добромильської міської ради (додається).
2.Визначити уповноваженим органом, за організацію проведення конкурсу на посаду керівника закладу дошкільної освіти Добромильської міської ради, відділ освіти , культури, спорту та туризму Добромильської міської ради.
3.Уповноважити начальника відділу освіти , культури, спорту та туризму Добромильської міської ради :
- приймати рішення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу дошкільної освіти відповідно до вимог чинного законодавства України, затвердження складу конкурсної комісії та укладання строкового трудового договору з переможцем конкурсу.
4.Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань культури, освіти, молоді, охорони здоров’я, туризму та транскордонної співпраці.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток
до рішення 39 сесії VIII скликання
від _____ №_______
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс на посаду керівника закладу дошкільної освіти
Добромильської міської ради.
1.Це Положення про конкурс на посаду керівника закладу дошкільної освіти Добромильської міської ради. (далі – положення про конкурс) визначає загальні засади та процедуру проведення конкурсу на посаду керівника закладу дошкільної освіти Добромильської міської ради.
2.Рішення про проведення конкурсу приймається відділом освіти , культури, спорту та туризму Добромильської міської ради (далі – відділ освіти, культури, спорту та туризму):
- упродовж десяти робочих днів з дня припинення трудового договору (контракту) з керівником закладу дошкільної освіти чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся (у разі проведення);
- упродовж десяти робочих днів з дати державної реєстрації нового закладу дошкільної освіти;
- не менше ніж за два місяці до дня припинення строкового трудового договору (контракту), укладеного з керівником закладу дошкільної освіти.
3.Для проведення конкурсу відділ освіти, культури, спорту та туризму створює конкурсну комісію та затверджує її склад загальною чисельністю не більше 9 осіб. Порядок формування конкурсної комісії та організації її роботи під час засідань, завдання, права і обов’язки голови та членів конкурсної комісії, секретаря визначаються положенням про конкурс. До складу конкурсної комісії на паритетних засадах входять депутати Добромильської міської ради (за згодою), заступник міського голови , працівники відділу освіти, культури, спорту та туризму, органів самоврядування працівників (трудового колективу), профспілкових органів та органів батьківського самоврядування (у разі їх створення) закладу дошкільної освіти, на посаду керівника якого проводиться конкурс.
До складу конкурсної комісії не може входити особа, яка:
- є близькою особою учасника конкурсу або особою, яка має конфлікт інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»;
- піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, пов’язане з корупцією, — протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
{Абзац шостий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 92 від 23.01.2025}
- не має права працювати в закладі дошкільної освіти відповідно до частини третьої статті 25 Закону України «Про дошкільну освіту».
- визнана недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена судом;
- має судимість за вчинення кримінального правопорушення, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
- відповідно до рішення суду позбавлена права обіймати відповідну посаду;
- відповідно до рішення суду, яке набрало законної сили, вчинила умисне кримінальне правопорушення щодо дитини, у присутності дитини, з використанням дитини чи жорстоке поводження з дитиною.
Конкурсна комісія діє на засадах неупередженості, об’єктивності, незалежності, недискримінації, відкритості, прозорості. Будь-яке втручання в діяльність конкурсної комісії, тиск на учасників конкурсу не допускаються. Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на її засіданні не менше двох третин від її затвердженого складу.
Конкурсна комісія приймає рішення шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії. Рішення конкурсної комісії оформлюються протоколом, який підписується головою, секретарем та усіма присутніми членами конкурсної комісії. Протокол оприлюднюється на офіційному вебсайті Добромильської міської ради, відділу освіти , культури, спорту та туризму впродовж одного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.
Члени конкурсної комісії зобов’язані:
- брати участь у роботі конкурсної комісії та голосувати з питань порядку денного;
- заявляти самовідвід у разі наявності чи настання підстав, що унеможливлюють їх участь у складі конкурсної комісії.
4.Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті Добромильської міської ради, відділу освіти, культури, спорту та туризму та вебсайті закладу дошкільної освіти (у разі наявності) упродовж одного робочого дня з дня прийняття рішення про проведення конкурсу та має містити інформацію про:
- рішення про проведення конкурсу;
- найменування і місцезнаходження закладу дошкільної освіти;
- назву посади та умови допуску до роботи відповідно до професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти;
- перелік документів, визначений пунктом 5 цього Положення, кінцевий термін і місце їх подання;
- дату та місце проведення конкурсу, його тривалість;
- власне ім’я та прізвище, номер телефону та адресу електронної пошти секретаря конкурсної комісії, уповноваженого надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі у конкурсі.
Кінцевий строк подання документів, необхідних для участі у конкурсі, становить не менше ніж 20 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про його проведення.
5.Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, особисто або в електронному вигляді подає у визначений в оголошенні строк до конкурсної комісії такі документи:
- заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» із зазначенням дати та засвідчену власним підписом;
- резюме та мотиваційний лист, складені у довільній формі;
- копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
- копію документа про вищу педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника;
- копію трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років на дату їх подання;
- витяг із Дії в паперовій або електронній формі про відсутність судимості, а якщо є інформація про судимість – копію вироку в кримінальному провадженні.
Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подавати додаткову інформацію, зокрема стосовно своїх професійних компетентностей, репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації, тощо).
Керівником закладу дошкільної освіти може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, компетентності, визначені відповідним професійним стандартом, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.
До проходження конкурсу не допускаються особи, які:
- не подали всі документи, передбачені цим пунктом;
- подали документи, що не дають змоги встановити їх зміст та/або особу власника, зокрема через низьку якість, пошкодження, що призвели до порушення їх цілісності чи знищення всього або більшості тексту, реквізитів.
Документи, подані конкурсній комісії після завершення строку їх подання, визначеного оголошенням про проведення конкурсу, не приймаються та конкурсною комісією не розглядаються.
6.Упродовж п’яти робочих днів з дня завершення строку подання документів, необхідних для участі в конкурсі, конкурсна комісія:
- перевіряє подані документи на відповідність встановленим законодавством вимогам;
- приймає рішення про допущення або недопущення осіб до участі у конкурсі;
- оприлюднює на офіційному вебсайті відділу освіти, культури, спорту та туризму перелік осіб, яких допущено до участі у конкурсі (далі - учасники конкурсу);
- визначає графік проведення конкурсу або визнає конкурс таким, що не відбувся.
Конкурсна комісія визнає конкурс таким, що не відбувся, якщо:
- відсутні усі особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі;
- до участі у конкурсному відборі не допущено жодної особи;
- жодного з учасників конкурсу не визнано його переможцем. У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, проводиться повторний конкурс.
7.Проведення конкурсу включає:
- перевірку на знання законодавства України у сфері дошкільної освіти, зокрема Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів у сфері дошкільної освіти (у письмовій формі або шляхом комп’ютерного тестування);
- визначення рівня володіння професійними компетентностями, що відбувається шляхом вирішення письмово ситуаційних завдань;
- презентації державною мовою проєкту розвитку закладу дошкільної освіти за чотирма напрямами: освітнє середовище; освітній процес; кадрова політика та професійний розвиток педагогічних працівників; система управління;
- надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії за змістом проведеної презентації (у разі наявності). Перелік типових питань, нормативно-правових актів та форма перевірки знань (письмово чи комп’ютерне тестування), зразок ситуаційних завдань та критерії оцінювання тестування і завдань визначаються цим Положенням (Додатки 1, 2), оприлюднюються на сайті відділу освіти, культури, спорту та туризму.
7.1.Кандидати, які допущені до конкурсного відбору, проходять перевірку на знання законодавства України у сфері дошкільної освіти у формі письмового або комп’ютерного тестування та вирішення письмового ситуаційного завдання, з метою об’єктивної оцінки та перевірки знання законодавства України у сфері дошкільної освіти та професійних компетентностей кандидата на посаду керівника закладу освіти. Тестування містить 30 тестових завдань, які формуються із загального переліку питань, наведеному в додатку 1 цього Положення. Кожне тестове завдання передбачає чотири варіанти відповідей, лише одне з яких є правильним та оцінюється в 1 бал. Тестування триває не довше 60 хвилин та проводиться у присутності членів комісії (не менше двох третин від її затвердженого складу). Кандидати, які набрали 60% і більше правильних відповідей, допускаються до вирішення письмового ситуаційного завдання. Кандидати, які набрали менше 60% правильних відповідей, не допускаються до наступних етапів конкурсу.
7.2.Ситуаційне завдання вирішується письмово державною мовою не довше 30 хвилин за зразком, наведеним у додатку 2 цього Положення. Кандидат обирає одне із запропонованих десяти варіантів ситуаційних завдань під час проведення конкурсного відбору. Для оцінки та перевірки професійних компетентностей кандидатів шляхом вирішення ситуаційного завдання використовується 10-бальна система:
– 8-10 балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання та успішно справилися із ситуаційним завданням;
– 5-7 балів виставляються кандидатам, які виявили знання в обсязі, достатньому для подальшої роботи;
– 2-4 бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставленого завдання та вирішили його на задовільному рівні;
– 1 бал виставляється кандидатам, які вирішили завдання на низькому рівні; – 0 балів виставляється кандидатам, які не вирішили його повністю. Оцінювання ситуаційного завдання здійснюється кожним членом комісії індивідуально. Загальна оцінка формується шляхом визначення середнього арифметичного значення індивідуальних балів, проставлених членами конкурсної комісії.
7.3.Тривалість презентації проєкту розвитку закладу дошкільної освіти - до 30 хвилин. Надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації повинно тривати не більше 30 хвилин.
Для оцінювання результату презентації проєкту розвитку закладу дошкільної освіти відповідей на запитання членів конкурсної комісії в межах змісту конкурсного випробування використовується 20–бальна система за критеріями
- актуальність, прогностичність, реалістичність та ефективність перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти (4 бали);
- повнота і цілісність проєкту розвитку закладу дошкільної освіти (4 бали);
- культура мовлення й вміння вести діалог (4 бали);
- рівень опрацювання, повнота відповідей на питання (4 бали);
- культура оформлення проєкту розвитку (4 бали).
Оцінювання презентації державною мовою проєкту розвитку закладу загальної середньої освіти здійснюється кожним членом комісії індивідуально. Загальна оцінка формується шляхом визначення середнього арифметичного значення індивідуальних балів членів конкурсної комісії.
7.4.Загальна кількість балів кандидата визначається шляхом додавання балів, виставлених кожному кандидату за результатами оцінювання перевірки знання законодавства, розв’язання ситуаційного завдання та презентації проєкту розвитку закладу дошкільної освіти. Рейтинг кандидата, який успішно пройшов конкурс, залежить від загальної кількості набраних ним балів. Першим за рейтингом та переможцем конкурсу є кандидат, який набрав найбільшу загальну кількість балів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним у визначення переможця є голос голови конкурсної комісії.
8.Відділ освіти,культури, спорту та туризму забезпечує відеофіксацію та, за можливості, відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на офіційному сайті відділу освіти,культури, спорту та туризму відеозапису впродовж одного робочого дня з дня його проведення. Загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців з дня його оголошення.
9.Конкурсна комісія упродовж трьох робочих днів з дня завершення конкурсу ухвалює одне з таких рішень:
- визначає переможця конкурсу;
- визнає конкурс таким, що не відбувся, та оголошує про проведення нового конкурсу.
Протокол з відповідним рішенням за підписом головуючого та секретаря оприлюднюється на офіційному вебсайті відділу освіти,культури, спорту та туризму Добромильської міської ради .
10.Начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір (контракт) протягом двох робочих днів після надання переможцем конкурсу всіх документів, що відповідають вимогам законодавства для призначення на відповідну посаду, але не пізніше ніж протягом місяця з дня визначення переможця конкурсу.
11.По завершенні конкурсу усі матеріали, що пов’язані з його проведенням, секретар конкурсної комісії формує у справу, що перебуває на зберіганні в відділі освіти, культури, спорту та туризму протягом строку, визначеного затвердженою номенклатурою справ.
12.Результати конкурсу можуть бути оскаржені відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру». Право на адміністративне оскарження має особа, яка вважає, що: прийнятим рішенням конкурсної комісії чи його виконанням порушено або може бути порушено її право, свобода чи законний інтерес; процедурне рішення або дія, бездіяльність конкурсної комісії негативно впливає на її права, свободи чи законні інтереси. Способи реалізації права на оскарження передбачені ст. 78 Закону України «Про адміністративну процедуру». Скарга подається до відділу освіти, культури, спорту та туризму протягом тридцяти днів з дня, оприлюднення протоколу засідання конкурсної комісії в спосіб, передбачений цим Положенням. Скарга на процедурну дію або процедурне рішення може бути подана протягом тридцяти календарних днів з дня, коли особі, яка була учасником адміністративного провадження, стало відомо про вчинення процедурної дії або прийняття процедурного рішення. Якщо чинним законодавством України буде передбачено інші строки/порядок оскарження, то норми цього Положення застосовуються в частині, що не суперечить чинному законодавству. Скарга, подана з порушенням строку подання без поважних причин, передбачених цим пунктом, залишається без розгляду.
Скарга подається у письмовій формі та повинна містити:
1) найменування адміністративного органу, до якого подається скарга;
2) відомості в обсязі, достатньому для встановлення особи скаржника, та його контактні дані (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) або найменування особи, адресу місця проживання/перебування, місце знаходження, номер засобу зв’язку, адресу електронної пошти, інші контактні дані). У разі подання скарги представником скаржника в ній додатково зазначаються такі самі відомості стосовно представника;
3) вимоги скаржника та їх обґрунтування;
4) дату складення скарги. Скаржник або його представник підписує скаргу, подану в письмовій формі, власноруч або з використанням електронного підпису, крім випадків, передбачених законом. Адміністративне провадження за скаргою здійснюється згідно з вимогами Закону України «Про адміністративну процедуру», за результатом чого приймається відповідне рішення. Про результати розгляду скарги відділ освіти, культури, спорту та туризму повідомляє скаржника, не пізніше 30 календарних днів з дня надходження скарги. Рішення, дії, бездіяльність конкурсної комісії можуть бути оскаржені до суду в порядку адміністративного судочинства відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 1
до рішення 39 сесії VIII скликання
від _____ №_______
ПЕРЕЛІК
типових питань для перевірки знання законодавства України
у сфері дошкільної освіти Конституція України
1. Основні розділи Конституції України.
2. Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).
3. Форма правління в Україні (стаття 5).
4. Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).
5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).
6. Об'єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).
7. Найважливіші функції держави (стаття 17).
8. Державні символи України (стаття 20).
9. Рівність конституційних прав і свобод громадян (стаття 24).
10. Конституційне право на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб цих органів (стаття 40).
11. Конституційне право на працю (стаття 43).
12. Конституційне право на відпочинок (стаття 45).
13. Конституційне право на освіту (стаття 53).
14. Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).
15. Конституційне право на захист прав і свобод людини і громадянина (стаття 55).
16. Конституційне право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (стаття 34).
17. Обов'язки громадянина України (статті 65-68).
Закон України «Про освіту»
1. Законодавство України у сфері освіти (стаття 2).
2. Право на освіту (стаття 3).
3. Мова освіти (стаття 7).
4. Види освіти (стаття 8).
5. Форми здобуття освіти (стаття 9).
6. Складники та рівні освіти (стаття 10).
7. Дошкільна освіта (стаття 11).
8. Освіта осіб з особливими освітніми потребами (стаття 19).
9. Інклюзивне навчання (стаття 20).
10. Організаційно-правовий статус закладів освіти (стаття 22).
11. Автономія закладу освіти (стаття 23).
12. Управління закладом освіти (стаття 24).
13. Права та обов’язки засновника закладу освіти (стаття 25).
14. Керівник закладу освіти (стаття 26).
15. Колегіальні органи управління закладів освіти (стаття 27).
16. Громадське самоврядування в закладі освіти (стаття 28).
17. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти (стаття 30).
18. Академічна доброчесність (стаття 42).
19. Ліцензування освітньої діяльності (стаття 43).
20. Атестація педагогічних працівників (стаття 50).
21. Категорії учасників освітнього процесу (стаття 52).
22. Державні гарантії педагогічним працівникам (стаття 57).
23. Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних працівників (стаття 59).
Закон «Про дошкільну освіту»
1. Законодавство України про дошкільну освіту (стаття 2).
2. Державна політика у сфері дошкільної освіти (стаття 5).
3. Базові етапи дошкільної освіти (стаття 6).
4. Мова освітнього процесу у сфері дошкільної освіти (стаття 7).
5. Право дитини на здобуття дошкільної освіти (стаття 8).
6. Забезпечення доступності дошкільної освіти (стаття 10).
7. Забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти (стаття 11).
8. Форми здобуття дошкільної освіти (стаття 12).
9. Зарахування, відрахування та переведення дітей (стаття 13).
10. Організація освітнього процесу (стаття 15).
11. Освітні та парціальні програми (стаття 16).
12. Формування та наповнюваність груп вихованців (стаття 17).
13. Учасники освітнього процесу (стаття 18).
14. Права, охорона здоров’я та харчування вихованців (стаття 19).
15. Права та обов’язки батьків (стаття 20).
16. Права та обов’язки педагогічних працівників (стаття 21).
17. Громадське самоврядування у закладі дошкільної освіти (стаття 22).
18. Засади трудових відносин у закладі дошкільної освіти (стаття 23).
19. Призначення та звільнення керівника закладу дошкільної освіти (стаття 24).
20. Призначення та звільнення працівників закладу дошкільної освіти (стаття 25).
21. Робочий час працівників закладу дошкільної освіти (стаття 26).
22. Час відпочинку працівників закладу дошкільної освіти (стаття 27).
23. Оплата праці працівників закладу дошкільної освіти (стаття 28).
24. Заклад дошкільної освіти (стаття 30).
25. Установчі документи та вимоги до найменування закладу дошкільної освіти (стаття 31).
26. Утворення, реорганізація, перепрофілювання, ліквідація закладу дошкільної освіти (стаття 32).
27. Типи організації освітньої діяльності (стаття 35).
28. Управління закладом дошкільної освіти (стаття 36).
29. Права та обов’язки засновника закладу дошкільної освіти (стаття 37).
30. Керівник закладу дошкільної освіти (стаття 38).
31. Педагогічна рада закладу дошкільної освіти (стаття 39).
32. Система забезпечення якості дошкільної освіти (стаття 41).
33. Державний стандарт (стаття 42).
34. Державний нагляд (контроль) у сфері дошкільної освіти (стаття 49).
35. Фінансування системи дошкільної освіти (стаття 50).
36. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти (стаття 51). 37. Майно закладу дошкільної освіти (стаття 52).
38. Економічні гарантії розвитку закладу дошкільної освіти (стаття 53).
39. Надання платних освітніх послуг закладом дошкільної освіти (стаття 50) 40. Ведення бухгалтерського обліку в закладі дошкільної освіти (стаття 51)
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 2
до рішення 39 сесії
VIII демократичного скликання
від _____ №_______
ЗРАЗОК ситуаційного завдання
для визначення рівня володіння професійними компетентностями
кандидата на посаду керівника закладу дошкільної освіти
Варіант № ____ Ситуаційне завдання для визначення рівня володіння професійними компетентностями кандидата на посаду керівника закладу дошкільної освіти
До Вас, як до директора закладу дошкільної освіти, прийшли батьки з метою зарахування дитини до закладу. В ході бесіди з батьками з’ясувалося, що вони проживають за адресою, яка не закріплена за територією обслуговування закладу освіти. Які Ваші дії?
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження Положення
про проведення конкурсного відбору
та порядок призначення на посаду керівника
закладу загальної середньої освіти
комунальної форми власності
Добромильської міської ради
Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту», з метою забезпечення організованого проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти Добромильської міської ради, та призначення на цю посаду педагогічних працівників відповідної кваліфікації, Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА
1.Затвердити Положення про проведення конкурсного відбору та порядок призначення на посаду керівника закладу загальної середньої освіти комунальної форми власності Добромильської міської ради, що додається.
2.Визнати Уповноваженим органом щодо проведення конкурсу та призначення на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради.
3.Рішення V сесії VIII скликання Добромильської міської ради від 19.03.2021 року № 65 «Про затвердження Положення про проведення конкурсного відбору та порядок призначення на посаду керівників закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності Добромильської міської ради» вважати таким, що втратило чинність.
4.Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань культури, освіти, молоді, охорони здоров’я, туризму та транскордонної співпраці.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток
ЗАТВЕРДЖЕНО
до рішення 39 сесії
VIII скликання
від _____ №_______
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення конкурсного відбору та порядок призначення
на посаду керівника закладу загальної середньої освіти
комунальної форми власності Добромильської міської ради
1.Це Положення визначає процедуру проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти (далі – заклад освіти), підпорядкованого відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради (далі – відділ освіти).
2.Посаду керівника закладу освіти може обіймати особа:
яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра (спеціаліста), стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти відповідно до цього Положення.
3.Призначення керівника закладу освіти здійснюється відділом освіти Добромильської міської ради за результатами конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти (далі – конкурс), що проводиться відповідно до цього Положення, шляхом укладення строкового трудового договору (контракту).
Контракт укладається на шість років на підставі рішення конкурсної комісії. Після закінчення строку, на який укладено контракт, трудові відносини припиняються та не можуть бути продовжені на невизначений строк. З особою, яка призначається на посаду керівника закладу освіти вперше, укладається контракт строком на два роки. Після закінчення строку дії такого контракту та за умови належного його виконання сторони мають право продовжити строк дії відповідного контракту ще на чотири роки без проведення конкурсу.
Особа не може бути керівником одного і того ж закладу освіти більше ніж два строки підряд (крім тих, що розташовані в населених пунктах з одним закладом загальної середньої освіти). До першого шестирічного строку включається дворічний строк перебування на посаді керівника закладу освіти, призначеного вперше.
4.Рішення про проведення конкурсу приймає Добромильська міська рада(Засновник) або відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради (далі-Уповноважений орган). Підставами для прийняття відповідного рішення є:
1)одночасно з прийняттям рішення про утворення нового закладу загальної середньої освіти;
2)не менш ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору (контракту), укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти;
3) упродовж десяти робочих днів з дня дострокового припинення (прийняття рішення про дострокове припинення (розірвання) трудового договору (контракту) укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.
5.Конкурс складається з таких етапів:
1) прийняття рішення про проведення конкурсу та затвердження складу конкурсної комісії;
2)оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
3)прийняття документів від осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі;
4)перевірка поданих документів на відповідність встановленим законодавством вимогам;
5)допущення кандидатів до участі у конкурсному відборі;
6)ознайомлення кандидатів із закладом освіти, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування закладу освіти;
7)проведення конкурсного відбору;
8)визначення переможця конкурсу;
9)оприлюднення результатів конкурсу.
6.Загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців з дня його оголошення.
7.Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на вебсайті відділу освіти наступного робочого дня з дня прийняття рішення про проведення конкурсу та має містити:
1)найменування і місцезнаходження закладу;
2)найменування посади та умови оплати праці;
3)кваліфікаційні вимоги до керівника закладу відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту»;
4)вичерпний перелік, кінцевий термін і місце подання документів для участі у конкурсі;
5)дату та місце початку конкурсного відбору, його складові та тривалість;
6)прізвище та ім’я, номер телефону та адресу електронної пошти особи, яка уповноважена надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі у конкурсі.
8.Для організації проведення конкурсу відділ освіти затверджує для кожного закладу загальної середньої освіти персональний склад конкурсної комісії з рівною кількістю представників кожної із сторін, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту».
9.Керівництво роботою конкурсної комісії здійснює її голова, а в разі його відсутності – заступник голови конкурсної комісії. Веде протокол засідання відповідальний секретар конкурсної комісії.
10.Загальна чисельність членів конкурсної комісії становить від 6 до 15 осіб з визначенням з її числа голови та секретаря, до складу якої на паритетних засадах входять:
-представники Засновника (депутати Добромильської міської ради (не більше однієї особи від однієї фракції чи групи), перевага надається особам з педагогічною освітою;
-представники Самбірської районної державної адміністрації, представників територіального органу виконавчої влади із забезпеченням якості освіти;
-представники управління Державної служби якості освіти у Львівській області;
-представники профспілкової організації працівників освіти і науки України та інших експертів, фахівців у сфері загальної середньої освіти, громадських формувань у сфері освіти, громадських об'єднань керівників закладів освіти, професійних об'єднань педагогічних працівників.
11.У роботі конкурсної комісії з правом дорадчого голосу можуть брати участь представники органів громадського самоврядування закладу освіти, на посаду керівника якого оголошено конкурс.
12.До складу конкурсної комісії не може бути включена особа, яка:
1) визнана в установленому законом порядку недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена;
2)має судимість або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
3)відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою учасника конкурсу або особою, яка може мати конфлікт інтересів.
13.Члени конкурсної комісії зобов’язані:
1)брати участь у роботі конкурсної комісії та голосувати з питань порядку денного;
2)заявляти самовідвід у разі наявності чи настання підстав, передбачених цією статтею, що унеможливлюють їх участь у складі конкурсної комісії.
14.Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на її засіданні не менше двох третин від її затвердженого складу. Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більшість членів затвердженого складу комісії. Члени конкурсної комісії можуть висловити свою окрему думку з відповідного питання, яка додається до протоколу засідання.
15.У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
16.Конкурсна комісія та її члени діють на засадах неупередженості, об’єктивності, незалежності, недискримінації, відкритості, прозорості, доброчесності. Не допускається будь-яке втручання в діяльність конкурсної комісії, тиск на членів комісії та учасників конкурсу.
17.Організаційною формою роботи конкурсної комісії є засідання. Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом, який підписується всіма присутніми членами конкурсної комісії та оприлюднюється на офіційному вебсайті відділу освіти Добромильської міської ради впродовж одного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.
18.Для участі у конкурсі необхідно подати такі документи:
- заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
-автобіографія та/або резюме (за вибором учасника конкурсу);
-копія паспорта громадянина України;
- копія документа про вищу освіту (з додатком, що є його невід’ємною частиною) не нижче освітнього ступеня магістра (спеціаліста);
- державний сертифікат про рівень володіння державною мовою, виданий Національною комісією зі стандартів державної мови ( відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»);
- копія трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж педагогічної (науково-педагогічної) роботи не менше трьох років на день їх подання (крім приватних та корпоративних закладів освіти);
-довідка про відсутність судимості;
-довідка про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду;
-витяг із Дії в паперовій або електронній формі про відсутність судимості, а якщо є інформація про судимість – копію вироку в кримінальному провадженні;
-довідку від національної поліції України про відсутність правопорушень, пов'язаних з домашнім насильством, булінгом (цькуванням) або жорстоким поводженням із дітьми;
-мотиваційний лист, складений у довільній формі.
Особа може надати інші документи, що підтверджують її професійні та/або моральні якості.
Визначені у цьому пункті документи подаються особисто (або подає уповноважена згідно з довіреністю особа) до конкурсної комісії у 20-ти денний термін з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсу.
Уповноважена особа конкурсної комісії приймає документи за описом, копію якого надає особі, яка їх подає.
19. Упродовж п’яти робочих днів з дня завершення строку подання заяви та документів для участі в конкурсі конкурсна комісія:
- перевіряє подані документи на відповідність встановленим законодавством вимогам;
- приймає рішення про недопущення до участі у конкурсному відборі осіб, які подали не всі документи, необхідні для участі в конкурсі відповідно до вимог законодавства, або подали документи після завершення строку їх подання;
- оприлюднює на офіційному вебсайті відділу освіти Добромильської міської ради перелік осіб, яких допущено до участі у конкурсному відборі (далі – кандидати);
- делегує представника від конкурсної комісії для організації та ознайомлення кандидатів із закладом освіти, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування не пізніше п’яти робочих днів до початку проведення конкурсного відбору.
20.До участі у конкурсному відборі не можуть бути допущені особи, які:
1) не можуть обіймати посаду керівника закладу загальної середньої освіти відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту»;
2)подали не всі документи, визначені цим Положенням відповідно до вимог чинного законодавства, для участі в конкурсі;
3)подали документи після завершення строку їх подання.
21.Конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:
1) перевірки знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р;
2) перевірки професійних компетентностей, що відбувається шляхом письмового вирішення єдиного для всіх кандидатів ситуаційного завдання.;
3)публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації.
22.Перелік питань на знання законодавства затверджено наказом Міністерства освіти і науки № 654 від 19.05.2020року «Щодо примірного переліку питань» (додаток 1) додаються.
23.Зразок ситуаційного завдання та критерії оцінювання (додаток 2)визначаються у положенні про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти(додається).
24.Співбесіди з комісією.
24.1.Співбесіда та перевірка на знання законодавства з кожним учасником ведеться особисто.
25.Перспективний план розвитку закладу загальної середньої освіти (на два-шість років) на посаду керівника якого оголошено конкурс, має містити ( вимоги та критерії оцінювання презентації, (додаток 3) (додається):
- план реформування закладу протягом двох та шести років;
- заходи із здійснення управлінської діяльності з вирішення ключових проблем розвитку закладу, шляхів поліпшення матеріально-технічної бази, раціонального використання ресурсів закладу, створення сучасних умов організації освітнього процесу;
- пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності та конкурентоспроможності закладу, механізмів залучення додаткових фінансових і матеріальних ресурсів;
- пропозиції стосовно очікуваної динаміки поліпшення основних показників діяльності закладу.
Презентація відбувається державною мовою та передбачає виступ кандидата і надання ним відповідей на запитання членів конкурсної комісії. Тривалість виступу до 10 хв., відповідей на запитання-сумарно до 15 хв. Комісія зобов'язана забезпечити усім кандидатам рівні умови для презентації свого бачення стратегічних кроків для розвитку закладу загальної середньої освіти. Кандидати, які ще не презентували своїх планів, не можуть брати участь у слуханні.
26.Під час прийняття рішень за результатами конкурсу комісія враховує здатність учасників конкурсу висловлювати свої думки , уміння викладати інформацію, готовність брати на себе відповідальність, уміння аналізувати проблеми і налагоджувати ділові зв'язки, виявляти творчий підхід до роботи, доброчесність, комунікабельність, тактовність, ділові та моральні якості.
27.Уповноважений орган забезпечує відеофіксацію та (за можливості) відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на офіційному вебсайті впродовж одного робочого дня з дня його проведення.
28.Загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців з дня його оголошення.
29.Конкурсна комісія упродовж двох робочих днів з дня завершення конкурсного відбору визначає переможця конкурсу або визнає конкурс таким, що не відбувся та оприлюднює результати на офіційному вебсайті Уповноваженого органу.
30.Конкурсна комісія визнає конкурс таким, що не відбувся, якщо:
1)відсутні заяви про участь у конкурсі;
2)до участі у конкурсі не допущено жодного кандидата;
3)жодного з кандидатів не визначено переможцем конкурсу.
У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, проводиться повторний конкурс.
31.Протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця конкурсу відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір.
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 1
до рішення 39 сесії
VIIІ -го скликання
від _____ №_______
Перелік питань
з перевірки знання законодавства для конкурсного відбору
на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Добромильської міської ради
I.Питання для перевірки знання Закону України «Про освіту»:
1. Поняття автономії закладу освіти.
2. Перелік документів, до яких заклад освіти зобов’язаний забезпечити відкритий доступ на своєму вебсайті.
3. Перелік документів, якими визначаються повноваження (права і обов’язки) та відповідальність керівника закладу освіти.
4. Забезпечення права на безоплатну освіту.
5. Принципи, за якими здійснюється зовнішнє незалежне оцінювання.
6. Органи самоврядування в закладі освіти.
7. Підстави для утворення інклюзивного класу в закладі освіти.
8. Типові ознаки булінгу (цькування).
9. Документ, на основі якого розробляється освітня програма.
10. Обов’язки батьків здобувачів освіти.
11. Повноваження наглядової (піклувальної) ради закладу освіти.
12. Джерела фінансування здобуття особами повної загальної середньої освіти.
13. Проведення внутрішнього моніторингу якості освіти.
14. Періодичність проходження та види атестації педагогічних працівників.
15. Суб’єкт здійснення державного нагляду (контролю) у сфері освіти.
16. Рівні повної загальної середньої освіти.
17. Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі освіти.
18. Права та обов’язки Засновника закладу освіти.
19. Організація освітнього процесу за сімейною (домашньою) формою здобуття освіти.
20. Обов’язки здобувачів освіти.
21. Робочий час педагогічного працівника.
22. Складники системи освіти.
23. Організація навчання здобувачів освіти за мережевою формою здобуття освіти.
24. Види державної автономії закладу освіти.
25. Індивідуальні форми здобуття освіти.
II.Питання для перевірки знання Закону України «Про повну загальну середню освіту»:
1. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.
2. Заклади загальної середньої освіти, за якими не закріплюється територія обслуговування.
3. Тип закладу освіти, який забезпечує здобуття базової середньої освіти.
4. Установчі документи закладу загальної середньої освіти.
5. Реорганізація та ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості.
6. Внутрішні структурні підрозділи, які можуть функціонувати у складі закладів загальної середньої освіти.
7. Періодичність проведення інституційного аудиту закладу загальної середньої освіти.
8. Утворення, реорганізація, ліквідація чи перепрофілювання (зміна типу) закладу загальної середньої освіти.
9. Стратегія розвитку закладу загальної середньої освіти.
10. Управління закладом загальної середньої освіти.
11. Відповідальність за організацію харчування учнів у закладі загальної середньої освіти.
12. Відповідальність педагогічних працівників, відносно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності.
13. Педагогічне навантаження вчителя на одну тарифну ставку.
14. Педагогічне навантаження асистента вчителя інклюзивного класу закладу загальної середньої освіти.
15. Розподіл педагогічного навантаження в закладі загальної середньої освіти.
16. Навчальний рік та режим роботи закладу загальної середньої освіти.
17. Форми здобуття загальної середньої освіти.
18. Документи про освіту.
19. Зарахування учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.
20. Кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти.
21. Заохочення і відзначення здобувачів освіти.
22. Учасники освітнього процесу закладу загальної середньої освіти.
23. Громадське самоврядування в закладі освіти.
24. Організація інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти.
25. Система управління закладом загальної середньої освіти.
III.Питання на знання Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року:
1. Проблема, яка визначена для розв’язання відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.
2. Мета Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.
3. Випускник нової української школи – це…
4. Шляхи та способи розв’язання проблеми відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.
5. Етапи реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.
6. Державні стандарти загальної середньої освіти, на яких повинне ґрунтуватися реформування змісту загальної середньої освіти згідно Концепції НУШ.
7. Ключові компетентності здобувачів освіти, визначені в Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року?
8. Для досягнення мети Концепції «НУШ» необхідно забезпечити ….
9. Реформування структури загальної середньої освіти передбачає перехід до ….
10. Профільна школа академічного спрямування сприятиме ….
Додаток 2
до рішення 39 сесії
VIIІ -го скликання
від _____ №_______
Перелік ситуаційних завдань
для конкурсного відбору на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Добромильської міської ради
Ситуація 1. До директора закладу освіти звертається молода вчителька і повідомляє, що учень 8 класу на уроці обізвав її нецензурними словами.Чи можливо таке в Вашому закладі освіти? Як директору правильно вирішити цю ситуацію?
Ситуація 2. До директора закладу освіти звернулися батьки учениці 8 класу з тієї причини, що однокласник їхньої дочки виставив у соцмережі відео, на якому зафіксоване її побиття іншими учнями.Чи адресним є звернення батьків? Якими мають бути дії директора у такому випадку?
Ситуація 3. Територія школи не ізольована від селища. Як результат - на території закладу відпочивають мешканці селища, розпивають алкоголь, палять цигарки, вигулюють собак.
Яким чином адміністрація школи може домогтися порядку на території освітнього закладу? Хто може допомогти у вирішенні цього питання?
Ситуація 4. Директор закладу освіти заходить до класу і бачить на дошці карикатуру на себе. Вона виразна, смішна, об’єктивна. Клас мовчки очікує реакції директора.
Як Ви вважаєте, чи могло таке трапитися з Вами? Що має зробити директор закладу?
Ситуація 5. До Вас, як до директора закладу освіти звернувся батько учня 9 класу з вимогою бути присутнім під час проведення державної підсумкової атестації.
Що з цього приводу зазначено в Положенні про державну підсумкову атестацію? Складіть алгоритм Ваших дій для вирішення цієї ситуації.
Ситуація 6. Делегація від батьків другокласників звернулась до директора школи з проханням перевести у інший клас учня, який порушує дисципліну, обзиває дітей, мотивуючи свою вимогу тим, що переживають за життя і здоров’я своїх дітей. Батьки поводяться категорично, обіцяють звернутися до органів управління освітою.
Чи мають таке право батьки учнів? Які дії директора закладу освіти?
Ситуація 7. У дівчинки зіпсувалися взаємини з класним керівником. На її уроках Наталка не відповідає, на спроби з’ясувати ситуацію відповідає грубощами або вперто мовчить. Прохання і вимоги не виконує, порушує
дисципліну, причому робить це демонстративно, підкреслюючи свою неповагу до вчительки.
Як установити нормальні взаємини між учнем і вчителем? Яка повинна бути порада директора закладу освіти вчительці?
Ситуація 8. Конфлікт відбувся між молодою вчителькою музики і учнем 6 класу Ігорем, важким, запальним хлопчиком із кризової сім’ї, який не користується в класі авторитетом. Тривав урок музики, учителька оголосила оцінки за вікторину, проведену на минулому уроці. Ігорю здалося, що вчителька занизила йому оцінку. Він грубо обізвав її та вийшов із класу. Вчителька веліла переказати Ігорю, щоб до неї на урок він більше не приходив.
Чи правильна поведінка вчителя? Як установити нормальні взаємини між учнем і вчителем музики?
Ситуація 9. Директор закладу освіти усвідомив, що у педагогічному колективі працює педагог, який має непересічні лідерські здібності і є неформальним лідером у колективі. Тобто є потенційним його конкурентом.Як правильно вибудувати службові відносини з таким педагогом? Що має зробити керівник закладу?
Ситуація 10. Заступники директора школи мають великий досвід управлінської роботи, але гальмують інноваційні проєкти в закладі освіти, при цьому уміють переконливо доводити свою правоту. Як вплинути на таких заступників?
Додаток 3
до рішення 39 сесії
VIIІ -го скликання
від _____ №_______
Критерії оцінювання
для конкурсного відбору на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Добромильської міської ради
Форма проведення перевірки знань законодавства України у сфері загальної середньої освіти (комп'ютерне тестування або письмовий іспит) обирається на першому засіданні комісії.
І.Перевірка знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти проводиться у формі ком'ютерного тестування через формування тесту з тридцяти завдань закритого формату, створених на основі переліку питань, затвердженого МОН України, або шляхом складання письмового іспиту.
Перед проходженням тестування або складання письмового іспиту кожен кандидат пред’являє паспорт або документ, який посвідчує особу.
Під час проведення тестування чи складання письмового іспиту кандидатам забороняється користуватися додатковими електронними приладами, підручниками, навчальними посібниками, іншими матеріалами, а також спілкуватись один з одним.
У разі порушення зазначених вимог кандидат відсторонюється від подальшого проходження конкурсу, про що складається відповідний акт, який підписується присутніми членами конкурсної комісії.
Під час тестування перевіряються знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.
Можливість виконати тест та автоматичну обробку результатів виконання забезпечує департамент освіти і науки області.
Під час письмового іспиту перевіряються знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.
Екзаменаційні білети затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по два питання на перевірку знання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та одне питання на перевірку знання Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р. Всього 5 питань.
Іспит складається державною мовою письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у його присутності під час складання письмового іспиту.
При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші з кутовим штампом відділу осіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради, обов’язково вказавши прізвище, ім’я та по батькові, номер білета та питання, зазначені у білеті.
Після підготовки письмових відповідей на кожному аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання письмового іспиту. Загальний час для проведення письмового іспиту становить не менше 60 хвилин.
Для оцінки знань кандидатів використовується п’ятибальна система:
1) п’ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та знання Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.;
2) чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та знання Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.;
3) три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи;
4) два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок;
5) один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
Після закінчення часу, відведеного на складання письмового іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінка здійснюється усіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.
Визначення результатів іспиту здійснюється кожним членом конкурсної комісії індивідуально та вноситься до відомості про його результати. Остаточною оцінкою у балах за іспит є середнє арифметичне значення індивідуальних оцінок членів конкурсної комісії. З результатами іспиту має бути ознайомлений кожний кандидат. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у відділі освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради.
Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена під час надання відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит та допущені до наступного етапу конкурсу.
Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит та не допущені до наступного етапу конкурсу.
У формі комп'ютерного тестування через формування тесту з тридцяти завдань закритого формату, створених на основі переліку питань, затвердженого МОН України. Тривалість тестування – 40 хвилин. Кандидати, які правильно виконали понад половину завдань, допускаються до наступного етапу конкурсного відбору.
ІІ.Вирішення ситуаційного завдання проводяться з метою об’єктивного з’ясування спроможності кандидатів використовувати свої знання, досвід під час виконання посадових обов’язків, а також, з метою комплексної перевірки кандидатів на відповідність професійній компетентності, оцінки комунікаційних якостей та вміння приймати рішення.
Допущені до наступного етапу конкурсу кандидати розв’язують одне ситуаційне завдання із запропонованих (за своїм вибором). При вирішенні ситуаційного завдання кандидат здійснює записи на аркуші з кутовим штампом у відділі освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради. Перед відповіддю обов’язково вказуються прізвище, ім’я та по батькові кандидата. Після підготовки відповіді на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту. Розв’язання ситуаційного завдання кандидатами є успішним, якщо проведений детальний аналіз описаної ситуації, визначена і обґрунтована проблема для вирішення, розроблене управлінське рішення розв’язання проблеми, виявлені ризики і припущення.
На розв’язання ситуаційного завдання кандидатові надається 30 хвилин. Після розв’язання ситуаційного завдання або після закінчення часу, відведеного на його розв’язання, кандидати надають секретарю свої відповіді. Конкурсна комісія для оцінювання результатів розв’язання ситуаційного завдання виставляє:
3 бали – ситуація розв’язана у межах вимог чинних нормативно-правових актів без можливого розвитку конфліктної ситуації;
2 бали – ситуація розв’язана, проте учасник демонструє незнання окремих нормативно-правових актів, що стосуються ситуації. Розвиток конфліктної ситуації не передбачається;
1 бал – хід розв’язання ситуації спонукає до розвитку конфлікту, є ознаки порушення нормативно-правових актів;
0 балів – учасник не орієнтується у можливих шляхах розвитку конфліктної ситуації.
Визначення результатів розв’язання ситуаційних завдань здійснюється кожним членом конкурсної комісії індивідуально та вноситься до відомості про результати розв’язання ситуаційних завдань. Остаточною оцінкою у балах за розв’язання ситуаційного завдання є середнє арифметичне значення оцінок членів конкурсної комісії.
Після оцінювання члени конкурсної комісії надають відомості про результати розв’язання ситуаційних завдань кандидатів секретарю комісії.
Кандидати, які отримали середній бал 1,5 або нижче не можуть бути допущені до наступного етапу конкурсу.
ІІІ.Публічна та відкрита презентація проєкту перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти має становити не більше десяти сторінок у форматі Word, шрифтом Times New Roman, 14 пт., 1,5 інт. та проходить за наступним регламентом:
- виступ кандидата – до 10 хвилин;
- запитання та обговорення – сумарно до 15 хвилин.
Публічні та відкриті презентації, виконані будь-якою мовою, крім української, оцінюються як такі, що не відповідають вимогам.
Під час презентації не ставляться запитання щодо політичних поглядів, релігії, етнічного походження, матеріального становища, соціального походження або питання, які можуть бути розцінені як дискримінаційні.
Оцінювання (за ступенем вираженості) здійснюється за такими критеріями:
- наявність чітко сформульованої мети та завдань розвитку закладу;
- наявність чітко вираженого терміну реалізації завдань та їх досягнення;
- наявність аналізу сучасного стану закладу, визначення наявних проблем;
- новизна, використання інноваційних методів та прийомів в управлінській діяльності;
- залучення колективу до інноваційної діяльності, участі у проєктах тощо;
- переваги обраного шляху розвитку закладу.
Максимальна кількість балів – 5 балів.
Визначення результатів презентації та співбесіди здійснюється кожним членом конкурсної комісії індивідуально. Остаточною оцінкою у балах є середнє арифметичне значення оцінок членів конкурсної комісії, що вносяться до відомості про результати оцінювання презентації та співбесіди.
Загальний підсумок результатів конкурсу здійснюється у балах, які визначаються як сума оцінок за результатами письмового іспиту на знання законодавства про освіту, вирішення ситуаційного завдання, публічної та відкритої презентації проєкту перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти та співбесіди.
За результатами конкурсу комісія приймає рішення про визначення переможця конкурсу та рекомендує начальнику відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради призначити його на посаду керівника закладу загальної середньої освіти шляхом укладення строкового трудового договору (контракту).
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження Положення про порядок
проведення конкурсу на посаду директора
комунального закладу «Публічна бібліотека»
Добромильської міської ради
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Конституції України, Кодексу законів про працю в Україні, законів України «Про культуру», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», постанов Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року №170 «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору», від 19 травня 1999 року №859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств», зі змінами, наказу Міністерства культури України від 31.05.2016 року №380 «Про затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника державного закладу культури, що належить до сфери управління Міністерства культури України»
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Публічна бібліотека» Добромильської міської ради (додаток 1).
2.Затвердити типову форму Контракту з керівником комунального закладу «Публічна бібліотека» (додаток 2).
3.Організаційне виконання рішення покласти на відділ освіти,культури, спорту та туризму, Добромильської міської ради .
4.Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань культури, освіти, молоді, охорони здоров’я, туризму та транскордонної співпраці.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням 39 сесії VIII скликання
від _____ №_______
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу «Публічна бібліотека» Добромильської міської ради
1. Загальні положення
1.1.Цей Порядок розроблений відповідно до вимог Закону України "Про культуру" та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
1.2. Цей Порядок визначає загальні засади та процедуру проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради (далі – Публічна бібліотека), засновником та органом управління якої є Добромильська міська рада, а уповноваженим органом – відділ освіти,культури , спорту та туризму Добромильської міської ради.
1.3.Підставою для проведення конкурсу є наказ відділ освіти,культури , спорту та туризму Добромильської міської ради.
ІІ.Вимоги до кандидатів на посаду директора КЗ "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради
2.1.Керівником комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
2.2.Не може бути призначена на посаду керівника комунального закладу культури особа, яка:
- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
- має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
- є близькою особою або членом сім’ї керівника органу, що відповідно до статутних документів здійснює управління комунальним закладом культури.
ІІІ.Порядок конкурсного добору на посаду директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради
3.1.Кандидатів на посаду директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильська міської ради визначає конкурсна комісія за результатами відкритого та публічного конкурсного добору на зайняття цієї посади.
3.2.Конкурсний добір керівника комунального закладу культури складається з таких етапів:
- оголошення уповноваженим органом конкурсу на посаду керівника комунального закладу культури;
- формування складу конкурсної комісії;
- подання документів кандидатами на посаду керівника комунального закладу культури;
- добір кандидатів на посаду керівника комунального закладу культури;
- призначення органом управління керівника комунального закладу культури.
3.3.Організацію та проведення конкурсного добору, а також роботу конкурсної комісії забезпечує уповноважений орган.
3.4.Уповноважений орган оголошує конкурс на посаду керівника Комунального закладу "Публічна бібліотека" не пізніш як за два місяці до завершення строку повноважень керівника комунального закладу культури відповідно до контракту або впродовж семи днів з дня дострокового припинення його повноважень.
3.5.Оголошення про конкурс розміщується в офіційних друкованих виданнях органу місцевого самоврядування (за наявності), на офіційному вебсайті органу управління, на інформаційних сайтах, сайтах установ культури та може поширюватися в будь-який інший спосіб.
3.6.Оголошення про конкурс на посаду директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради має містити інформацію про дату початку приймання документів, дату початку формування конкурсної комісії, умови, строки проведення конкурсу та вимоги до кандидатів.
IV.Склад, порядок формування і повноваження конкурсної комісії
4.1.Конкурсна комісія складається з дев’яти членів.
4.2. Персональний склад конкурсної комісії та зміни до нього (за потреби) затверджує своїм наказом уповноважений орган, що проводить конкурсний добір. Уповноважений орган повинен сформувати персональний склад конкурсної комісії не пізніше 30 днів після оголошення конкурсу на посаду керівника комунального закладу культури.
4.3.При проведенні конкурсного добору на посаду директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради по три кандидатури до складу конкурсної комісії подають члени трудового колективу, громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування та орган управління .
4.4.Кандидатури до складу конкурсної комісії від трудового колективу обираються на загальних зборах трудового колективу.
4.5.Громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування подають по три кандидатури уповноваженому органу, який шляхом жеребкування визначає трьох кандидатів до складу конкурсної комісії. Уповноважений орган забезпечує онлайн-трансляцію жеребкування на своєму офіційному веб-сайті.
4.6.Члени конкурсної комісії мають бути неупередженими та незалежними. Не допускається втручання в діяльність конкурсної комісії будьяких органів влади, а також учасників конкурсу. Членами конкурсної комісії можуть бути:
- незалежні фахівці у сфері культури, публічного або бізнес адміністрування;
- члени професійних, творчих спілок, об’єднань, асоціацій, організацій у сфері культури, зареєстрованих відповідно до закону;
- члени організацій у сферах культури.
4.7. Членом конкурсної комісії не може бути особа, яка:
- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
- має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
- є близькою особою або членом сім’ї учасника конкурсу чи уповноваженого органу;
- є членом трудового колективу закладу культури, на посаду керівника якого проводиться конкурс.
4.8. Конкурсна комісія вважається повноважною у разі затвердження в її складі не менше шести осіб.
4.9.Уповноважений орган призначає секретаря конкурсної комісії, який бере участь у засіданнях комісії без права голосу. Секретар веде і зберігає протоколи засідань конкурсної комісії, які підписують усі члени конкурсної комісії.
4.10.Голова конкурсної комісії обирається членами конкурсної комісії з їх числа та проводить засідання конкурсної комісії.
V.Подання документів для участі в конкурсі
5.1.Усі зацікавлені особи можуть взяти участь у конкурсі на посаду директора комунального закладу"Публічна бібліотека" Добромильської міської ради.
5.2. Особа, яка бере участь у конкурсі, упродовж 30 днів з дня оголошення конкурсу подає такі документи:
- заява про участь у конкурсі на заміщення вакантної посади ;
- заява про надання згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" ;
- автобіографія, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку,
-відомості про наявність чи відсутність судимості;
- копія документа, що посвідчує особу;
- копії документів про вищу освіту;
- мотиваційний лист довільної форми. Зазначені документи надсилаються на поштову та електронну адреси органу управління у встановлений цією частиною строк.
5.3.Перелік документів, зазначених у пункті 5.2 розділу V цього Порядку, є вичерпним. Особа може надати інші документи, які, на її думку, підтверджують її професійні чи моральні якості.
5.4.Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.
5.5.Упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання документів для участі в конкурсі уповноважений орган оприлюднює подані документи, визначені у частині другій цієї статті, на офіційному веб-сайті відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".
5.6.Усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидатів можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатур на електронну пошту уповноваженому органу, які передаються конкурсній комісії.
5.7.Під час проведення конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється відповідно до Закону України "Про захист персональних даних
VI.Добір кандидатів на посаду директора КЗ "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради та призначення директора.
6.1.Конкурсний добір проводиться публічно.
6.2.Уповноважений орган забезпечує відео- та аудіофіксацію всіх засідань конкурсної комісії та розміщує матеріали засідань конкурсної комісії на своєму офіційному веб-сайті. Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.
6.3.Уповноважений орган не пізніш як за 10 днів до дня проведення першого засідання конкурсної комісії повідомляє кандидатів про час та місце проведення засідання конкурсної комісії.
6.4.За клопотанням члена конкурсної комісії уповноважений орган забезпечує його участь у засіданнях конкурсної комісії в режимі відеоконференції. Відповідне клопотання подається не пізніш як за три дні до початку засідання конкурсної комісії.
6.5.Конкурсна комісія проводить перше засідання через 10 днів після закінчення строку приймання документів.
6.6.На першому засіданні конкурсна комісія розглядає документи, подані кандидатами на посаду директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради, на відповідність кваліфікаційним вимогам. Результати розгляду невідкладно повідомляються кандидатам електронною поштою чи іншим засобом зв’язку, зазначеним в автобіографії.
6.7.Особа не допускається до участі в доборі кандидатів на посаду директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради у разі невідповідності вимогам, зазначеним у статті 21-1 Закону України "Про культуру", за рішенням конкурсної комісії.
6.8.Уповноважений орган зобов’язаний оприлюднити на офіційному веб-сайті умови праці, відомості про матеріально-технічну базу закладу культури, фінансову звітність за попередній бюджетний період закладу культури, на посаду керівника якого проводиться конкурс.
6.9.На другому засіданні конкурсна комісія проводить співбесіду з кандидатами, під час якої заслуховує публічні презентації проектів програм розвитку КЗ "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради на один і п’ять років.
6.10. Допоміжними критеріями під час голосування на користь кандидатів є:
- післядипломна освіта у галузі управління;
- ступінь MBA (Master of Business Administration), MPA (Master of Public Administration), MLA (Master of Liberal Arts), магістра бізнесадміністрування чи магістра державного управління;
- досвід роботи на керівних посадах в установах, програмах, проектах у сфері культури;
- досвід розроблення і реалізації інвестиційних та інноваційних проектів;
- бездоганна ділова репутація.
6.11.Конкурсна комісія приймає рішення про визначення переможця конкурсу шляхом голосування та оприлюднює його на офіційному веб-сайті органу управління та в інший спосіб. Спосіб голосування визначається рішенням конкурсної комісії.
6.12.Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні конкурсної комісії проголосувала більшість від затвердженого складу конкурсної комісії.
6.13.У разі виявлення фактів, що свідчать про конфлікт інтересів члена конкурсної комісії, такий член конкурсної комісії не бере участі в голосуванні.
6.14.У разі відхилення конкурсною комісією всіх кандидатів конкурсна комісія проводить повторний конкурс. Повторний конкурс проводиться у порядку, визначеному статтями 21-1 -21-5 Закону України "Про культуру".
6.15.Керівник органу управління зобов’язаний призначити переможця конкурсу директора Комунального закладу "Публічна бібліотека" Добромильської міської ради не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу. Підставою для видання розпорядження про призначення директора Комунального закладу директора "Публічна бібліотека" є підписання контракту. Істотні умови контракту публікуються на офіційному веб-сайті органу управління не пізніше наступного дня після його підписання.
6.16.Контракт з директором Комунальної установи "Публічна бібліотека" визначає основні вимоги до діяльності закладу культури, виконання яких є обов’язковим для керівника, та інші умови. Обов’язковими умовами контракту з директором Комунального закладу "Публічна бібліотека" є:
- програма розвитку закладу культури на один і п’ять років, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії;
- умови оплати праці керівника;
- критерії оцінки праці керівника;
- особливості порядку здійснення контролю за діяльністю закладу культури;
- заходи відповідальності за невиконання або неналежне виконання умов контракту;
- особливі підстави для дострокового розірвання контракту та відповідні наслідки для його сторін.
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням 39 сесії VIII скликання
від _____ №_______
КОНТРАКТ
с.Нове Місто «_» _________202 року
Відділ освіти,культури, спорту та туризму Добромильської міської ради, іменований далі - «Орган управління», в особі начальника ______________, що діє на підставі Положення про відділ освіти, культури,спорту та туризму Добромильської міської ради з однієї сторони, та гр._____________, іменована надалі - «Директор», з другого боку, разом поіменовані - «Сторони», уклали цей контракт про те, що __________________ призначається на посаду директора комунального закладу «Публічна бібліотека» Добромильської міської ради (надалі - Публічна бібліотека).
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. За цим контрактом Директор зобов'язується безпосередньо здійснювати управління (керівництво) комунальним закладом «Публічна бібліотека», згідно чинного законодавства, Статуту комунального закладу «Публічна бібліотека». Забезпечувати його діяльність, ефективно використовувати і зберігати закріплене за комунальним закладом «Публічна бібліотека» комунальне майно, а Орган управління зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці директора.
1.2. На підставі контракту виникають трудові відносини між Директором комунального закладу «Публічна бібліотека» та Органом управління (відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради).
1.3. Директор, який уклав цей Контракт, є повноваженим представником комунального закладу «Публічна бібліотека» під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків, передбачених актами законодавства, Статутом комунального закладу «Публічна бібліотека», іншими нормативними документами.
1.4. Під час виконання своїх обов'язків директор безпосередньо підпорядковується Органу управління, є підзвітним та підконтрольним органу управління у межах, встановлених законодавством, керується Статутом комунального закладу «Публічна бібліотека» та цим контрактом. Належне виконання директором своїх трудових обов'язків за цим Контрактом контролюється Органом управління освітою (відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради).
1.5. Рішення Добромильської міської ради, накази органу управління є обов'язковими для виконання Директором під час здійснення посадових обов'язків. При виконанні покладених на Директора обов'язків він керується Конституцією України, Законом України «Про культуру», Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Кодексом законів про працю України, наказами Міністерства культури України, наказами Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність у галузі культури, а також Статуту комунального закладу «Публічна бібліотека» і погодженими планами роботи комунального закладу «Публічна бібліотека».
II. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ПРАЦІ КЕРІВНИКА. ОСОБЛИВОСТІ ПОРЯДКУ ЗДІЙСНЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ПУБЛІЧНОЇ БІБЛІОТЕКИ
2.1.Директор здійснює керівництво комунального закладу «Публічна бібліотека», організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань комунального закладу «Публічна бібліотека», передбачених законодавством, Статутом комунального закладу «Публічна бібліотека» та цим Контрактом.
2.2.Директору належать закріплені за ним повноваження і права, які поширюються на комунальний заклад «Публічна бібліотека», передбачені законодавчими та іншими нормативними обов'язками та цим Контрактом.
2.3.Директор зобов'язується:
- чесно і сумлінно виконувати покладені на нього обов'язки;
- дотримуватись положень чинного законодавства України, рішень Добромильської міської ради, наказів Органу управління;
- дотримуватись виконання Програм розвитку комунального закладу «Публічна бібліотека» Добромильської міської ради на один і п'ять років, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії (Додаток 1, 2);
- забезпечувати цільове та ефективне використання коштів державного або місцевого бюджету;
- завчасно письмово повідомляти Орган управління та отримувати погодження для участі в організації заходів (виставок, зйомок, конкурсів, фестивалів, акцій тощо), які не належать до виконання його функціональних обов'язків, або не передбачені планами роботи Публічної бібліотеки.
- вживати заходи щодо морального та матеріального стимулювання працівників, накладає дисциплінарні стягнення;
- спрямувати діяльність працівників Публічної бібліотеки на визнання його авторитету;
- дотримуватись норм чинного законодавства, здійснювати удосконалення форм і методів управління, умов колективного договору, зміцнення договірної та трудової (виконавчої) дисципліни;
- виконувати вимоги Органу управління в межах своєї компетенції;
- вирішувати інші питання діяльності Публічної бібліотеки в порядку, визначеному в Статуті;
- щорічно протягом терміну своїх повноважень звітувати Органу управління про виконання функціональних обов'язків, господарську діяльність Публічної бібліотеки, стан збереження та ефективність використання майна, виконання програм розвитку Публічної бібліотеки на один рік. У разі не виконання передбачених контрактом показників, Директор подає Органу управління разом із звітом пояснення щодо причин їх невиконання;
- забезпечувати дотримання режиму робочого часу, відпочинку, правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, санітарної гігієни, виробничої дисципліни на підставі діючих інструкцій, правил та положень;
- забезпечувати підготовку і своєчасне подання до Органу управління належної звітної документації;
- забезпечувати ведення архіву документів щодо діяльності Публічної бібліотеки та належним чином організовувати передачу відповідних документів до архівної установи;
- за погодженням з Органом управління формувати, планувати роботу Публічної бібліотеки;
- пропонувати Засновнику, за погодженням з Органом управління, затвердити структуру, кошторис та штатну чисельність Публічної бібліотеки;
- на вимогу Органу управління у встановлений ними термін надати інформацію стосовно будь-яких напрямків діяльності Публічної бібліотеки.
Директор повинен знати: - накази, розпорядження, інструкції та інші нормативно-розпорядчі документи, що регламентують його роботу; - форми та методи організації роботи з населенням з урахуванням, вікових та національних особливостей; - основи цивільного, податкового, трудового законодавства, законодавства про культуру; - основи фінансово-господарської діяльності та ділового адміністрування; - профіль, спеціалізацію та особливості структури Публічної бібліотеки; - основи організації праці та управління; - - засоби обчислювальної техніки, комунікації та зв'язку; - етику ділового спілкування; - основні принципи планування роботи; - вимоги до оформлення документації (облікової, звітної та ін.); - правила внутрішнього трудового розпорядку; -правила і норми охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
2.4. Директор Публічної бібліотеки в межах своєї компетенції має право: - діяти без довіреності від імені Публічної бібліотеки в судах всіх інстанцій в межах, встановлених Статутом Публічної бібліотеки і законом. Представляти інтереси Публічної бібліотеки у відносинах з громадянами, підприємствами, організаціями, установами, громадськими організаціями, органами державної влади і місцевого самоврядування; - розпоряджатися майном та коштами Публічної бібліотеки відповідно до чинного законодавства та Статутом Публічної бібліотеки; - призначати на посади та звільняти з посад працівників Публічної бібліотеки відповідно до чинного законодавства; - затверджувати посадові обов'язки працівників; - в межах своєї компетенції видавати накази, дати доручення, обов'язкові для всіх працівників; затверджувати локальні акти Публічної бібліотеки (внутрішні правила та положення, що регламентують діяльність Публічної бібліотеки); - за погодженням з Органом управління формувати, планувати роботу Публічної бібліотеки; - надати пропозиції щодо формування структури та штатної чисельності Публічної бібліотеки; - забезпечувати ефективне використання і зберігання закріпленого за Публічною бібліотекою майна; - вживати заходи щодо забезпечення Публічною бібліотекою кваліфікованими кадрами; - підписувати від імені Публічної бібліотеки колективний договір та нести відповідальність за його виконання; - призначати за погодженням з Органом управління керівників філій Публічної бібліотеки;
2.5. Орган управління зобов'язаний:
- інформувати про галузеву політику, нормативно-правові акти з питань фінансовоекономічної діяльності та реалізації державної політики у сфері культури і мистецтва;
- надати інформацію на запит Директора;
- зобов'язаний дотримуватись умов даного Контракту;
- здійснювати контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за Публічною бібліотекою комунального майна;
- організовувати та здійснювати контроль за виконанням обов'язків Директора, передбачених діючим законодавством, Статутом комунального закладу «Публічна бібліотека» та цим Контрактом.
2.6. Орган управління має право:
- здійснювати контроль за виконанням Директором умов цього Контракту, Статуту комунального закладу «Публічна бібліотека»;
- вимагати від Директора достроковий звіт та пояснення про його дії, якщо останній допустив невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків, халатності щодо управління комунальним закладом «Публічна бібліотека» та розпорядження майном комунального закладу «Публічна бібліотека»;
- проводити перевірки діяльності комунального закладу «Публічна бібліотека» з питань, що відносяться до його компетенції, вимагати інформацію від Директора щодо окремих напрямів діяльності комунального закладу «Публічна бібліотека»;
- звільнити Директора у разі закінчення Контракту, за ініціативою Директора, у випадках, передбачених чинним законодавством, а також достроково звільнити Директора у разі порушень ним законодавства чи умов цього Контракту.
- погоджувати плани діяльності комунального закладу «Публічна бібліотека»;
- здійснювати контроль за використанням та збереженням закріпленого за комунальним закладом «Публічна бібліотека» майна, не втручаючись в її господарську діяльність;
- надати методичну допомогу для організації основної діяльності комунального закладу «Публічна бібліотека»;
- координувати та контролювати діяльність комунального закладу «Публічна бібліотека» та його філій;
- здійснювати інші повноваження, передбачені чинним законодавством України та цим Статутом.
2.7. Критерії оцінки праці Директора Публічної бібліотеки:
2.7.1. рівень організації управлінської діяльності;
2.7.2. дотримання вимог щодо санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;
2.7.3. управлінське забезпечення постійного підвищення професійного рівня працівників Публічної бібліотеки;
2.7.4. рівень організації культурно - масових заходів;
2.7.5. надання послуг в сфері культури та бібліотечної діяльності у відповідності до запитів населення.
2.8. Особливості порядку здійснення контролю за діяльністю комунального закладу «Публічна бібліотека»:
2.8.1. Контроль за діяльністю комунального закладу «Публічна бібліотека» здійснює Директор та Орган управління.
ІІІ.ОПЛАТА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЕРІВНИКА
3.1. За виконання обов'язків, передбачених цим Контрактом, Директору встановлюється посадовий оклад у розмірі, передбаченому нормативно-правовими актами з питань оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки.
3.2. Директору виплачується:
- доплата за вислугу років;
- допомога на оздоровлення під час щорічної відпустки у розмірі посадового окладу за погодженням з Органом управління у межах коштів на оплату праці.
3.3. Директору можуть встановлюватися надбавки:
- за високі досягнення у праці;
- за складність та напруженість у роботі. Граничний розмір зазначених надбавок для Директора не повинен перевищувати 50% посадового окладу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи, порушення трудової дисципліни зазначені надбавки скасовуються або зменшуються.
3.4. Преміювання Директора комунального закладу «Публічна бібліотека»:
- встановлюється відповідно до особистого внеску в загальні результати роботи;
- здійснюється відповідно до діяльності КЗ «Публічна бібліотека» Добромильської міської ради, згідно з Положенням про преміювання;
- зменшуються або не виплачуються у разі неналежного виконання умов цього Контракту, за рішенням Органу управління встановлені надбавки.
3.5.Директору надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних днів відповідно до законодавства та додаткова відпустка згідно з колективним договором. Директор визначає час використання своєї відпустки за погодженням із Органом управління.
3.6. У разі змін у законодавстві щодо оплати праці Директору встановлюються інші умови оплати праці.
3.7. Робочий час Директора встановлюється внутрішнім трудовим розпорядком та погоджується з Органом управління.
ІV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
4.1. У випадку невиконання чи неналежного виконання обов'язків, передбачених цим Контрактом, Сторони несуть відповідальність згідно з законодавством та цим Контрактом.
4.2. Директор несе матеріальну відповідальність, у тому числі повну, та зобов'язаний відшкодувати заподіяну своїми діями (бездіяльністю) шкоду комунального закладу «Публічна бібліотека», у порядку і розмірах, визначених Цивільним кодексом України, Кодексом законів про працю України та іншими нормативно-правовими актами.
4.3. Спори між Сторонами вирішуються у порядку, встановленому законодавством.
V. ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО КОНТРАКТУ ТА ЙОГО ПРИПИНЕННЯ
5.1. Внесення змін і доповнень до цього Контракту здійснюється шляхом підписання додаткових угод.
5.2.Цей контракт припиняється:
- після закінчення терміну дії Контракту;
- за згодою сторін;
- з ініціативи Органу управління до закінчення терміну дії Контракту у випадках, передбачених статтями 40 і 41 Кодексу законів «Про працю України».
5.3. Директор може бути звільнений з посади, а цей Контракт розірваний з ініціативи Органу управління до закінчення терміну його дії:
- у разі систематичного невиконання Директором без поважних причин обов'язків, покладених на нього цим Контрактом;
- у разі невиконання (часткового невиконання) програм розвитку комунального закладу «Публічна бібліотека», що розглядалися на засіданні конкурсної комісії
- у разі невиконання обов'язків, передбачених цим Контрактом, в результаті чого для комунального закладу «Публічна бібліотека» настали значні негативні наслідки (понесені збитки, виплачено штрафи, тощо);
- у разі недотримання Директором трудового, фінансового та бюджетного законодавства;
- у разі незабезпечення виконання в установлені строки вимог контролюючих органів; - з інших підстав.
5.4. Директор може за своєю ініціативою розірвати Контракт до закінчення строку його дії:
- у разі систематичного невиконання Органом управління своїх обов'язків за Контрактом чи прийняття ним рішень, що обмежують або порушують повноваження та права Директора, втручання в його управлінську діяльність, що може призвести, або вже призвело до погіршення економічних результатів діяльності комунального закладу «Публічна бібліотека»;
- у разі його хвороби або інвалідності, що перешкоджає виконанню обов'язків за Контрактом, та інших поважних причин.
5.5.У разі розірвання Контракту, Директор передає справи з управління комунального закладу «Публічна бібліотека» особі, на яку покладається виконання обов'язків Директора.
5.6.У разі дострокового припинення Контракту з незалежних від Директора причин на нього розповсюджуються пільги і компенсації, встановлені чинним законодавством України.
5.7. Закінчення терміну дії Контракту є підставою для його припинення (трудові відносини Директора з наймачем у такому випадку припиняються на підставі пункту 2 статті 36 Кодексу законів про працю України).
5.8.Якщо розірвання Контракту проводиться на підставах, встановлених у Контракті, але не передбачених законодавством, про це зазначається у трудовій книжці Директора з посиланням на пункт 8 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.
VI.ТЕРМІН ДІЇ ТА ІНШІ УМОВИ КОНТРАКТУ
6.1.Цей Контракт діє протягом п'яти років з « _» _____ 202_ року до «_» ____202_ р.
6.2. Особливі умови:
6.2.1. Умови Контракту можуть бути змінені виключно за угодою Сторін та викладені у письмовій формі.
6.3.Цей контракт укладено у двох примірниках, які зберігаються у Органу управління та Директора і мають однакову юридичну силу.
6.4. Даний Контракт набирає чинності з моменту підписання його сторонами.
VII.АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН
7.1 Відомості про установу: Повна назва :Комунальний заклад « Публічна бібліотека» Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області
Адреса: ___
7.2. Відомості про Роботодавця:
Повна назва: Відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради
Адреса: вул. Центральна, 75, с. Нове Місто, Львівська обл., 82022
Посада, прізвище, ім'я, по батькові Роботодавця: начальник відділу освіти,культури, спорту та туризму Добромильської міської ради _____________
7.3.Відомості про директора: ____________________________
Домашня адреса: місце реєстрації: ________________________
Паспорт:__________ виданий: _____, орган, що видав: ________.
Цей контракт укладено в двох примірниках, які зберігаються у кожній із сторін і мають однакову юридичну силу
VIII.ПІДПИСИ СТОРІН
Роботодавець: Начальник відділу освіти,культури, спорту та туризму Добромильської міської ради ___________
Директор комунального закладу «Публічна бібліотека» ____________
« » __________ 202 р.
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження Положення про порядок
проведення конкурсу на посаду директора
комунального закладу «Центр культури та дозвілля»
Добромильської міської ради
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Конституції України, Кодексу законів про працю в Україні, законів України «Про культуру», постанов Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 170 «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору», від 19 травня 1999 року № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств», зі змінами, наказу Міністерства культури України від 31.05.2016 року № 380 «Про затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника державного закладу культури, що належить до сфери управління Міністерства культури України»
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Добромильської міської ради (додаток 1).
2.Затвердити типову форму Контракту з керівником комунального закладу «Центр культури та дозвілля» (додаток 2).
3.Організаційне виконання рішення покласти на відділ освіти,культури, спорту та туризму Добромильської міської ради .
4.Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань культури, освіти, молоді, охорони здоров’я, туризму та транскордонної співпраці.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
до рішення 39 сесії VIII скликання
від _____ №_______
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення конкурсу на заміщення
посади керівника комунального закладу «Центр культури та дозвілля»
Добромильської міської ради
Це Положення розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Конституції України, Кодексу законів про працю в Україні, законів України «Про культуру», постанов Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 170 «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору», від 19 травня 1999 року № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств», зі змінами, наказу Міністерства культури України від 31.05.2016 року № 380 «Про затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника державного закладу культури, що належить до сфери управління Міністерства культури України».
Положення визначає механізм проведення конкурсу та призначення на посаду керівника комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Добромильської міської ради, управління якими здійснює відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради (далі - Орган управління).
Дія цього Положення поширюється на керівника комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Добромильської міської ради (далі - керівник комунального закладу).
І. Загальні положення
1.1. Відповідно до статті 21 Закону України «Про культуру» керівники закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту строком на п’ять років за результатами конкурсу.
1.2.Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватися за угодою сторін.
ІІ. Вимоги до керівника комунального закладу культури
2.1.Керівником комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
2.2.Не може бути призначена на посаду керівника комунального закладу культури особа, яка:
- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
- має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
- є близькою особою або членом сім’ї керівників органу, що відповідно до статутних документів здійснює управління комунальним закладом культури.
ІІІ. Порядок конкурсного добору керівника комунального закладу культури
3.1.Кандидатів на посаду керівника комунального закладу культури визначає конкурсна комісія за результатами відкритого та публічного конкурсного добору на зайняття цієї посади.
3.2. Конкурсний добір керівника комунального закладу культури складається з таких етапів:
- оголошення органом управління конкурсу на посаду керівника комунального закладу культури;
- формування складу конкурсної комісії;
- подання документів кандидатами на посаду керівника комунального закладу культури;
- добір кандидатів на посаду керівника комунального закладу культури;
- призначення органом управління керівника комунального закладу культури.
3.3.Організацію та проведення конкурсного добору, а також роботу конкурсної комісії забезпечує Орган управління.
3.4.Орган управління оголошує конкурс на посаду керівника комунального закладу культури не пізніш як за два місяці до завершення строку повноважень керівника комунального закладу культури відповідно до контракту або впродовж семи днів з дня дострокового припинення його повноважень.
3.5.Оголошення про конкурс розміщується на офіційному веб-сайті відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради, а також може розміщуватись на інформаційних сайтах, сайтах установ культури та може поширюватися в будь-який інший спосіб.
3.6.Оголошення про конкурс на посаду керівника комунального закладу культури має містити інформацію про дату початку приймання документів, дату початку формування конкурсної комісії, умови, строки проведення конкурсу та вимоги до кандидатів.
ІV. Склад, порядок формування і повноваження конкурсної комісії
4.1.Конкурсна комісія складається з дев’яти членів.
4.2.Персональний склад конкурсної комісії та зміни до нього (за потреби) затверджує своїм наказом Орган управління, що проводить конкурсний добір. Орган управління повинен сформувати персональний склад конкурсної комісії не пізніше 30 днів після оголошення конкурсу на посаду керівника державного чи комунального закладу культури.
4.3.По три кандидатури до складу конкурсної комісії подають члени трудового колективу, громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування та орган управління.
4.4.Кандидатури до складу конкурсної комісії від трудового колективу обираються на загальних зборах трудового колективу.
4.5.Громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування подають по три кандидатури Органу управління, який шляхом жеребкування визначає трьох кандидатів до складу конкурсної комісії.
4.6.Члени конкурсної комісії мають бути неупередженими та незалежними. Не допускається втручання в діяльність конкурсної комісії будь-яких органів влади, а також учасників конкурсу.
Членами конкурсної комісії можуть бути:
- незалежні фахівці у сфері культури;
- члени професійних, творчих спілок, об’єднань, асоціацій, організацій у сфері культури, зареєстрованих відповідно до закону.
4.7.Членом конкурсної комісії не може бути особа, яка:
- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
- має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
- є членом трудового колективу закладу культури, на посаду керівника якого проводиться конкурс.
4.8. Конкурсна комісія вважається повноважною у разі затвердження в її складі не менше шести осіб.
Орган управління призначає секретаря конкурсної комісії, який бере участь у засіданнях комісії без права голосу. Секретар веде і зберігає протоколи засідань конкурсної комісії, які підписують усі члени конкурсної комісії.
4.9.Голова конкурсної комісії обирається членами конкурсної комісії з їх числа та проводить засідання конкурсної комісії.
4.10.Рішення конкурсної комісії оформляється протоколами, які підписуються всіма присутніми членами конкурсної комісії.
V. Подання документів для участі в конкурсі
5.1.Усі зацікавлені особи можуть взяти участь у конкурсі на посаду керівника комунального закладу культури.
5.2.Особа, яка бере участь у конкурсі, упродовж 30 днів з дня оголошення конкурсу подає такі документи:
- заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
- автобіографію, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку,відомості про наявність чи відсутність судимості;
- копію документа, що посвідчує особу;
- копії документів про освіту;
- копію трудової книжки;
- довідку про відсутність судимості;
- рекомендаційні листи довільної форми;
- мотиваційний лист довільної форми;
- проект програми розвитку закладу культури на один і п’ять років.
Зазначені документи надаються до відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради у встановлений цим пунктом строк.
5.3. Перелік документів, зазначених у пункті 5.2., не є вичерпним. Особа може надати інші документи, які, на її думку, підтверджують її професійні чи моральні якості.
5.4. Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.
5.5. Упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання документів для участі в конкурсі конкурсна комісія оприлюднює перелік осіб, яких допущено до участі в конкурсному відборі (далі – кандидати) на офіційному веб-сайті відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради.
5.6.Усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидатів можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатур на електронну пошту органу управління, які передаються конкурсній комісії.
5.7.Під час проведення конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".
VI. Добір кандидатів на посаду керівника
комунального закладу культури та призначення керівника
6.1. Конкурсний добір проводиться публічно.
6.2.Відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради розміщує матеріали засідань конкурсної комісії на офіційному веб-сайті відділу. Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, на якій публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.
6.3.Орган управління не пізніш як за 10 днів до дня проведення першого засідання конкурсної комісії повідомляє кандидатів про час та місце проведення засідання конкурсної комісії.
6.4.Конкурсна комісія проводить перше засідання через 10 дні після закінчення строку приймання документів.
6.5.На першому засіданні конкурсна комісія розглядає документи, подані кандидатами на посаду керівника комунального закладу культури, на відповідність кваліфікаційним вимогам. Результати розгляду невідкладно повідомляються кандидатам електронною поштою чи іншим засобом зв’язку, зазначеним в автобіографії.
6.6.Особа не допускається до участі в доборі кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури у разі невідповідності вимогам, зазначеним у статті 21-1 Закону України «Про культуру», за рішенням конкурсної комісії.
6.7. На другому засіданні конкурсна комісія проводить співбесіду з кандидатами, під час якої заслуховує публічні презентації проектів програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.
6.8.Конкурсна комісія приймає рішення про визначення переможця конкурсу шляхом відкритого голосування та оприлюднює його на офіційному веб-сайті відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради та в інший спосіб.
6.9.Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні конкурсної комісії проголосувала більшість від затвердженого складу конкурсної комісії.
6.10.У разі виявлення фактів, що свідчать про конфлікт інтересів члена конкурсної комісії, такий член конкурсної комісії не бере участі в голосуванні.
6.11.У разі відхилення конкурсною комісією всіх кандидатів конкурсна комісія проводить повторний конкурс. Повторний конкурс проводиться у порядку, визначеному цим Положенням для проведення конкурсу.
6.12.Керівник Органу управління зобов’язаний призначити переможця конкурсу керівником комунального закладу культури не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу. Підставою для прийняття рішення про призначення керівника комунального закладу культури є рішення конкурсної комісії та підписання контракту. Істотні умови контракту публікуються на офіційному веб-сайті відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради не пізніше наступного дня після його підписання.
6.13.Контракт з керівником комунального закладу культури визначає основні вимоги до діяльності закладу культури, виконання яких є обов’язковим для керівника, та інші умови.
6.14.Обов’язковими умовами контракту з керівником чи комунального закладу культури є:
- програми розвитку закладу культури на один і п’ять років, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії;
- умови оплати праці керівника;
- критерії оцінки праці керівника;
- особливості порядку здійснення контролю за діяльністю закладу культури;
- заходи відповідальності за невиконання або неналежне виконання умов контракту;
- особливі підстави для дострокового розірвання контракту та відповідні наслідки для його сторін.
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням 39 сесії VIII скликання
від _____ №_______
КОНТРАКТ
с.Нове Місто ” ” __________ 202_ р
Відділ освіти,культури, спорту та туризму Добромильської міської ради, в особі начальника відділу _______________, що діє на підставі Положення (далі Орган управління) та громадянин(ка)_________________ (далі Керівник) з другого боку, уклали цей контракт про наступне: __________________ призначається на посаду директора КЗ «Центр культури та дозвілля» як такий, що переміг у конкурсі на заміщення вакантної посади ______________відповідно до ст. 20 Закону України № 955-VIII від 28.01.2016 р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури”.
1.За цим контрактом Керівник зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію закладу культури здійснювати поточне управління (керівництво) закладом культури, забезпечувати його діяльність, а Орган управління закладу культури зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці Керівника.
2.На підставі контракту виникають трудові відносини між Керівником закладу культури та органом управління закладу культури.
3.Керівник, який уклав цей контракт, є повноважним представником закладу культури під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків закладу культури, передбачених актами законодавства, статутом закладу культури, іншими нормативними документами.
4.Керівник діє на засадах єдиноначальності.
5.Керівник є підзвітним Органу управління закладу культури у межах, встановлених законодавством, статутом закладу культури та цим контрактом.
І.ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
6.Керівник здійснює керівництво закладом культури, організовує його господарську, виробничу, соціально-побутову та інші види діяльністі, забезпечує виконання завдань закладу культури, передбачених законодавством, статутом закладу культури та цим контрактом.
7.Керівник зобов'язується:
- дотримуватись положень чинного законодавства України; дотримуватись виконання програм розвитку закладу культури на один і п’ять років, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії (в разі проведення конкурсу на дану посаду);
- забезпечувати цільове та ефективне використання коштів місцевого бюджету;
- вживати заходів щодо створення належних умов праці працівникам закладу культури відповідно до вимог законодавства, а також забезпечити дотримання прав працівників відповідно до законодавства про працю та гарантованих законодавством про охорону праці; дотримуватись визначених нормативно-правовими актами фінансових та бюджетних правових норм, здійснювати контроль за збереженням майна, ощадливим і раціональним використанням матеріальних цінностей;
- забезпечувати нормування праці в закладі культури відповідно до вимог чинного законодавства;
- спрямовувати діяльність працівників закладу культури на визнання його авторитету на державному та міжнародному рівні;
- дотримуватись норм чинного законодавства, здійснювати удосконалення форм і методів управління, умов колективного договору, зміцнення договірної та трудової (виконавської) дисципліни;
- виконувати вимоги, надані органом управління закладу культури в межах своєї компетенції; у разі припинення трудових відносин з Органом управління закладу культури передати справи новопризначеному керівнику або особі, яка виконує обов’язки керівника на підставі акта приймання-передачі.
8.Орган управління закладу культури:
- інформує про галузеву науково-технічну політику, нормативно-правові акти з питань фінансово-економічної діяльності та реалізації державної політики у сфері культури і мистецтва;
- надає інформацію на запит Керівника;
- зобов’язаний дотримуватись умов даного контракту;
- звільняє Керівника у разі закінчення контракту, достроково за ініціативою Керівника, а також у випадках, передбачених законодавством, в тому числі порушень умов цього контракту;
- організовує та здійснює фінансовий контроль за діяльністю закладу культури;
- здійснює контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за закладом культури майна;
- організовує та здійснює контроль за виконанням обов’язків Керівника, передбачених діючим законодавством, Статутом закладу культури та цим контрактом.
9. Керівник наділений повноваженнями і правами, які передбачені законодавчими та іншими нормативними актами, а також статутом закладу культури та цим контрактом.
10. Керівник має право:
- без доручення діяти від імені закладу культури, представляти його інтереси в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших організаціях у відносинах з юридичними особами та громадянами;
- користуватися правом розпорядження коштів закладу культури в межах бюджетних асигнувань;
- укладати трудові договори з працівниками закладу культури, визначати їх функціональні обов’язки, застосовувати до них заходи заохочення та дисциплінарні стягнення відповідно до чинного законодавства.
Під час укладання трудових договорів з працівниками закладу культури, при визначенні та забезпеченні умов праці та відпочинку, Керівник керується законами, іншими нормативно – правовими актами, Статутом закладу культури, галузевою угодою, колективним договором з врахуванням фінансових можливостей закладу культури; накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства; видавати усні та письмові доручення; в межах компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для виконання всіма підрозділами та працівниками закладу культури; вирішувати інші питання, віднесені законодавством, органом управління закладу культури, статутом закладу культури і цим контрактом до компетенції Керівника.
11.Орган управління закладу культури має право:
- делегувати Керівникові окремі свої повноваження з питань, пов’язаних з діяльністю закладу культури в межах, визначених законодавством.
- при цьому передача повноважень здійснюється шляхом укладання додаткової угоди до контракту;
- здійснювати у межах своїх повноважень контроль за виконанням Керівником умов цього контракту;
- вимагати від Керівника достроковий звіт про його дії, якщо останній допустив невиконання (неналежне виконання) своїх обов’язків щодо управління закладом культури та розпорядження його майном;
- проводити перевірки діяльності закладу культури з питань, що відносяться до його компетенції, запитувати інформацію від Керівника щодо окремих напрямів діяльності закладу культури;
- тимчасово відсторонити Керівника від виконання, покладених на нього, обов’язків у зв’язку з проведенням перевірки окремих напрямів діяльності Керівника для з’ясування питання невиконання (неналежного виконання) його обов’язків;
- звільнити Керівника у разі закінчення контракту, достроково за ініціативою Керівника, а також у випадках, передбачених чинним законодавством та цим контрактом
ІІ.РОБОЧИЙ ЧАС
2.1.Робочий час встановлюється внутрішнім трудовим розпорядком. Керівник виконує Правила внутрішнього трудового розпорядку.
2.2.Особливості режиму робочого часу Керівника та часу відпочинку встановлюється відповідно до умов Колективного договору у відповідності до чинного законодавства.
2.3.Директору КЗ» Центр культури та дозвілля «надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні та додаткова відпустка на строк, визначений Колективним договором.
2.4.Дата відпустки та її строки передбачені графіком відпусток на календарний рік. За погодженням з відділом освіти,культури, спорту та туризму Керівник може визначати час та порядок використання своєї щорічної відпустки (час початку та завершення, поділ на частини та ін.).
2.5.Робота у вихідний день за згодою сторін може компенсуватися наданням іншого дня відпочинку.
2.6.За бажанням Керівника закладу йому надається відпустка без збереження заробітної плати за підставами, передбаченими ст. 25 та 26 Закону України «Про відпустки».
ІІІ.УМОВИ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЕРІВНИКА
3.1.За виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, Керівникові встановлюється посадовий оклад та надбавка у розмірі, передбаченому нормативноправовими актами з оплати праці.
3.2.Керівникові виплачується:
- Матеріальна допомога на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури у межах наявних коштів на оплату праці.
- Преміювання Керівника здійснюється за рішенням органу управління закладу культури у межах фонду оплати праці.
- У разі невиконання (неналежного виконання) Керівником обов’язків, передбачених цим контрактом, порушення трудової (виконавської) дисципліни, допущення в закладі культури нещасного випадку із смертельним наслідком з вини закладу культури премія зменшується або не нараховується в тому звітному періоді, коли було виявлено порушення.
3.3.Керівникові надається щорічна основна відпустка відповідно до законодавства. Керівник визначає час і порядок використання своєї відпустки за погодженням із органом управління закладу культури.
3.4.Крім умов матеріального забезпечення, керівнику можуть бути встановлені інші умови, що не заборонені чинним законодавством.
ІV.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
4.1.У випадку невиконання чи неналежного виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, Сторони несуть відповідальність згідно з законодавством та цим контрактом.
4.2.Керівник несе матеріальну відповідальність, у тому числі повну та зобов’язаний відшкодувати заподіяну своїми діями (бездіяльністю) шкоду закладу культури та (або) державі у порядку і розмірах, визначених Цивільним кодексом України, Кодексом законів про працю України, Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.
4.3.Спори між сторонами вирішуються у порядку, встановленому законодавством.
V.ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО КОНТРАКТУ ТА ЙОГО ПРИПИНЕННЯ
5.1.Внесення змін і доповнень до цього контракту здійснюється шляхом підписання додаткових угод.
5.2.Цей контракт припиняється:
- після закінчення терміну дії контракту;
- за згодою сторін;
- з ініціативи органу управління закладу культури до закінчення терміну дії контракту у випадках, передбачених статтями 40 і 41 Кодексу законів про працю України.
5.3.Контракт може бути розірваний з ініціативи органу управління закладу культури: у разі систематичного невиконання Керівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього цим контрактом; у разі невиконання (часткового невиконання) програм розвитку закладу культури, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії; у разі одноразового грубого порушення Керівником законодавства; у разі невиконання обов’язків, передбачених цим контрактом, в результаті чого для закладу культури настали значні негативні наслідки (понесені збитки, виплачено штрафи тощо); у разі недотримання Керівником трудового, фінансового та бюджетного законодавства; у разі незабезпечення виконання в установлені строки вимог контролюючих органів; з інших підстав.
5.4.Керівник може за своєю ініціативою розірвати контракт до закінчення строку його дії: у разі систематичного невиконання органом управління закладу культури своїх обов’язків за контрактом чи прийняття ним рішень, що обмежують чи порушують повноваження та права Керівника, втручання в його управлінську діяльність, що може призвести, або вже призвело до погіршення економічних результатів діяльності закладу культури; у разі його хвороби або інвалідності, що перешкоджає виконанню обов'язків за контрактом, та з інших поважних причин.
5.5.Якщо розірвання контракту проводиться на підставах, встановлених у контракті, але не передбачених законодавством, про це зазначається у трудовій книжці Керівника з посиланням на пункт 8 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.
VI.ТЕРМІН ДІЇ ТА ІНШІ УМОВИ КОНТРАКТУ
6.1.Цей контракт діє з ___ _________ 202_ р. по ___ ___________ 202__ р.
6.2.Особливі умови (в тому числі конфіденційності):
- Сторони вживають заходів для дотримання конфіденційності умов цього контракту, крім визначених законом випадків.
- Умови контракту можуть бути змінені виключно за угодою сторін та викладені у письмовій формі.
VII.АДРЕСИ СТОРІН ТА ІНШІ ВІДОМОСТІ
7.1.Відомості про заклад культури:
Повна назва: Комунальний заклад «Центр культури та дозвілля» Добромильської міської ради.
Адреса: Львівська область, м.Добромиль вул. Л.Українки,7.
7.2.Посада,(П.І.П.) керівника.
Місце проживання:
Паспорт, ідентифікаційний номер:
7.3.Відомості про орган управління закладу культури:
Повна назва: Відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради. Адреса: Львівська область Самбірський район с.Нове Місто, вул. Центральна, буд. 75.
7.4.Цей контракт укладено у двох примірниках, які зберігаються у кожної із сторін і мають однакову юридичну силу.
Відділ освіти, культури, спорту та туризму Директор
Добромильської міської ради КЗ «Центр культури та дозвілля»
_________________(підпис) ______________ _____________ (підпис) _______________
"___" ____________ 202_ р. " ___" ____________ 202_ р.
М.П.
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження Положення
про конкурс на посаду директора
Добромильської школи мистецтв
Добромильської міської ради
З метою визначення засад проведення конкурсу на посаду директора Добромильської школи мистецтв Добромильської міської ради, відповідно до ст. 37 Закону України «Про повну загальну середню освіту», та абзацу 4 п.45 Положення про мистецький ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 23.12.2020 року № 1313, ст.10, 23 Закону України «Про позашкільну освіту», наказу Міністерства культури та інформаційної політики України від 20 травня 2021 року № 348 «Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника державного мистецького ліцею, що належить до сфери управління Міністерства культури України», статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення про конкурс на посаду директора Добромильської школи мистецтв Добромильської міської ради (додається).
2. Визначити уповноваженим органом ,за організацію проведення конкурсу на посаду директора Добромильської школи мистецтв Добромильської міської ради, відділ освіти , культури, спорту та туризму Добромильської міської ради.
3.Уповноважити начальника відділу освіти , культури, спорту та туризму Добромильської міської ради :
- приймати рішення про проведення конкурсу на посаду директора Добромильської школи мистецтв відповідно до вимог чинного законодавства України, затвердження складу конкурсної комісії та укладання строкового трудового договору з переможцем конкурсу.
4.Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань культури, освіти, молоді, охорони здоров’я, туризму та транскордонної співпраці.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням 39 сесії VIII скликання
від _____ №_______
Положення
про конкурс на посаду директора Добромильської школи мистецтв Добромильської міської ради
І. Загальні положення
1.1.Це Положення визначає процедуру проведення конкурсу на посаду директора Добромильської школи мистецтв (далі – школа мистецтв), органом управління якого є відділ освіти,культури, спорту та туризму Добромильської міської ради.
1.2.Посаду директора школи мистецтв може обіймати особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра (спеціаліста) та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.
Не може обіймати посаду директора школи мистецтв особа, яка:
- є недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена;
- має судимість за вчинення злочину;
- позбавлена права обіймати відповідну посаду;
- за рішенням суду визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення;
- підпадає під заборону, встановлену Законом України «Про очищення влади».
1.3.Призначення директора школи мистецтв здійснюється начальником відділу освіти, культури, спорту та туризму за результатами конкурсу на посаду директора школи мистецтв(далі – конкурс), що проводиться відповідно до цього Положення шляхом укладення строкових трудових договорів (контрактів).
ІІ. Оголошення про проведення конкурсу
2.1.Підставою для проведення конкурсу є наказ відділу освіти, культури, спорту та туризму про проведення конкурсу та затвердження складу конкурсної комісії.
2.2.Рішення про проведення конкурсу приймає начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму:
- одночасно з прийняттям рішення про утворення нового закладу;
- у разі наявності вакантної посади директора школи мистецтв;
- не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору (контракту), укладеного з директором школи мистецтв;
- не пізніше десяти робочих днів з дня дострокового припинення (прийняття рішення про дострокове припинення) договору, укладеного з директором школи мистецтв, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.
2.3.Конкурс складається з таких етапів:
- прийняття рішення про проведення конкурсу та затвердження складу конкурсної комісії;
- оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
- прийняття документів від осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі;
- перевірка поданих документів на відповідність встановленим законодавством вимогам;
- допущення кандидатів до участі у конкурсному відборі;
- проведення конкурсного відбору;
- визначення переможця конкурсу;
- оприлюднення результатів конкурсу.
2.4.Загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців з дня його оголошення.
ІІІ.Конкурсна комісія та порядок роботи конкурсної комісії
3.1.Персональний склад конкурсної комісії в тому числі її голова та секретар конкурсної комісії затверджуються відповідно до наказу начальника відділу освіти, культури, спорту та туризму. Загальна чисельність членів конкурсної комісії становить від 6 до 9 осіб.
До складу конкурсної комісії на паритетних засадах входять представники:
- виконавчого комітету Добромильської міської ради, відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради( не більше 3 осіб);
- трудового колективу закладу, в тому числі первинної профспілкової організації (не більше 2 осіб), батьківського самоврядування мистецької школи (не більше 1 особи);
- фахівців у сфері позашкільної освіти Добромильської міської ради( не більше 2 особи);
3.2.У роботі конкурсної комісії на етапі публічної та відкритої презентації можуть залучатися представники органів громадських об'єднань та експерти у сфері позашкільної та мистецької освіти Добромильської міської ради (за заявним принципом з правом дорадчого голосу).
3.3.Представники з числа трудового колективу, в тому числі первинної профспілкової організації, батьківського самоврядування школи мистецтв для включення до складу конкурсної комісії обираються на відповідних зборах.
3.4.Рішення про делегування представників з числа трудового колективу, в тому числі первинної профспілкової організації, батьківського самоврядування школи мистецтв оформляються протоколами загальних зборів та направляються до відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради протягом 7 робочих днів з дня оголошення конкурсу.
3.5.У разі якщо засідання конкурсної комісії не відбулося через відсутність кворуму або введення карантинних обмежень встановлених відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», воно переноситься на інший день. Конкурсні пропозиції учасникам конкурсу повторно не надаються.
3.6.До складу конкурсної комісії не може бути включена особа, яка:
- визнана в установленому законом порядку недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена;
- має судимість або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
- відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою учасника конкурсу або особою, яка може мати конфлікт інтересів.
Члени конкурсної комісії зобов’язані:
- брати участь у роботі конкурсної комісії та голосувати з питань порядку денного;
- заявляти самовідвід у разі наявності чи настання підстав, передбачених цим пунктом, що унеможливлюють їх участь у складі конкурсної комісії.
3.7.Комісія складається з голови, секретаря та членів конкурсної комісії.
3.8. Голова конкурсної комісії:
- здійснює керівництво діяльністю конкурсної комісії;
- визначає порядок роботи комісії;
- головує на засіданнях;
- забезпечує виконання покладених на конкурсну комісію завдань.
3.9.Секретар конкурсної комісії:
- організовує підготовку та оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, збір документів від кандидатів;
- веде та оформляє протоколи засідань конкурсної комісії;
- забезпечує оперативне інформування членів комісії та кандидатів на посаду стосовно організаційних питань;
- оприлюднює на офіційному сайті Добромильської міської ради:
- перелік осіб, допущених до участі у конкурсному відборі;
- результати конкурсу;
- за дорученням голови конкурсної комісії виконує іншу організаційну роботу;
- бере участь у засіданнях комісії без права голосу.
3.10.Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на її засіданні не менше двох третин від її затвердженого складу. Конкурсна комісія приймає рішення більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії. Члени конкурсної комісії можуть висловити свою окрему думку з відповідного питання, яка додається до протоколу засідання.
3.11.Конкурсна комісія та її члени діють на засадах неупередженості, об’єктивності, незалежності, недискримінації, відкритості, прозорості. Не допускається будь-яке втручання в діяльність конкурсної комісії, тиск на членів комісії та учасників конкурсу, зокрема з боку засновника, його представників.
3.12.Організаційною формою роботи конкурсної комісії є засідання. Рішення конкурсної комісії оформлюються протоколами, які підписуються усіма присутніми членами конкурсної комісії та оприлюднюються на офіційному вебсайті Добромильської міської ради протягом наступного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.
IV. Оголошення про проведення конкурсу та подання документів
4.1.Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Добромильської міської ради, наступного робочого дня з дня прийняття рішення про проведення конкурсу та має містити:
- найменування і місцезнаходження школи мистецтв;
- найменування посади та умови оплати праці;
- кваліфікаційні вимоги до керівника школи мистецтв відповідно до статуту школи мистецтв;
- вичерпний перелік, кінцевий строк і місце подання документів для участі у конкурсі;
- дату та місце початку конкурсного відбору, етапи його проведення та тривалість;
- прізвище та ім’я, номер телефону та адресу електронної пошти уповноваженої особи (секретар конкурсної комісії), яка надає інформацію про конкурс та приймає документи для участі у конкурсі.
В оголошенні може міститися додаткова інформація, що не суперечить законодавству.
4.2.Особи, які бажають взяти участь у конкурсі,особисто подають документи, перелік яких визначено абзацами 2 –10 ч.5 ст.39 ЗУ «Про повну загальну середню освіту»:
- заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
- автобіографію та/або резюме (за вибором учасника конкурсу);
- копію паспорта громадянина України;
- копія документа про вищу освіту (з додатком, що є його невід'ємною частиною) не нижче освітнього ступеня магістра (спеціаліста);
- документ, що підтверджує вільне володіння державною мовою;
- копія трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж педагогічної роботи не менше трьох років на день їх подання;
- довідку про відсутність судимості;
- мотиваційний лист, складений у довільній формі;
4.3.Відповідальність за достовірність поданих документів несе заявник.
4.4.Заява про участь у конкурсі та пакет документів подаються особисто до конкурсної комісії у визначений в оголошенні строк. Секретар конкурсної комісії приймає документи за описом, копію якого надає особі, яка їх подає.
4.5.Строк подання документів для участі в конкурсі не може перевищувати 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсу.
4.6.Подані документи та матеріали конкурсної комісії зберігаються у секретаря конкурсної комісії.
V. Порядок роботи конкурсної комісії та визначення переможця конкурсу
5.1.Упродовж п’яти робочих днів з дня завершення строку подання заяви та документів для участі в конкурсі конкурсна комісія:
-перевіряє подані документи на відповідність встановленим законодавством вимогам;
-приймає рішення про допущення до участі у конкурсному відборі осіб, які подали всі документи, необхідні для участі в конкурсі відповідно до встановлених законодавством вимог;
-приймає рішення про недопущення до участі у конкурсному відборі осіб, які подали не всі документи, необхідні для участі в конкурсі відповідно до вимог законодавства, або подали документи після завершення строку їх подання;
-оприлюднює на офіційному вебсайті Добромильської міської ради перелік осіб, яких допущено до участі у конкурсному відборі (далі – кандидати);
-делегує представника від конкурсної комісії для ознайомлення кандидатів із школою мистецтв, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування;
5.2.До участі у конкурсі не можуть бути допущені особи, які:
- не можуть обіймати посаду керівника школи мистецтв відповідно до Закону;
- подали не всі документи, визначені у пункті 4.2 цього Положення, для участі в конкурсі;
- подали документи після завершення строку їх подання.
5.3.Представник від конкурсної комісії ознайомлює кандидатів із школою мистецтв, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування не пізніше п’яти робочих днів до початку проведення конкурсного відбору.
5.4.Конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:
- перевірки на знання законодавства України, зокрема Закону України «Про освіту», Закону України «Про позашкільну освіту», Закону України «Про культуру», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
- перевірки професійних компетентностей, що відбувається шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання;
- публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку школи мистецтв (на 2 роки та на 6 років), на посаду керівника якого оголошено конкурс, що повинен містити пропозиції щодо матеріально-технічного забезпечення, фінансово-господарської діяльності, енергоефективності, освітнього процесу в школі мистецтв,тощо, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії в межах змісту конкурсного випробування.
5.5.Кандидати, які допущені до конкурсного відбору, проходять перевірку на знання законодавства України у формі письмового тестування та вирішення письмового ситуаційного завдання з метою об’єктивної оцінки та перевірки на знання законодавства України у сфері освіти та професійних компетентностей кандидата на посаду керівника школи мистецтв.
5.6.Тестування, вирішення ситуаційного завдання та презентація перспективного плану розвитку школи мистецтв (на 2 роки та на 6 років), а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії в межах змісту конкурсного випробування проводяться в один день.
5.7.Перелік питань тестування на знання законодавства України у сфері освіти, місцевого самоврядування, зразок ситуаційного завдання та критерії оцінювання тестування, ситуаційного завдання та публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку школи мистецтв оприлюднюються на офіційному веб-сайті Добромильської міської ради відповідно до цього Положення.
5.8.Відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради забезпечує відеофіксацію та, за можливості, відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на офіційному веб-сайті Добромильської міської ради відеозапису впродовж одного робочого дня з дня його проведення.
5.9.Тестування містить 30 тестових завдань, які формуються із загального переліку питань, наведеному в додатку 2 цього Положення, та затверджуються начальником відділу освіти, культури, спорту та туризму. Кожне тестове завдання передбачає декілька варіантів відповідей, лише один з яких є правильним.
Тестування проходить письмово не довше 60 хвилин у присутності членів комісії не менше двох третин від її затвердженого складу.
Після складання тестування на знання законодавства кандидат підписує та проставляє дату вирішення тестових завдань.
5.10.Після закінчення часу, відведеного на складання тестування, проводиться оцінювання за такими критеріями:
- 1 бал за правильну відповідь;
- 0 балів за неправильну відповідь.
5.11.Максимальна кількість балів, які може отримати кандидат за підсумками тестування, становить 30.
5.12.Результати тестування фіксуються у відомості згідно з додатком 6 цього Положення.
5.13.Кандидати, які за результатами тестування набрали 15 і менше балів, не допускаються до вирішення ситуаційного завдання та презентації перспективного плану розвитку мистецької школи, про що й зазначається у протоколі.
5.14.Кандидати, які набрали 16 і більше балів, допускаються до вирішення письмового ситуаційного завдання.
5.15.Ситуаційне завдання вирішується письмово державною мовою не довше 15 хвилин за зразком, наведеним у додатку 3 цього Положення.
Кандидат обирає одне із запропонованих 10 варіантів ситуаційних завдань шляхом витягування його із закритого конверту під час проведення конкурсного відбору.
5.16.При підготовці до вирішення ситуаційного завдання кандидат здійснює записи на аркуші з штампом відділу освіти, культури, спорту та туризму. Перед вирішенням ситуаційного завдання обов'язково вказуються прізвище, ім'я та по батькові кандидата, варіант ситуаційного завдання. Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата вирішення ситуаційного завдання.
5.17.Після закінчення часу, відведеного на вирішення ситуаційного завдання, проводиться перевірка шляхом оцінювання ситуаційного завдання кожним членом комісії індивідуально. Загальна оцінка формується шляхом визначення середнього арифметичного значення індивідуальних балів членів конкурсної комісії, яке фіксується у відомості згідно з додатками 4 та 6.
Середнє арифметичне значення індивідуальних балів членів конкурсної комісії є остаточними балами, які також виставляються і на аркуші з відповідями кандидата.
5.18.Для оцінки та перевірки професійних компетентностей кандидатів шляхом вирішення ситуаційного завдання використовується система:
- 2 бали виставляється кандидатам, які в перспективному плані повністю розкрили всі напрямки роботи закладу освіти;
- 1 бал виставляється кандидатам, які частково розкрили перспективи розвитку закладу освіти;
- 0 балів виставляється кандидатам, які не окреслили перспективи розвитку закладу освіти.
Кандидати, які під час розв’язання ситуаційного завдання отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до чергового етапу конкурсу.
5.19.Під час публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку школи мистецтв оцінюється формат виступу, його змістовність, вміння висловлювати свою думку, оригінальність запропонованих кандидатом управлінських рішень, його здатність до стратегічного мислення та планування, публічний захист концепції розвитку мистецької школи.
5.20.Презентація перспективного плану розвитку школи мистецтв представляється державною мовою, не більше 15 хвилин, в зручний для кандидата спосіб. Надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації повинно тривати не більше 15 хвилин.
5.21.Про необхідність забезпечення технічної підтримки презентаційних матеріалів кандидат повідомляє конкурсну комісію напередодні.
5.22.Під час оцінювання публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку школи мистецтв виставляються такі бали:
- 2 бали виставляється кандидатам, які в перспективному плані повністю розкрили всі напрямки роботи закладу;
- 1 бал виставляється кандидатам, які частково розкрили перспективи розвитку закладу ;
- 0 балів виставляється кандидатам, які не окреслили перспективи розвитку закладу;
- остаточною оцінкою у балах є середнє арифметичне значення індивідуальних оцінок членів конкурсної комісії та фіксується у відомостях згідно з додатками 5 та 6.
5.23.Підбиття підсумку тестування, вирішення ситуаційного завдання та проведення публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку школи мистецтв здійснюється шляхом додавання балів за тестування кандидатів, допущених до вирішення ситуаційного завдання, та середнього арифметичного значення індивідуальних балів членів конкурсної комісії за вирішення ситуаційного завдання та презентації перспективного плану розвитку школи мистецтв. Загальна сума балів заноситься у відомість, форма якої наведена в додатку 6 до цього Положення та фіксується у протоколі. З результатами оцінювання кандидат ознайомлюється під підпис.
5.24.Переможцем конкурсу визначається кандидат, який набрав найбільшу кількість балів, за результатами конкурсного відбору, але не менше 50% від максимально можливої кількості балів за всі етапи конкурсного відбору.
5.25.Середнє арифметичне значення індивідуальних балів членів конкурсної комісії за вирішення ситуаційного завдання та за презентацію перспективного плану розвитку закладу освіти визначається методом округлення до сотих.
5.26.Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у секретаря конкурсної комісії відповідно до вимог чинного законодавства.
5.27.За результатами конкурсних випробувань (завершення тестування, вирішення ситуаційного завдання, презентації перспективного плану розвитку школи мистецтв) конкурсна комісія визначає переможця конкурсу шляхом відкритого голосування або визнає конкурс таким, що не відбувся.
5.28.Конкурсна комісія протягом двох робочих днів з дня завершення конкурсного відбору (завершення тестування, вирішення ситуаційного завдання, презентації перспективного плану розвитку школи мистецтв) визначає переможця конкурсу та оприлюднює результати конкурсу на офіційному вебсайті Добромильської міської ради.
5.29.Конкурс вважається таким, що закінчився, з дня ухвалення конкурсною комісією рішення про затвердження:
- результатів відкритого голосування конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу на посаду директора школи мистецтв та рішення щодо порушення клопотання перед начальником відділу освіти, культури, спорту та туризму щодо призначення на посаду директора школи мистецтв шляхом укладання строкового трудового договору (контракту);
- рішення про те, що конкурс вважається таким, що не відбувся.
5.30.Протокол засідання з рішенням конкурсної комісії оформлюється
секретарем конкурсної комісії, надається і доводиться до відома начальника відділу освіти, культури, спорту та туризму головою конкурсної комісії у формі подання.
5.31.Конкурсна комісія визнає конкурс таким, що не відбувся, якщо:
- відсутні заяви про участь у конкурсі;
- до участі у конкурсі не допущено жодного кандидата;
- жодного з кандидатів не визначено переможцем конкурсу.
5.32.У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, проводиться повторний конкурс.
5.33.Протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення рішення про переможця конкурсу начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму призначає переможця конкурсу на посаду керівника школи мистецтв та укладає з ним строковий трудовий договір (контракт).
5.34.Типова форма трудового договору (контракту) затверджується сесією Добромильської міської ради.
5.35.Трудовий договір (контракт) укладається строком на п'ять років на підставі рішення конкурсної комісії. Після закінчення строку, на який укладено строковий трудовий договір, трудові відносини припиняються та не можуть бути продовжені на невизначений строк.
З особою, яка призначається на посаду керівника школи мистецтв вперше, укладається трудовий договір строком на два роки. Після закінчення строку дії такого строкового трудового договору та за умови належного його виконання сторони мають право продовжити строк дії відповідного строкового трудового договору ще на три роки без проведення конкурсу. З керівниками, які отримують пенсію за віком, - на один рік.
Особа не може бути керівником того самого закладу більше ніж два строки підряд. До першого п'ятирічного строку включається дворічний строк перебування на посаді керівника школи мистецтв , призначеного вперше.
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 1
до Положення про конкурс на посаду директора школи мистецтв
|
|
до Положення про конкурс Начальнику відділу _________________________________ (прізвище, ім'я та по батькові) __________________________________________________ (прізвище, ім'я та по батькові представника від трудового колективу закладу /представника від громадського об’єднання) _________________________________ (місце проживання (реєстрації) _________________________________ (контактний телефон) _________________________________ (контактний e-mail) |
ЗАЯВА
|
Я,______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________, (прізвище, ім'я та по батькові) даю згоду на участь у складі конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду директора школи мистецтв Добромильської міської ради від________________________________________________________________________________________________________ _____________________________________________________ (найменування структури, від якої делегований представник до конкурсної комісії)
Надаю згоду на обробку та використання моїх персональних даних згідно із Законом України «Про захист персональних даних».
|
||
|
«___» 20__ _____року |
___________ (підпис) |
__________________ (прізвище та ініціали) |
|
Примітка. Заява має бути написана власноручно особою, висунутою відповідною стороною |
||
Додаток 2
до Положення про конкурс
на посаду директора школи мистецтв
Орієнтовний перелік тестових завдань
для кандидатів на посаду директора школи мистецтв
Вибір тестових завдань здійснюється конкурсною комісією шляхом жеребкування із загального переліку тестових питань. Тестування включає 30 тестових питань із вибором повного варіанту вірної відповіді. Кожна вірна відповідь оцінюється в 1 бал. Невірна відповідь або її відсутність оцінюється в 0 балів. Остаточний перелік тестових завдань та критерії оцінювання тестування та ситуаційного завдання буде затверджено на першому засіданні конкурсної комісії.
1.Згідно із Законом України «Про освіту»!!!!! посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної категорії підвищується не менше ніж на:
2.Засновники закладів мистецької освіти комунальної форми власності мають право:
3.Контракт є особливою формою строкового трудового договору. Визначте умову початку роботи за контрактом:
4.Виберіть з переліку видів юридичної відповідальності ті види, за якими директор школи мистецтв відповідальності не несе:
5.Яка різниця між скороченням чисельності працівників і скороченням штату працівників?
6.Чи є правильним формулювання у наказі особового складу «призначений на посаду з неповним тижневим навантаженням»:
7.Вкажіть, де допущено помилку. У Державних санітарних правилах і нормах влаштування утримання начальних закладів визначено оптимальну температуру для усіх приміщень закладу освіти, зокрема:
8.Які види відповідальності передбачені за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень:
9.Вкажіть зайве. Заклад освіти залежно від засновника може бути у такій формі власності:
10.Що належить до повноважень керівника закладу освіти:
11.У закладі позашкільної освіти можуть діяти:
12.Положення дитини у системі міжособистісних відносин в групі (класі) називається
13.Практичне заняття з вироблення конкретних психологічних умінь і навичок, технік або прийомів називається:
14.У Державному стандарті освіти ключова компетентність визначається як:
15.Якими ознаками можна охарактеризувати педагогіку партнерства?
16.Інновація – це:
17.Метою інтерактивного навчання є:
18.Вміння педагога організувати учнів, правильно спланувати власну роботу, називають:
19.Що означає термін “прийняття управлінського рішення”?
20.Назвіть принцип управління, що передбачає створення у дитячому та педагогічному колективах стосунків на основі взаємоповаги, довіри.
21.Назвіть загальні функції управління закладами освіти.
22.Які методи управління закладами освіти належать до організаційних?
23.Назвіть функцію управління, спрямовану на оцінку стану освітнього процесу та вироблення рекомендацій щодо його вдосконалення.
24.Що розуміють під поняттям «наукова організація праці педагога»?
25.Назвіть принцип управління, що передбачає розвиток колегіальності в роботі, підзвітність керівника органам влади.
26.Що таке “інновація”?
27.Що таке “принципи управління”?
28.Що таке “інноваційна освітня діяльність”?
29.Що означає термін “оптимальність” в управлінні?
30.Що означає поняття "управлінське рішення"?
31.Модернізовані функції управління – це (вилучіть зайве):
32.Функція управління, яка означає процес визначення цілей і шляхів їх досягнення - це:
33.Який з видів педагогічного аналізу зумовлює циклічність управління:
34.Якість та ефективність управлінського рішення значно підвищується за умов колегіальності на етапі:
35.Який процес називають “керівництвом”.
36.В управлінні закладом освіти інформація виступає:
37.Основним документом, що регулює освітній процес, є:
38.Дані, які несуть новизну для одержувача і вимагають прийняття рішення, це:
39.Інноваційний процес - це комплексна діяльність, яка передбачає логічний ланцюг:
40.Інновації в змісті освіти - це:
41.Інновації в організації педагогічного процесу - це:
42.Інновації в управлінні освітою - це:
43.Оцінка інновації здійснюється за критерієм актуальності, який передбачає:
44.Назвіть вид внутрішнього контролю, при якому підлягає вивченню і перевірці вся система роботи вчителя, групи вчителів.
45.Назвіть вид внутрішнього контролю, який передбачає розв'язання окремих педагогічних проблем.
46.Мета внутрішнього контролю - це:
47.«Оптимальність» в управлінні - це:
48.Психологічний клімат колективу - це емоційно-психологічний настрій колективу, в якому на емоційному рівні відбиваються:
49.Яка з функцій управління передбачає діяльність керівника по впорядкуванню всіх ланок педагогічної системи, корекції підсистем та підтримці школи на оптимальному якісному рівні:
50.Критерій якості освіти – це:
51.Який із зазначених принципів організації методичної роботи з педагогічними кадрами зумовлює використання психолого-педагогічних досягнень в педагогічній діяльності:
52.Що слід розуміти під поняттям “кадрова політика закладу освіти?
53.Основна система вдосконалення якості управлінської діяльності - це, перш за все:
54.Права і обов'язки директора школи затверджені:
55.Ознаки демократичного стилю керівництва:
56.Для оцінки розвитку закладу освіти контролюють такі показники (вилучіть зайве):
57.Основними завданням керівника закладу освіти, що здійснює інноваційну діяльність, є:
58.Вкажіть психологічний компонент управлінської діяльності:
59.Особливий вид умовного передбачення, соціальних розробок на перспективу майбутнього стану того чи іншого об’єкта, явища – це функція:
60.Скільки років зберігається в закладі освіти книга наказів:
61.Комплекс процедур спостереження, поточного оцінювання перетворень керованого об’єкта і спрямування цих перетворень на досягнення заданих параметрів його розвитку – це:
62.Управління освітнім процесом здійснюється у формі:
63.Що таке діагностування результатів навчання:
64.Що розуміють під поняттям ”імідж навчального закладу”?
65.Формувальне оцінювання можна назвати ще:
66.Сучасний стандарт освіти передбачає «горизонтальну гнучкість», що означає:
67.Наскрізне вміння в контексті нового Держстандарту, яке спонукає до аналізу, синтезу, порівняння:
68.За допомогою якої програми можна підготувати буклет, бюлетень?
69.Контракт є особливою формою строкового трудового договору. Визначте умову початку роботи за контрактом:
70.Чи повинен учитель, який атестується на підтвердження раніше присвоєного педагогічного звання «вчитель – методист» готувати кожні 5 років нові методичні розробки?
71.Викладач додатково працює на 0,5 ставки концертмейстром. Визначте , на якій посаді він повинен атестуватися:
72.Метою інституційного аудиту є оцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти та вироблення рекомендацій щодо:
73.Заклад освіти залежно від засновника може бути у такій формі власності, виберіть зайве:
74.Чи має засновник повноваження втручатися в освітню діяльність закладу освіти, організацію освітнього процесу, кадрові питання?
75.Чи може посаду директора школи обіймати негромадянин України?
76.Середня наповнюваність груп та інших організаційних форм у закладах позашкільної освіти становить?
77.Ви, як директор школи, вже можете звільняти вчителів з посад, незважаючи на те, що не підписували з ними угоди?
78.Під час конкурсного відбору педагогів у школу перевага надаватиметься досвідченим педагогами чи менш титулованим спеціалістам?
79.Яким документом затверджено Державний стандарт початкової мистецької освіти?
80.Базовий навчальний план початкової освіти визначає:
81.Який складник Базового навчального плану є обов’язковим для закладів мистецької освіти незалежно від їх підпорядкування та форм власності?
82.Яким чином забезпечується варіативність змісту початкової освіти?
83.Чи може керівник закладу мистецької освіти відмовити у зараховуванні дитини з особливими освітніми потребами:
84.Назвіть статті Закону України «Про освіту», в яких йдеться про створення умов для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття освіти з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів:
85.Корекційна робота повинна відповідати:
86.Методична робота в школі організовується з метою:
87.Що таке універсальний дизайн в освіті:
88.Булінг в інклюзивному середовищі – це
89.Учасниками освітнього процесу в закладі позашкільної освіти є:
90.Заклади позашкільної освіти можуть бути:
91.Основні напрями позашкільної освіти:
92.Тривалість занять закладу позашкільної освіти:
93.Учасники освітнього процесу в закладі позашкільної освіти:
94.Педагогічне навантаження педагогічних працівників закладу позашкільної освіти:
95.Атестація педагогічних працівників закладу позашкільної освіти проводиться:
96.Фінансування державних і комунальних закладів позашкільної освіти здійснюється:
97.Додатковими джерелами фінансування закладу позашкільної освіти є:
98.Учасниками освітнього процесу в закладі позашкільної освіти є:
99.Структура позашкільної освіти:
100.Державне управління позашкільною освітою здійснюють:
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
|
|
ЗРАЗОК ситуаційного завдання на перевірку професійних компетентностей кандидата на посаду директора школи мистецтв
Конкурсна комісія з проведення конкурсу на посаду директора школи мистецтв Добромильської міської ради
Варіант № _____
Ситуаційне завдання для перевірки професійних компетентностей кандидата на посаду директора Добромильської школи мистецтв
|
У педагогічному колективі неодноразово порушували питання необхідності обговорення проекту річного плану закладу освіти. Педагоги скаржилися, що адміністрація сама планує, не цікавиться думкою колективу, який має цей план виконувати. Цього навчального року Ви вирішили запровадити колегіальний підхід до визначення пріоритетів роботи школи та складання річного плану на наступний навчальний рік.
1. Запропонуйте модель колективного обговорення змісту річного плану на наступний навчальний рік. Доведіть її ефективність.
2. У чому, на Вашу думку, полягає роль керівника як управлінця персоналом відповідно до нової моделі управління людськими ресурсами в системі освіти?
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 4
до Положення про конкурс
на посаду директора школи мистецтв
Конкурсна комісія з проведення конкурсу на посаду директора Добромильської школи мистецтв Добромильської міської ради
ВІДОМІСТЬ
індивідуального оцінювання членами конкурсної комісії ситуаційного завдання
кандидата _________________________________________________________
(ініціал та прізвище)
на посаду керівника___________________________________________________________
(повна назва закладу)
від «___» ____________ 20__ року
|
№ з/п |
Члени комісії |
Варіант ситуаційного завдання |
Кількість балів за вирішення ситуаційного завдання |
Підпис члена комісії |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Загальна сума балів |
|
Середнє арифметичне значення індивідуальних балів
|
||||
|
Голова комісії |
____________ (підпис) |
________________________________ (П.І.Б.) |
||||
|
Секретар комісії |
____________ (підпис) |
__________________________________ (П.І.Б.) |
||||
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 5
до Положення про конкурс
на посаду директора школи мистецтв
Конкурсна комісія з проведення конкурсу на посаду директора
Добромильської школи мистецтв Добромильської міської ради
ВІДОМІСТЬ
індивідуального оцінювання членами конкурсної комісії
відкритої та публічної презентації розвитку школи мистецтв
кандидата __________________________________________________________
(ініціал та прізвище)
на посаду керівника__________________________________________________________
(повна назва мистецької школи )
від «___» ____________ 20__ року
|
№ з/п |
Члени комісії |
Кількість балів за відкриту та публічну презентацію |
Підпис члена комісії |
|
||
|
1. |
|
|
|
|
||
|
2. |
|
|
|
|
||
|
3. |
|
|
|
|
||
|
4. |
|
|
|
|
||
|
5. |
|
|
|
|
||
|
6. |
|
|
|
|
||
|
7. |
|
|
|
|
||
|
8. |
|
|
|
|
||
|
9. |
|
|
|
|
||
|
Загальна сума балів |
|
Середнє арифметичне значення індивідуальних балів
|
||||
|
Голова комісії |
____________ (підпис) |
________________________________ (П.І.Б.) |
||||
|
Секретар комісії |
____________ (підпис) |
__________________________________ (П.І.Б.) |
||||
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Додаток 6
до Положення про конкурс
на посаду директора школи мистецтв
Конкурсна комісія з проведення конкурсу на посаду директора
Добромильської школи мистецтв Добромильської міської ради
ВІДОМІСТЬ
проведення тестування, вирішення ситуаційного завдання та проведення презентації розвитку школи мистецтв кандидатів на посаду
керівника____________________________________________________________________
(повна назва мистецької школи)
від «___» ____________ 20__ року
|
з/п |
Прізвище, ім'я, по батькові кандидата |
Кількість балів за тестування |
Допуск до вирішення ситуаційного завдання |
Середній бал за вирішення ситуаційного завдання |
Середній бал за проведення презентації розвитку закладу |
Загальна сума балів за тестування вирішення ситуаційного завдання та презентацію |
Підпис кандидата |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
____________ (підпис) |
________________________________ (П.І.Б.) |
||||||
|
Члени комісії |
____________ (підпис) |
________________________________ (П.І.Б.) |
|||||
|
|
____________ (підпис) |
________________________________ (П.І.Б.) |
|||||
|
|
____________ (підпис) |
________________________________ (П.І.Б.) |
|||||
|
|
____________ (підпис) |
_________________________________ (П.І.Б.) |
|||||
|
Секретар комісії |
____________ (підпис) |
__________________________________ (П.І.Б.) |
|||||
Секретар міської ради Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження операційного Плану з реалізації
Стратегії реформування системи шкільного
харчування на період до 2027 року
Добромильської міської ради
Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про правовий режим воєнного стану», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Указу Президента України від 07 грудня 2019 року №894 «Про невідкладні заходи щодо покращення здоров'я дітей», Постанови КМУ від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», з метою реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 №990-р «Про схвалення Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2026-2027 роках», забезпечення належних умов організації достатнього, якісного, безпечного, збалансованого харчування у закладах загальної середньої освіти, міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити операційний План з реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року (додається).
2.Фінансовому відділу Добромильської міської ради забезпечити фінансування заходів, передбачених операційним Планом з реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, в межах коштів, затверджених рішенням про бюджет Добромильської міської територіальної громади на відповідний рік.
3.Відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради щороку до 01 липня звітувати міській раді про хід і результати виконання операційного Плану з реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року.
4.Організацію виконання цього рішення покласти на відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради, координацію – на першого заступника міського голови Терлецьку Т.І., контроль – на постійну комісію з питань культури, освіти, молоді, охорони здоров'я, туризму та транскордонної співпраці.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження Плану заходів на 2026-2027 роки
з реалізації Стратегії розвитку Добромильської міської
територіальної громади на 2021-2027 роки (з продовженням дії до 2034 року)
Відповідно до статей 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про засади державної регіональної політики», «Про стратегічну екологічну оцінку», постанов Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки», від 11.11.2015 № 932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів», Стратегії розвитку Львівської області на період 2021‒2027 років, затвердженої рішенням сесії 24 грудня 2019 року №948 з метою забезпечення сталого економічного та соціального розвитку Добромильської міської територіальної громади, враховуючи звіт про стратегічну екологічну оцінку Плану заходів на 2026-2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Добромильської міської територіальної громади на 2021 - 2027 роки (з продовженням дії до 2034 року), міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити План заходів на 2026–2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Добромильської міської територіальної громади на 2021-2027 роки (з продовженням дії до 2034 року) (далі – План заходів), що додається.
2. Головним розпорядникам бюджетних коштів, структурним підрозділам Добромильської міської ради забезпечити врахування Плану заходів під час формування бюджету на відповідні роки, розробки місцевих цільових програм, проєктів місцевого розвитку.
3. Відповідальним особам Добромильської міської ради забезпечити опублікування Плану заходів на 2026–2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Добромильської міської територіальної громади на 2021-2027 роки (з продовженням дії до 2034 року) .
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради відповідно до визначених функцій та повноважень.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження бренд-буку Добромильської міської територіальної громади
Керуючись статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою формування і поширення позитивного іміджу Добромильської міської територіальної громади, підвищення її культурного, туристичного, економічного та соціального потенціалу, міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити бренд-бук Добромильської міської територіальної громади (додаток 1)
- Затвердити Положення про порядок використання бренд-буку Звягельської міської територіальної громади згідно додатку 2.
- Виконавчим органам, комунальним підприємствам та установам Звягельської міської ради використовувати затверджений бренд-бук громади на офіційних документах, оголошеннях, банерах та іншій представницькій продукції.
- Рекомендувати суб’єктам підприємницької діяльності використання бренд-буку.
- Відділу залучення інвестицій та інвестиційного супроводу (І.Бліда) розмістити та використовувати бренд-бук на офіційному сайті Добромильської міської ради
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні депутатські комісії міської ради .
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток 2
до рішення міської ради
від 02.04.2026 року № ______
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок використання бренд-буку
Добромильської міської територіальної громади
І. Загальні положення
1.1. Це положення розроблено у відповідності до чинного законодавства України.
1.2. Положення визначає зміст, опис та порядок використання бренд-буку Добромильської міської територіальної громади.
1.3. Зазначені у бренд-буці логотипи є офіційними символами Добромильської міської територіальної громади.
1.4. Авторські права стосовно розроблених логотипів бренд-буку належать Добромильської міській раді.
1.5. Положення поширює свою дію на виконавчі органи Добромильської міської ради, комунальні підприємства, установи, організації, фізичних
та юридичних осіб всіх форм власності.
1.6. Бренд-бук розроблений з метою формування та поширення позитивного іміджу Добромильської міської територіальної громади в Україні
таза кордоном, підвищення культурного, туристичного, економічного потенціалу громади.
ІІ.Розміщення логотипів бренд-буку
2.1. Репродукція та тиражування логотипів бренд-буку здійснюються:
2.1.1.У вигляді кольорового та чорно-білого (монохромного) зображення.
2.1.2. Довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів.
2.2. Зображення логотипів бренд-буку може бути використане:
2.2.1. Добромильською міською радою, виконавчими органами Добромильської міської ради, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності.
2.2.2. Виконавчими органами Добромильської міської ради,
як елемент святкового оформлення під час урочистих церемоній та свят (фестивалі, конкурси, виставки, культурно-масові і туристичні заходи, спортивні змагання тощо).
2.2.3. Для оформлення сторінки офіційного веб-сайту Добромильської міської ради, сторінки у мережі Facebook, Instagramтощо.
2.2.4. При виготовленні різного виду друкованої та рекламно-сувенірної продукції: почесних грамот, листів подяки, поздоровних листівок, конвертів, запрошень, бланків, проспектів та інших видів друкованої продукції, сувенірів.
2.3. Заборонено:
2.3.1. Змінювати геометрію, пропорції логотипів бренд-буку та шрифтової частини, розтягувати логотипи вздовж будь-якої осі.
2.3.2. Спотворення нарису фірмового шрифту чи його заміна.
2.3.3. Використовувати додаткові ефекти (тіні, обведення, тощо).
2.3.4. Використовувати поєднання логотипів бренд-буку та фону
з низькою контрастністю, повне чи часткове забарвлення логотипів у кольори,
що не вказані у фірмовій палітрі.
2.3.5. Внесення змін у розташування елементів, колірне та шрифтове зображення логотипів, внесення чужих елементів, невідповідність зображення
в цілому.
ІІІ. Прикінцеві положення
3.1. Виключні авторські права на логотипи бренд-буку належать Добромильської міській раді.
3.2. Не дозволяється без письмового погодженняміського голови використовувати логотипи бренд-буку у випадках, не передбачених цим Положенням.
3.3.Добромильська міська рада має право вимагати припинення несанкціонованого використання логотипів бренд-буку і відшкодування заподіяної цим шкоди у порядку, встановленому чинним законодавством України.
3.4. У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
3.5. Логотипи бренд-буку, детальна інформація про використання фірмових шрифтів та кольорів, а також стилістика оформлення візуальних матеріал розміщується на офіційному сайті Добромильської міської ради.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про створення пожежно-рятувального підрозділу в с. Конів
у складі місцевої пожежної охорони Добромильської міської ради
Заслухавши інформацію про необхідність створенн добровільної пожежної команди при Добромильській міській раді, відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови КМУ №564 від 17.07.2013 р. «Про затвердження функціонування пожежної охорони Добромильської міської ради,» кодексу Цивільного захисту України, Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
-
- Створити пожежно-рятувальний підрозділ в с. Конів у складі місцевої пожежної охорони Добромильської міської ради за адресою : вул. __________с.Конів Самбірського району Львівської області.
- Внести зміни в Положення про добровільну пожежну охорону (додається).
- При уточненні показників бюджету :
3.1. Виділити кошти на закупівлю матеріалів для проведення ремонтних робіт будівлі під гаражне депо.
3.2.Передбачити кошти на утримання пожежно-рятувального підрозділу в с.Конів.
-
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісія з питань екології та надзвичайних ситуацій (Ю.Гец).
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток
до рішення сесії Добромильської міської ради від 02 квітня 2026 року №___________
ПОЛОЖЕННЯ
про місцеву пожежну охорону
Добромильської міської ради
I. Загальні положення
1.1. Місцева пожежна охорона (надалі – МПО) Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області (код ЄДРПОУ 04056003) заснована на комунальній власності для забезпечення пожежної безпеки на території Добромильської громади.
1.2. МПО утворено за рішенням Добромильської міської ради з метою організації заходів із запобігання виникнення пожеж та їх гасіння, надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та небезпечних подій на території Добромильської міської ради.
1.3. МПО безпосередньо підпорядковується голові Добромильської міської ради, а під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій персонал МПО підпорядковується керівнику гасіння пожежі або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
1.4. Членом МПО може бути особа, яка досягла 18-річного віку, пройшла спеціальну підготовку на базі навчального закладу, що пройшов атестацію на право надання освітніх послуг за відповідними професіями, і здатна за своїми здібностями та станом здоров'я виконувати покладені на неї обов'язки.
1.5. Організаційну структуру та штат МПО визначає голова міської ради відповідно до покладених на неї завдань.
1.6. Соціальний і правовий захист персоналу МПО здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
1.7. МПО у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України, цим Положенням, нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також рішеннями Добромильської міської ради.
З питань організації несення служби, гасіння пожеж, проведення аварійно-рятувальних робіт, експлуатації пожежно -, аварійно-рятувальної техніки та оснащення МПО керується нормативно-правовими актами, передбаченими для підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.
1.8. Залучення МПО до гасіння пожеж та надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру (надалі – НС), проведення пожежно-, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення НС проводиться відповідно до Плану залучення сил і засобів, що затверджується рішенням Добромильської міської ради за погодженням з ГУ ДСНС України у Львівській області та іншими суб'єктами господарювання, сили і засоби яких залучаються для ліквідації НС (подій, пожеж) на території Добромильської міської ради, а також планів локалізації та ліквідації аварій, реагування на НС, що передбачені для Львівської області.
1.9. За організаційно-правовою формою господарювання МПО є комунальним підприємством Добромильської міської ради і здійснює свою діяльність відповідно до законодавства. Метою діяльності МПО не є отримання прибутку.
1.10. Персоналу МПО, який відповідно до своїх обов'язків залучається до гасіння пожеж та надання допомоги у ліквідації наслідків НС, надається медична допомога та медико-психологічна реабілітація згідно з чинним законодавством.
1.11. МПО виконує покладені на неї завдання в межах Добромильської міської ради.
1.12. МПО під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з формуваннями Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, спеціалізованими службами та формуваннями цивільного захисту, а також підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, розташованими на території громади.
1.13. Контроль за діяльністю МПО здійснює Добромильська міська рада та ГУ ДСНС України у Львівській області.
1.14. До складу МПО входять місцеві пожежно-рятувальні підрозділи села Комаровичі (місце знаходження с. Комаровичі, вул. Головна, 69), села Міженець (місце знаходження с. Міженець, вул. Шевченка, 7Б) смт Нижанковичі (місце знаходження смт Нижанковичі), с.Конів (місце знаходження с.Конів, вул._____________) які забезпечують пожежну безпеку на підвідомчих територіях громади.
1.15. У разі атестування місцевих пожежно-рятувальних підрозділів (надалі — МПРП), що входять до складу МПО, відповідно до законодавства на здатність до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт та отримання свідоцтва на право проведення таких робіт МПРП отримує статус комунальної аварійно-рятувальної служби.
II. Мета та завдання МПО
2.1. Метою діяльності МПО є:
2.1.1. Запобігання виникненню пожеж та мінімізація їх наслідків.
2.1.2. Невідкладне реагування на пожежі, надання допомоги у ліквідації наслідків НС, проведення пошукових, пожежно-рятувальних та інших невідкладних робіт на об'єктах і територіях.
2.1.3. Локалізація зон впливу шкідливих і небезпечних факторів, що виникають під час пожеж, аварій та катастроф.
2.2. Завдання МПО:
2.2.1. Запобігання виникненню пожеж, мінімізація їх наслідків, участь у заходах щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
2.2.2. Ефективне і комплексне використання наявних сил і засобів, призначених для гасіння пожеж і проведення інших невідкладних робіт.
2.2.3. Забезпечення постійної готовності до оперативного реагування на пожежі та надання допомоги у ліквідації наслідків НС як в мирний час, так і в умовах особливого періоду.
2.2.4. Комплектування МПРП персоналом, придатним за станом здоров'я до виконання покладених завдань, забезпечення дотримання норм законодавства з охорони праці.
2.2.5. Постійне підтримання належного рівня професіоналізму персоналу з урахуванням ризиків та небезпек, притаманних регіону.
2.3. МПО відповідно до покладених на неї завдань:
проводить заходи із запобігання виникненню пожеж;
здійснює гасіння пожеж, проводить евакуацію та рятування (у тому числі в умовах екстремальних температур, загрози вибуху, обвалу, зсуву, підтоплення тощо) людей та матеріальних цінностей, заходи для мінімізації або ліквідації наслідків пожеж, зокрема разом з формуваннями Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, спеціалізованими службами та формуваннями цивільного захисту, а також підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, розташованими на території міської ради;
надає допомогу в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інших видів небезпечних подій, що становлять загрозу життю або здоров'ю населення чи призводять до завдання матеріальних збитків, з урахуванням можливостей наявних сил і засобів;
надає домедичну допомогу постраждалим особам, які перебувають у небезпечному для життя й здоров'я стані, на місці виникнення пожеж та НС;
проводить заходи для постійного підтримання своєї готовності до дій за призначенням;
забезпечує підтримку належного рівня підготовки персоналу для виконання покладених завдань;
інформує ГУ ДСНС України у Львівській області про виникнення пожеж і порушення вимог правил пожежної безпеки;
проводить роботу щодо дотримання громадянами правил пожежної безпеки;
вносить голові Добромильської міської ради пропозиції щодо забезпечення пожежної безпеки на території громади;
забезпечує дотримання вимог безпеки праці персоналом під час участі у гасінні пожеж, наданні допомоги у ліквідації наслідків НС, проведенні тактичних та інших видів навчань і занять, а також під час чергування;
проводить розслідування нещасних випадків, у тому числі нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися з персоналом під час чергування, гасіння пожеж, надання допомоги у ліквідації наслідків НС і проведення тактичних та інших видів навчань та занять, вживає заходів щодо попередження таких випадків;
організовує заходи та здійснює контроль щодо забезпечення безпеки персоналу, дорожнього руху та порядку експлуатації транспортних засобів МПО під час виконання покладених завдань;
організовує раціональне використання, ремонт і технічне обслуговування техніки та обладнання МПО;
організовує експлуатацію, ремонт будівель і споруд та цільове використання нерухомого майна МПО;
здійснює підбір осіб, які хочуть стати членами МПО;
а) оглядів-конкурсів протипожежного стану окремих об'єктів і територій;
б) разом з ГУ ДСНС України у Львівській області, закладами освіти, молодіжними організаціями заходів з утворення та організації роботи дружин юних пожежників;
в) разом з ГУ ДСНС України у Львівській області перевірок стану дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки об'єктів суб'єктів господарювання, розташованих на території міської ради;
г) перевірок джерел протипожежного водопостачання, розташованих на території міської ради;
ґ) тактичних навчань на об'єктах підвищеної небезпеки, розташованих на території міської ради;
здійснює інші функції, передбачені чинним законодавством.
III. Права та обов'язки МПО
3.1. МПО для виконання покладених на неї завдань має право:
3.1.1. Залучати до виконання робіт із гасіння пожеж та ліквідації наслідків НС інші пожежно-рятувальні підрозділи відповідно до Планів залучення сил і засобів, фахівців і спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, розташованих на відповідних територіях, за згодою їх керівників.
3.1.2. Одержувати від державних органів, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб вичерпну та достовірну інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань, у тому числі про об'єкти, обладнання та технологічні установки, на яких можуть проводитися протипожежні, пошукові, аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи у разі виникнення пожеж та НС.
3.1.3. Безперешкодного доступу персоналу МПО до всіх житлових, виробничих, інших приміщень і територій, а також на застосування будь-яких заходів, спрямованих на рятування населення, запобігання поширенню вогню, виконання робіт, пов'язаних із ліквідацією наслідків НС та гасінням пожежі.
3.1.4. Вимагати під час гасіння пожежі:
від державних органів виконавчої влади, місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування і суб'єктів господарювання безоплатного надання вогнегасних речовин, техніки, пально-мастильних матеріалів, обладнання, засобів зв'язку, а під час пожежі, що триває понад три години, – харчування, приміщення для відпочинку і реабілітації осіб, залучених до гасіння пожежі;
від посадових осіб об'єктів, на яких виконуються заходи з гасіння пожежі або проведення аварійно-рятувальних робіт, припиняти дії, що перешкоджають персоналу МПРП виконувати поставлені завдання;
від осіб, які перебувають у зоні НС або поблизу місця пожежі, дотримання правил, запроваджених установленими заходами безпеки.
3.1.5. Проводити під час гасіння пожеж та надання допомоги у ліквідації наслідків НС документування, кіно- та відеозйомку, фотографування і звукозапис.
3.1.6. Користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування.
3.1.7. Використовувати в установленому порядку засоби зв'язку, транспорт та інші матеріально-технічні ресурси підприємств, установ та організацій для рятування людей і ліквідації наслідків пожеж та НС, доставки персоналу і спеціального оснащення на постраждалі (ушкоджені) об'єкти і території.
3.1.8. Брати участь у складі комісії щодо визначення рівнів ризику за можливими наслідками від пожеж та НС у процесі експлуатації об'єктів на території міської ради.
3.1.9. Використовувати телебачення і радіомовлення для оприлюднення повідомлень про НС та пожежі.
3.1.10. Надавати інші послуги згідно із чинним законодавством.
3.2. До обов'язків МПО належать:
3.2.1. Організація функціонування МПО у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу пожежних, пошукових та інших невідкладних робіт в умовах пожежі, НС або загрози їх виникнення.
3.2.2. Підтримання взаємодії з територіальними органами та підрозділами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності під час гасіння пожеж і проведення інших невідкладних робіт.
3.2.3. Здійснення профілактичної роботи, спрямованої на підвищення рівня обізнаності населення, робітників та службовців підприємств з питань пожежної безпеки.
3.2.4. Постійне підтримання належного рівня професіоналізму персоналу МПО для проведення пожежно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення пожеж та НС.
3.2.5. Створення резерву персоналу з метою оперативного комплектування штатних посад МПО.
3.2.6. Забезпечення збереження інформації про об'єкти суб'єктів господарювання, що стала відома у зв'язку з виконанням обов'язків.
IV. Майно та фінансування МПО
4.1. Майно МПО становлять закріплені за нею матеріальні цінності та оборотні кошти, одержані в установленому порядку.
4.2. Майно МПО використовується лише за його цільовим і функціональним призначенням. Розпорядження майном та його відчуження здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
4.3. Джерелами формування майна МПО є майно:
передане в установленому законодавством порядку від місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, ГУ ДСНС України у Львівській області;
придбане за рахунок коштів місцевих бюджетів;
передане суб'єктами господарювання, що знаходяться на території міської ради;
отримане за рахунок добровільних пожертвувань від юридичних та фізичних осіб, гуманітарних програм (у тому числі міжнародних);
з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
4.4. Джерелами фінансування МПО є кошти:
місцевого бюджету;
отримані за рахунок добровільних пожертвувань юридичних та фізичних осіб;
державного фонду регіонального розвитку;
цільової субвенції на інфраструктурний розвиток об'єднаних територіальних громад;
з інших джерел, що не заборонені чинним законодавством.
4.5. Бюджетні кошти використовуються у порядку, визначеному бюджетним законодавством.
4.6. Оплата праці персоналу МПО здійснюється відповідно до чинного законодавства.
4.7. МПО здійснює користування землею та природними ресурсами згідно із чинним законодавством.
4.8. Збитки, завдані МПО у результаті порушення її майнових прав фізичними та юридичними особами, відшкодовуються в установленому порядку.
V. Управління (керівництво) МПО
5.1. МПО очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади за рішенням голови Добромильської міської ради відповідно до законодавства.
5.2. У разі відсутності начальника МПО його обов'язки виконує тимчасово призначена на посаду особа за рішенням Голови Добромильської міської ради.
VI. Начальник МПО
6.1. Здійснює керівництво МПО, забезпечує належний рівень готовності до проведення пожежно - та аварійно-рятувальних робіт, ліквідації наслідків НС, ефективне використання і збереження закріпленого за МПО майна, збереження життя та здоров'я персоналу.
6.2. Несе персональну відповідальність за виконання покладених на МПО завдань і функцій, організацію та результати її діяльності.
6.3. Представляє МПО в органах влади, діє від імені МПО у відносинах з іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та фізичними особами або дає на це доручення персоналу МПО.
6.4. Організовує, забезпечує та контролює виконання вимог законодавства, рішень місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, інших нормативно-правових актів.
6.5. Здійснює планування роботи МПО.
6.6. Звітує перед місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування про виконання покладених на МПО завдань, планів роботи, усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення перевірок діяльності МПО, а також про притягнення до відповідальності персоналу, винного у допущених порушеннях.
6.7. Здійснює добір і забезпечує організацію роботи з комплектування МПО кваліфікованим персоналом, формує кадровий резерв.
6.8. Організовує роботу та забезпечує взаємодію з ГУ ДСНС України у Львівській області та навчальними закладами ДСНС щодо питань підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації персоналу МПО, а також проведення спільних навчань, тренувань тощо.
6.9. Забезпечує належні умови персоналу МПО для виконання покладених на нього обов'язків, здійснює контроль за дотриманням розпорядку дня та порядку в приміщеннях будівель МПО.
6.10. Забезпечує виконання персоналом МПО заходів безпеки праці під час несення служби, виконання пожежно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення пожеж та надання допомоги у ліквідації НС.
6.11. Вносить пропозиції місцевим органам влади та органам місцевого самоврядування щодо покращення матеріально-технічного забезпечення МПО.
6.12. Проводить огляд, планові та оперативні перевірки наявності, стану збереження і правильного використання техніки, пального, інших матеріальних цінностей, їх готовності до дій за призначенням.
6.13. Видає накази та дає доручення, обов'язкові для виконання персоналом МПО, контролює їх виконання.
6.14. Здійснює особистий прийом громадян.
6.15. Застосовує заохочення та накладає дисциплінарні стягнення на персонал МПО відповідно до трудового законодавства України.
6.16. Надає місцевим органам влади та органам місцевого самоврядування пропозиції до кошторису, організовує його виконання, а також контроль за правильним і економним витраченням коштів і матеріальних ресурсів, додержанням фінансової розрахункової дисципліни та своєчасним поданням бухгалтерської і статистичної звітності. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису на утримання МПО.
6.17. Забезпечує дотримання персоналом МПО законодавства з питань запобігання та протидії корупції.
6.18. Забезпечує взаємодію МПО з формуваннями Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, спеціалізованими службами та формуваннями цивільного захисту, а також підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, розташованими на території міської ради.
6.19. Виїжджає на пожежі, місця аварій та стихійного лиха відповідно до встановленого порядку, керує роботою персоналу з їх ліквідації.
6.20. Зупиняє пожежно-рятувальні роботи, якщо виникла підвищена загроза життю персоналу, який бере участь у гасінні пожеж, наданні допомоги у ліквідації наслідків НС.
6.21. Вносить пропозиції голові Добромильської міської ради та місцевим органам влади щодо організаційно-штатної структури МПО, фінансово-господарських та інших питань, які сприяють вдосконаленню і підвищенню рівня праці та соціального захисту персоналу.
6.22. Забезпечує додержання встановленого порядку щодо інформування ГУ ДСНС України у Львівській області про виникнення НС і пожеж.
6.23. Укладає та розриває трудові угоди з персоналом.
6.24. Надає всі види відпусток, передбачені законодавством, персоналу МПО.
6.25. Бере участь у розгляді місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування питань, пов'язаних із діяльністю МПО.
6.26. Виконує інші функції відповідно до покладених на нього завдань.
VII. Порядок комплектування, соціальні права та гарантії персоналу МПО
7.1. Працівники МПО реалізують право на працю шляхом укладання трудового договору.
7.2. Трудові відносини, особливості праці та відпочинку персоналу МПО регулюються законодавством України про працю.
7.3. Оплата праці персоналу здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством. Встановлення надбавок, доплат та преміювання здійснюється в межах видатків, передбачених кошторисом.
7.4. Соціальний захист персоналу МПО, покращення умов праці, життя і здоров'я працівників та членів їхніх сімей вирішуються міською радою відповідно до чинного законодавства у межах коштів, передбачених на соціальні потреби громади.
7.5. Тривалість робочого часу і відпочинку працівників регламентується чинним законодавством. Чергові зміни МПРП працюють цілодобово.
7.6. Правові та соціальні гарантії персоналу забезпечуються згідно із законодавством.
7.7. Персонал підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок захворювання, часткової або повної втрати працездатності, загибелі (смерті), отриманих при виконанні посадових обов'язків, згідно з чинним законодавством.
7.8. З метою захисту інтересів трудового колективу може утворюватися профспілковий комітет первинної організації профспілки.
VIII. Ліквідація і реорганізація МПО
8.1. Припинення діяльності МПО здійснюється шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням місцевого органу влади, Добромильської міської ради чи їх правонаступників, або за рішенням суду.
8.2. Ліквідація МПО проводиться відповідно до вимог Господарського та Цивільного кодексів України.
8.3. Майно, що належало МПО на праві оперативного управління, при її злитті, приєднанні, поділу, перетворенні або ліквідації повертається власникам майна, або до правонаступника, визначеного засновником.
8.4. У разі ліквідації та реорганізації МПО персоналу, який вивільняється, гарантуються його права згідно з трудовим законодавством України.
IX. Порядок внесення змін до положення
Внесення змін та доповнень до цього положення здійснюється Добромильською міською радою за погодженням з ДСНС.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про внесення змін до рішення №6011 від 16.12.2025 року « Про затвердження Положення про порядок та умови надання платних соціальних послуг, розрахунку та тарифів на платні соціальні послуги Центру надання соціальних послуг Добромильської міської ради на 2026 рік»
Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», постанов КМУ від 01.06.2020 р. №429 «Про затвердження Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг», від 01.06.2020р. №428 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги», керуючись ст.34 Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положенням про Центр надання соціальних послуг Добромильської міської ради, з метою врегулювання питання надання платних соціальних послуг Центром надання соціальних послуг Добромильської міської ради населенню міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення №6011 від 16.12.2025 року «Про затвердження Положення про порядок та умови надання платних соціальних послуг, розрахунку тарифів на платні соціальні послуги Центру надання соціальних послуг Добромильської міської ради на 2026 рік»
2. Затвердити розрахунок на платну соціальну послугу «догляд стаціонарний» у відділенні стаціонарного Центру надання соціальних послуг Добромильської міської ради (Додаток 6).
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань….
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток 6
до рішення
Добромильської міської ради
від №
Тарифи
на платну соціальну послугу «догляд стаціонарний», яка надається Центром надання соціальних послуг Добромильської міської ради Львівської області, на 2026 рік
|
№ з/п |
Вид соціальної послуги |
Надавач соціальної послуги |
На одного отримувача соціальної послуги на місяць( грн., без ПДВ |
||
|
Базовий тариф |
Тариф для фізичних осіб, мешканців Добромильської міської територіальної громади |
Тариф для фізичних осіб з інших територі-альних громад * |
|||
|
1 |
Догляд стаціонарний |
Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання центру надання соціальних послуг Добромиль- ської міської ради
|
15250,00 |
15250,00 |
15250,00 |
*Тариф стосується лише осіб, які оплачують за соціальні послуги власними коштами. Не стосується одиноких осіб похилого віку з інших територіальних громад.
Керівник ЦНСП Ольга СИВА
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання дозволу нa виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Добромильської міської територіальної громади, в особі Добромильської міської ради
Розглянувши клопотання відділу архітектури, земельних відносин, екології та управління комунальним майномДобромильської міської ради про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Добромильської міської територіальної громади, в особі Добромильської міської ради та керуючись ст. 12, 184, 185 Земельного кодексу України, ст.461 Закону України «Про землеустрій» з метою з'ясування дійсних меж території Добромильської міської територіальної громади та внесення відомостей про межі території громади до Державного земельного кадастру, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Надати Добромильській міській раді дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Добромильської міської територіальної громади, в особі Добромильської міської ради.
- Доручити т.в.о. міського голови Олені Мацько укласти договір на виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Добромильської міської ради з суб'єктом господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері землеустрою,
- Добромильській міській раді представити виготовлений та погоджений, у встановленому законом порядку, проект землеустрою щодо встановлення меж території Добромильської міської територіальної громади, в особі Добромильської міської ради для затвердження на сесію Добромильської міської ради.
- Контроль за виконанням цього рішення ради покласти на постійну депутатську комісію.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження кадастрового номера
земельної ділянки та передачу її у
постійне користування
в селі Княжпіль
Відповідно до статей 12, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 79-1, 92, 122, 123, 186 Земельного кодексу України, враховуючи звернення Релігійної організації «Релігійна громада Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Успіння Пресвятої Богородиці у селі Княжпіль» щодо надання земельної ділянки у постійне користування для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій, розглянувши матеріали щодо формування та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, Добромильська міська рада вирішила.
- Затвердити кадастровий номер земельної ділянки 4625182900:08:001:0118, що розташована за адресою: Львівська область, Самбірський район, село Княжпіль, вул. Галицька, 20, площею 0,0850 га, з цільовим призначенням: 03.04 для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій.
- Надати зазначену земельну ділянку у постійне користування Релігійній організації «Релігійна громада Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Успіння Пресвятої Богородиці у селі Княжпіль» відповідно до вимог чинного законодавства України.
- Визнати зазначену земельну ділянку сформованою та такою, що має визначені межі і внесена до Державного земельного кадастру у встановленому законодавством порядку.
- Доручити виконавчому комітету Добромильської міської ради забезпечити виконання цього рішення відповідно до вимог чинного законодавства України.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань врегулювання земельних відносин.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження технічної документації
із землеустрою, передачу земельної ділянки
в оренду та надання дозволу на виготовлення
експертної грошової оцінки земельної ділянки
Розглянувши заяву громадянина Блідого Сергія Ярославовича щодо затвердження технічної документації із землеустрою, передачі земельної ділянки в оренду та надання дозволу на виготовлення експертної грошової оцінки земельної ділянки, керуючись статтями 12, 79¹, 93, 122, 123, 124, 127, 128 Земельного кодексу України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з кадастровим номером 4625155400:01:005:0374, площею 0,0800 га, цільове призначення — для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, яка розташована в селищі Нижанковичі Самбірського району Львівської області.
- Передати громадянину Блідому Сергію Ярославовичу в оренду земельну ділянку з кадастровим номером 4625155400:01:005:0374, площею 0,0800 га, строком на 3 (три) роки, без зміни її цільового призначення.
- Встановити розмір орендної плати за користування земельною ділянкою у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка відповідно до витягу № НВ-9952695152026 від 19.02.2026 становить 125 973,55 грн, тобто 15 116,83 грн на рік.
- Взяти до відома, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 4625155400:01:005:0374 відповідно до витягу № НВ-9952695152026 від 19.02.2026 становить 125 973,55 грн.
- Надати дозвіл громадянину Блідому Сергію Ярославовичу на виготовлення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,0800 га, кадастровий номер 4625155400:01:005:0374, з метою її продажу відповідно до вимог Земельного кодексу України.
- Зобов’язати орендаря забезпечити укладення договору оренди земельної ділянки та здійснити його державну реєстрацію у встановленому законодавством порядку.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань земельних відносин, природокористування та екології.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання дозволу на виготовлення
Технічних документацій із землеустрою
щодо інвентаризації земель
З метою впорядкування земель, забезпечення ведення Державного земельного кадастру, відповідно до пункту «а» статті 9, частини 1 статті 122, частини 13 статті 186, частини 2 статті 209 Земельного кодексу України, статті 19 та 35 закону України «Про землеустрій», Постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 року № 476 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», враховуючи пропозиції голови земельної комісії, начальника фінансового відділу ради, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Надати дозвіл Добромильській міській раді на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів Добромильської міської територіальної громади, із зазначенням земель:
- земельних ділянок нерозподілених та невитребуваних паїв;
- земельних ділянок під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення;
- земельних ділянок, які можливо передати в управління спадщиною;
- заоранихземельних ділянок колишньої колективної форми власності, які обробляються без правовстановлюючих документів;
2. Доручити міському голові Мацько О.С. замовити від імені Добромильської міської ради виготовлення документацій із землеустрою, зазначених в п. 1 даного рішення.
3. Визначити, що розроблення документацій із землеустрою, зазначених в п. 1 даного рішення, буде відбуватися з подальшою компенсацією коштів, витрачених на розробку зазначеної документації, за рахунок набувачів права користування земельними ділянками.
4.Контроль за виконанням рішення покласти на ___________________________.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання дозволу на виготовлення
технічної документації із землеустрою щодо
проведення інвентаризації земель житлової
та громадської забудови в с.Боневичі
Розглянувши заяву пароха Релігійної громади Української Греко-католицької Церкви в селі Боневичі Самбірського району Львівської області _________________________________________________________про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки, з метою забезпечення ведення Державного земельного кадастру та здійснення контролю за використанням і охороною земель, відповідно до статей 12, 83, 122 Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій», Постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 року № 476 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновок постійної комісії, Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Надати дозвіл Релігійній громаді Української Греко-католицької Церкви в селі с.Боневичі Самбірського району Львівської області на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки орієнтовною площею 0,20 га, цільове призначення якої — для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій (код КВЦПЗ 03.04), в с. Боневичівул.Лесі українки ___ Самбірського району Львівської області із формуванням земельних ділянок.
- Розроблену документацію із землеустрою подати на розгляд сесії Добромильської міської ради.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань врегулювання земельних відносин,
Т.в.о міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження технічної документації із землеустрою
щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення
за межами с. Тернава та передачу земельних ділянок в оренду
Розглянувши технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за межами с. Тернава, клопотання ТОВ «Норбілк Агрі», керуючись статтями 12, 83, 93, 122, 123, 124, 134, 186 Земельного кодексу України, статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про оренду землі», міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за межами с. Тернава загальною площею 4,7617 га, що складається з 9 земельних ділянок, а саме:
- кадастровий номер 4625186300:04:000:0145, площею 0,9631 га;
- кадастровий номер 4625186300:04:000:0144, площею 0,3718 га;
- кадастровий номер 4625186300:04:000:0148, площею 0,4761 га;
- кадастровий номер 4625186300:04:000:0142, площею 0,7450 га;
- кадастровий номер 4625186300:03:000:0121, площею 0,5114 га;
- кадастровий номер 4625186300:03:000:0120, площею 1,2415 га;
- кадастровий номер 4625186300:01:000:0194, площею 0,1477 га;
- кадастровий номер 4625186300:01:000:0193, площею 0,1479 га;
- кадастровий номер 4625186300:01:000:0191, площею 0,1572 га.
- Надати в оренду вищевказані земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ТОВ «Норбілк Агрі» строком на 7 (сім) років.
- Встановити орендну плату у розмірі 12 (дванадцяти) відсотків від нормативної грошової оцінки кожної земельної ділянки з урахуванням її індексації відповідно до законодавства.
- Доручити міському голові укласти договори оренди землі з ТОВ «Норбілк Агрі» відповідно до вимог чинного законодавства.
- ТОВ «Норбілк Агрі» у місячний строк з дня прийняття цього рішення:
5.1. Укласти договори оренди землі.
5.2. Забезпечити державну реєстрацію права оренди земельних ділянок. - Відділу архітектури, земельних відносин, екології та управління комунальним майном забезпечити підготовку договорів оренди землі та здійснювати контроль за використанням земель відповідно до цільового призначення.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань врегулювання земельних відносин.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення (під польовими дорогами) за межами с. Тернава та передачу земельних ділянок в оренду
Розглянувши технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності під польовими дорогами за межами с. Тернава на території Добромильської міської ради, керуючись статтями 12, 83, 93, 122, 123, 124, 186 Земельного кодексу України, статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами України «Про землеустрій», «Про оренду землі», враховуючи висновки профільної постійної комісії, міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності під польовими дорогами за межами с. Тернава на території Добромильської міської ради загальною площею 1,6450 га, що складається з 7 земельних ділянок, а саме:
- кадастровий номер 4625186300:05:000:0206, площею 0,1130 га;
- кадастровий номер 4625186300:03:000:0122, площею 0,4387 га;
- кадастровий номер 4625186300:03:000:0123, площею 0,4140 га;
- кадастровий номер 4625186300:03:000:0124, площею 0,0729 га;
- кадастровий номер 4625186300:01:000:0206, площею 0,3465 га;
- кадастровий номер 4625186300:01:000:0205, площею 0,0959 га;
- кадастровий номер 4625186300:01:000:0204, площею 0,1640 га.
- Визнати зазначені земельні ділянки сформованими як землі комунальної власності сільськогосподарського призначення (угіддя — землі під польовими дорогами) Добромильської міської територіальної громади.
- Передати в оренду зазначені земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва строком на 7 (сім) років відповідно до вимог чинного законодавства.
- Встановити орендну плату у розмірі 12 (дванадцяти) відсотків від нормативної грошової оцінки кожної земельної ділянки з урахуванням індексації.
- Доручити міському голові укласти договори оренди землі в установленому законодавством порядку.
- Орендарю забезпечити укладення договорів оренди та державну реєстрацію права оренди земельних ділянок.
- Відділу архітектури, земельних відносин, екології та управління комунальним майном забезпечити підготовку договорів оренди та здійснювати контроль за використанням земель відповідно до їх цільового призначення.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань врегулювання земельних відносин.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання в оренду земельної ділянки
під громадське пасовище
Розглянувши клопотання ____________________________, керуючись статтями 12, 83, 93, 122, 123, 124, 134, 186 Земельний кодекс України, статтею 21 Закон України «Про оренду землі», пунктом 34 частини першої статті 26, статтею 59 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення потреб жителів територіальної громади у використанні земельної ділянки для громадського пасовища, Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Надати в оренду ____________________________( ПІБ фізичної особи) земельну ділянку комунальної власності сільськогосподарського призначення для сінокосіння та випасання худоби (код КВЦПЗ – 01.08), площею ________ га, яка розташована на території Добромильської міської територіальної громади Самбірського району Львівської області, для використання під громадське пасовище.
- Встановити строк оренди земельної ділянки – 1 (один) рік
- Встановити орендну плату у розмірі 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, визначеної відповідно до середнього показника нормативної грошової оцінки ріллі по Львівській області для пасовищ, з урахуванням індексації, відповідно до вимог чинного законодавства України.
- Орендарю:
4.1. Укласти договір оренди землі з Добромильською міською радою. - Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань врегулювання земельних відносин,
Т.в.о міського голови : Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання в оренду невитребуваних земельних часток (паїв)
для ведення товарного сільськогосподарського виробництва
Керуючись ст.33 Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА :
1. Надати в оренду невитребувані (нерозподілені) земельні частки (паї) терміном на 360 днів із земель пайового фонду за межами населених пуктівДобромильської міської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно додатку 1.
2. Встановити ставки орендної плати за землі сільськогосподарського призначення (невитребуваних паїв резервний фонд,земель запасу) міської ради у розмірі 12% від середньої по Львівській області нормативно-грошової оцінки.
3. Спеціалістам-землевпорядникам Добромильської міської ради підготувати та заключити договори оренди між землекористувачем та Добромильською міською радою.
4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань врегулювання земельних відносин.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток1
до рішення Добромильської
міської ради
від _______ 2026 року №
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання дозволу гр. Канюку Йосипу Степановичу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для обслуговування нежитлової будівлі (свинарника) для надання послуг у сільському господарстві.(с.Нижня Вовча)
Розглянувши заяву гр.Канюка Йосипа Степановича від 25.02.2026 р. про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для обслуговування належної йому на праві власності нежитлової будівлі (свинарник) для надання послуг у сільському господарстві (реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна 38918876, дата державної реєстрації 30.12.2012 р.), яка розташована в с.Нижня Вовча Самбірського району Львівської області, вул. Радичанка,71, з огляду на те, що земельна ділянка є необхідною для обслуговування об’єкта нерухомого майна, керуючись статтями 12, 93, 124, 134, 186 Земельного кодексу України, статтями 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
- Надати дозвіл громадянину Канюку Йосипу Степановичу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для обслуговування нежитлової будівлі (свинарника) для надання послуг у сільському господарстві, орієнтовною площею 0,4000 га, що розташована в с. Нижня Вовча вул.Радичанка,71 Самбірського району Львівської області.
- Після розроблення проєкту землеустрою подати його на погодження та затвердження в установленому законодавством порядку до Добромильської міської ради.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань врегулювання земельних відносин.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання дозволу на проведення
інвентаризації земельної ділянки
за межами с. Солянуватка
Розглянувши питання щодо впорядкування земельних відносин та уточнення відомостей про земельну ділянку комунальної власності, керуючись статтями 12, 83, 122, 186 Земельного кодексу України, статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 35, 57 Закону України «Про землеустрій», з метою встановлення та уточнення меж, площі, угідь та правового статусу земельної ділянки,міська рада
ВИРІШИЛА:
- Надати дозвіл на проведення інвентаризації земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення (землі запасу), розташованої за межами села Солянуватка на території Добромильської міської територіальної громади Самбірського району Львівської області, а саме:
- кадастровий номер: 4625184900:06:000:0100;
- площа: 9,5575 га;
- категорія земель: землі сільськогосподарського призначення;
- цільове призначення: 16.00 – Землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам).
- Проведення інвентаризації здійснити шляхом розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель відповідно до вимог чинного законодавства України.
- Виконавчому комітету Добромильської міської ради забезпечити:
3.1. Визначення виконавця робіт із землеустрою, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.
3.2. Подання розробленої та погодженої в установленому порядку технічної документації на затвердження міській раді.
3.3. Внесення (у разі необхідності) змін до відомостей Державного земельного кадастру. - Фінансування робіт із проведення інвентаризації здійснити за рахунок коштів місцевого бюджету.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань врегулювання земельних відносин.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження технічної документації із землеустрою для інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Добромильської міської ради (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами села Болозів)
Керуючись статтями 12, 26, 118 Земельного кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», та з метою раціонального використання та охорони земель комунальної власності, міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Добромильської міської ради (кадастрові номери та площі наведені у додатку), категорія земель – землі сільськогосподарського призначення, цільове призначення – 01.01 «Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», яка розташована за межами села Болозів.
- Визнати власністю територіальної громади Добромильської міської ради земельні ділянки, описані в технічній документації, та забезпечити їх подальшу державну реєстрацію у порядку, визначеному чинним законодавством.
- Відділу архітектури,земельнихвідносин,екологіїта управління комунальним майном Добромильської міської ради:
- провести державну реєстрацію земельних ділянок відповідно до затвердженої технічної документації;
- забезпечити внесення змін до Державного земельного кадастру України;
- контролювати використання та охорону земель комунальної власності відповідно до цільового призначення.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань врегулювання земельних відносин.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток: 1
Перелік земельних ділянок комунальної власності Добромильської міської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (01.01) за межами села Болозів
|
№ |
Кадастровий номер |
Площа (га) |
|
1. |
4625180400:02:000:0339 |
1,2361 |
|
2. |
4625180400:02:000:0340 |
1,1587 |
|
3. |
4625180400:02:000:0341 |
1,0777 |
|
4. |
4625180400:02:000:0342 |
1,2093 |
|
5. |
4625180400:02:000:0344 |
0,9998 |
|
6. |
4625180400:02:000:0343 |
0,5813 |
|
7. |
4625180400:01:000:0259 |
0,9385 |
|
8. |
4625180400:01:000:0257 |
0,9384 |
|
9. |
4625180400:01:000:0258 |
2,4033 |
|
10 |
.4625180400:02:000:0338 |
1,0384 |
|
11 |
.4625180400:01:000:9383 |
0,9383 |
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження звіту про
експертну грошову оцінку вартості земельної
ділянки, що підлягає продажу на земельних
торгах у формі електронного аукціону та
проведення земельних торгів у формі
електронного аукціону
Розглянувши лист Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА АУКЦІОННА КОМПАНІЯ» вих. № 58 від 09 березня 2026 року щодо затвердження Звіту про експертну грошову оцінку вартості земельної ділянки, площею 0,0040 га, яка підлягає продажу у власність на земельних торгах у формі аукціону, що розташована: Львівська область, Самбірський район, м. Добромиль, вул. Торгова, кадастровий номер 4625110300:03:003:0474, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, звіт про експертну грошову оцінку вартості земельної ділянки, виготовлений ПП «Інвестиційно-експертний центр», а також рецензію на звіт, підготовлену ТзОВ «Бюро-Львів» №200226/01-Р від 25.02.2026 р. (директор Кияк А.Ю.), керуючись статтями 12, 127, 128, 134–137 Земельного кодексу України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про оцінку земель», Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити звіт про експертну грошову оцінку вартості земельної ділянки комунальної власності площею 0,0040 га, кадастровий номер 4625110300:03:003:0474, що розташована: Львівська область, Самбірський район, м. Добромиль, вул. Торгова, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
- Взяти до відома, що звіт про експертну грошову оцінку виготовлений ПП «Інвестиційно-експертний центр» та має позитивну рецензію, підготовлену ТзОВ «Бюро-Львів» №200226/01-Р від 25.02.2026 р. в особі директора Кияка А.Ю.
- Встановити, що експертна грошова оцінка земельної ділянки становить 16 998 грн. (шістнадцять тисяч дев’ятсот дев’яносто вісім гривень), що в розрахунку на один квадратний метр земельної ділянки становить 424,95 грн.
- Включити до переліку земельних ділянок для продажу у власність на конкурентних засадах (на земельних торгах у формі електронного аукціону) окремими лотами земельну ділянку площею 0,0040 га, категорія земель – землі житлової та громадської забудови; цільове призначення – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (КВЦПЗ 03.07), що розташована: Львівська область, Самбірський район, м. Добромиль, вул. Торгова, кадастровий номер: 4625110300:03:003:0474.
- Продати у власність земельну ділянку площею 0,0040 га, категорія земель – землі житлової та громадської забудови; цільове призначення – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (КВЦПЗ 03.07), що розташована: Львівська область, Самбірський район, м. Добромиль, вул. Торгова, кадастровий номер: 4625110300:03:003:0474 на конкурентних засадах (на земельних торгах у формі електронного аукціону).
- Встановити стартову ціну продажу земельної ділянки, що підлягає продажу на конкурентних засадах (на земельних торгах у формі електронного аукціону), зазначеної в даному рішенні, в розмірі експертної грошової оцінки, що становить 16 998 грн. 00 коп. (Шістнадцять тисяч дев’ятсот дев’яносто вісім гривень 00 копійок) без ПДВ.
- Торги провести в порядку визначеному ст.135-139 Земельного Кодексу України.
- Опублікувати в торговій системі через особистий кабінет, створений через оператора електронного майданчика e-somgiz.com (sale.e-somgiz.com), підключеного до електронної торгової системи, на виконання умов Договору з ПП «Фірма «СОМГІЗ» про організацію та проведення земельних торгів, оголошення про проведення земельних торгів та документи і матеріали на Лот (документацію), що підтверджують виконання вимог, визначених частиною третьою статті 135 і частиною першою статті 136 ЗКУ.
- Дату проведення земельних торгів у формі електронного аукціону визначити у межах термінів, визначених частиною 6 ст.137 Земельного кодексу України.
- Зобов’язати Переможця земельних торгів у формі електронного аукціону:
- на виконання частини 24 ст.137 ЗКУ відшкодувати витрати, здійсненні на підготовку Лоту до проведення земельних торгів згідно виставлених рахунків.
- Уповноважити т.в.о міського голови або повноважну особу від імені Організатора підписати протокол про результати торгів, договір купівлі-продажу земельної ділянки, яка виставляється на земельні торги та інші документи з питань проведення земельних торгів у формі електронного аукціону.
- Затвердити проект договору купівлі - продажу земельної ділянки, згідно з додатком №1.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань врегулювання земельних.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Додаток №1
до рішення ________
__________ ради від _________ за №____
ПРОЕКТ
ДОГОВІР
купівлі-продажу земельної ділянки
способом продажу на аукціоні
Місто Добромиль ,Самбірський район , Львівська область , Україна , ___________________двадцять шостого року.
Ми, що нижче підписалися: з однієї сторони Добромильська міська рада,код ЄДРПОУ 04056003, що знаходиться у місті Добромиль, площа Ринок ,будинок .№ 1 Самбірського району Львівської області, _____________________________________________________ , надалі – Продавець , від імені якого на підставі Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні „ та Рішення Добромильської міської ради від _____________________ року за № ______________________________________ та гр._______________________________, податковий номер ___________________, яка(ий) мешкає в _____________________________________________,(надалі – Покупець), з другої сторони, разом у тексті іменуються – «Сторони», попередньо ознайомлені нотаріусом з вимогами чинного законодавства України, дотримання яких є необхідними для чинності цього правочину, усвідомлюючи значення своїх дій, діючи добровільно і перебуваючи при здоровому розумі та ясній пам’яті, розуміючи значення своїх дій уклали цей договір купівлі-продажу нежитлових приміщень (надалі – «Договір») про таке:
- ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
. Відповідно до рішення Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області від _______ року № _______ Протоколу про результати земельних торгів № __________ року , Продавець зобов’язується передати у власність Покупцю, а Покупець – _________________ , оплативши на умовах ,зазначених нижче, прийняв у власність від Продавця земельну ділянку, площею _______гектара, згідно кадастрового плану, яка знаходиться за адресою: __________________, (надалі по тексту договору – "Об’єкт продажу") .
Земельній ділянці, яка продається для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, присвоєно кадастровий номер ___________________.
Державну реєстрацію права власності на Об'єкт продажу за Продавцем в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проведено _________________ року , реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна ________________, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від _______________ року, індексний номер ____________.
ЗгідноВитягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, серії
__________________, сформованого ____________ року державним кадастровим реєстратором _________________________, відомості про обмеження у використанні земельної ділянки, встановлені Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051, не зареєстровані
Покупець зобов’язаний: використовувати земельну ділянку згідно її цільового призначення.
Покупець зобов’язується прийняти зазначений Об’єкт продажу і сплатити ціну, відповідно до умов, що визначені у цьому Договорі, та зареєструвати право власності на вказане майно в органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Право власності на Об’єкт продажу переходить до Покупця після сплати у повному обсязі ціни продажу Об’єкта разом з неустойкою (у разі її нарахування) та інших штрафних санкцій, отримання акту прийому-передачі Об’єкта продажу та виникає, відповідно до ч.4 ст.334 Цивільного кодексу України, з дня державної реєстрації права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, яка на підставі заяви, поданої Покупцем, здійснюється нотаріусом, який посвідчує цей договір.
Стартова ціна Об'єкта продажу на електронному аукціоні земельної ділянки становить ____________________________ грн. 00 коп.
Зазначений у цьому Договорі Об’єкт продажу продається за ________________ гривень копійок , без урахування ПДВ.
2. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ПРИДБАНИЙ ОБ’ЄКТ ПРОДАЖУ
Покупець зобов'язаний заплатити _____________________________гривень копійок без ПДВза придбаний Об'єкт продажу протягом 5 календарних днів з дати підписання цього Договору.
Розрахунки за придбаний Об'єкт продажу здійснює Покупець способом перерахування суми ___________________гривень ___ копійок без ПДВна рахунок Продавця UA798999980314121941000013907 в УДКСУ у Львівській області, код платежу 33010100 .
Датою оплати Сторони вважають дату зарахування коштів на рахунок Продавця.
3. Передача Об'єкта продажу
Передачу Покупцю Об'єкта продажу здійснює балансоутримувач у триденний термін після сплати повної вартості придбаного Об'єкта продажу, за актом приймання-передачі, який підписується Сторонами та балансоутримувачем.
4. Обов'язки Покупця
Сплатити ціну продажу Об'єкта продажу у строк, встановлений цим Договором.
Прийняти Об'єкт продажу у строк, встановлений цим Договором.
З моменту переходу права власності на Об’єкт продажу Покупець, який придбав цей об’єкт, зобов’язаний виконувати всі умови договору купівлі-продажу Об’єкта продажу.
Зобов'язаний належним чином виконувати обов'язки, покладені на нього цим Договором, та сприяти іншій Стороні у виконанні її обов'язків.
5. Обов'язки Продавця
Контролювати виконання умов цього Договору.
На вимогу Покупця видати йому довідку про повну оплату за Об'єкт продажу.
Вимагати від нового власника виконання зобов’язань, а у разі їх невиконання застосовувати до нього санкції згідно із законодавством України і захищати права територіальної громади іншим чином, у тому числі звертатися до суду з позовом про розірвання договору купівлі-продажу об’єкта приватизації або визнання його недійсним.
Зобов'язаний належним чином виконувати обов'язки, покладені на нього цим Договором, та сприяти іншій Стороні у виконанні її обов'язків.
6. Відповідальність Покупця
У разі, якщо Покупець не виконає умов розділу З цього Договору (відмовиться прийняти придбаний об'єкт), Продавець має право вимагати прийняття проданого Об'єкта продажу або порушити питання про розірвання цього Договору.
У разі порушення строку сплати ціни продажу за Договором, Покупець зобов’язаний сплатити пеню у розмірі облікової ставки Національного банку України від несплаченої суми за кожний день прострочення, включаючи день проведеної оплати. Пеня нараховується з тридцять першого дня від дати нотаріального посвідчення Договору.
Невиконання Покупцем обов'язків відповідно до Договору є підставою для розірвання цього Договору у порядку, встановленому законодавством України.
Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.
Покупець і Продавець звільняються від відповідальності за повне або часткове невиконання зобов’язань по Договору, якщо воно було наслідком дії обставин непереборної сили (пожежа, повінь, землетрус, інше стихійне лихо) або іншою перешкодою поза їх контролем (форс-мажорні обставини).
7. Контроль за виконанням зобов'язань
Строк виконання зобов’язань, визначених у Договорі, крім мобілізаційних завдань, не повинен перевищувати п’яти років.
8. Гарантії і претензії
Продавець гарантує, що Об'єкт продажу не входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, не є проданим, переданим, заставленим, не знаходиться під арештом, судових справ щодо нього немає.
9. Ризик випадкової загибелі об'єкта
Ризик випадкової загибелі Об'єкта продажу несе Покупець з дати нотаріального посвідчення цього Договору.
10. Вирішення спорів
Всі зміни та доповнення до цього Договору здійснюються тільки у письмовій формі з наступним посвідченням таких змін та доповнень в органах нотаріату.
На вимогу однієї із Сторін Договір може бути розірвано або визнано недійсним, у тому числі за рішенням суду, у разі невиконання іншою стороною зобов’язань у визначені строки, передбачені цим Договором.
11. Виключні умови для розірвання Договору
Несплата протягом 60 днів коштів, у тому числі неустойка та штрафні санкції, з дати укладення Договору відповідно до його умов.
Невиконання умов продажу Об’єкта продажу, зобов’язань Покупця, визначених Договором, у встановлений таким договором строк.
Сплата за Об’єкт продажу коштів, отриманих з порушенням вимог законодавства України, яке регулює відносини у сфері запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
12. Витрати
Всі витрати, пов'язані з укладенням цього Договору, його нотаріальним посвідченням, реєстрацією та виконанням, бере на себе Покупець.
13. Додаткові умови
Цей Договір складено у двох примірниках, що мають силу оригіналу, з яких один залишається на зберіганні в справах ___________________________ а інший, викладений на спеціальних бланках нотаріальних документів, видається Покупцеві. Продавцеві видається нотаріально посвідчена копія.
Цей договір посвідчено нотаріусом після перевірки: відсутності податкових застав за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна; відсутності зареєстрованих обтяжень (заборон, арештів, іпотек) . Відповідно до відомостей, що містяться у рішенні Ради національної безпеки і оборони України від «21» червня 2018 року, введеному в дію Указом Президента України від «21» червня 2018 року № 176/2018, фактів застосування санкцій, передбачених статтею 4 Закону України «Про санкції», до сторін договору не встановлено. За результатами пошуку, щодо Сторін договору, в Єдиному реєстрі боржників Міністерства юстиції України, записів не знайдено.
На купівлю земельної ділянки є згода ____________________ Покупця ,справжність підпису якої на відповідній заяві посвідчена ________________________________ за реєстровим № _____________ та зміст якої доведено до відома Продавця .
Сторони свідчать, що у тексті цього Договору зафіксовано всі істотні умови. Будь-які попередні домовленості, які мали місце до укладення цього Договору і не відображені у його тексті, не мають правових наслідків.
ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН:
|
Продавець Добромильськаміська рада податковий номер 04056003 м. Добромиль, пл. Ринок, 1
Т.в.оміськогоголовиОлена
МАЦЬКО
|
Покупець ,
|
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель
Розглянувши звернення відділу архітектури,земельнихвідносин,екології та управління комунальним майном клопотання Добромильської міської ради щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель у зв'язку з помилкою геометрії проінвентаризованої земельної ділянки, відповідно ст. 122, ст. 186, Земельного кодексу України, статті 19 та 35 Закону України "Про землеустрій", керуючись ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сесія Добромильської міської ради
ВИРІШИЛА:
1. Надати дозвіл Добромильській міській раді на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки площею 1,8427 га з кадастровим номером 4625182600:07:002:0122 за межами с.ДроздовичіДобромильської міської ради з метою виправлення помилок у геометрії проінвентаризованої земельної ділянки в сторону зменшення площі у зв'язку із розташуванням у межах проінвентаризованої земельної ділянки інших земельних ділянок, які належать громадянам на підставі Державних актів на право приватної власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
2. Виготовлену та погоджену технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки подати на затвердження на чергову сесію Добромильської міської ради.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань врегулювання земельних.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про включення в перелік об'єктів комунальної власності,
які підлягають продажу на конкурентних засадах шляхом
проведення електронного аукціону
Відповідно ст.19, ст.43, ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» підприємств (малу приватизацію)», Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018р. за №432, Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Включити до переліку 1 типу об'єктів комунальної власності, які підлягають продажу на конкурентних засадах шляхом проведення електронного аукціону, а саме: нежитлову будівлю ,що знаходяться за адресою:
1.1 нежитлова будівля ( загальною площею ______ кв.м.Добромиль,вул.Мазепи,5 –В)
Виконавчому комітету забезпечити:
2.1. оприлюднення переліків об'єктів комунальної власності, які включені до переліків об'єктів, що підлягають продажу на конкурентних засадах шляхом проведення електронного аукціону, згідно з вимогами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» підприємств (малу приватизацію)», Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018р. за №432;
2.2. вчинити всі необхідні дії пов'язані з продажем об'єкту комунальної власності шляхом проведення електронного аукціону у порядку, визначеному чинним законодавством України.
3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію по врегулювання земельних відносин(Р.Попитак).
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про затвердження звіту про експертну грошову оцінку та продаж земельної ділянки
Розглянувши звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, що перебуває в оренді ТзОВ «Чумак», площею 2,4614 га, розташованої за адресою: Львівська область, Самбірський район, с. Трушевичі, вул. Джерельна, 46, кадастровий номер 4625184100:01:000:0106, розроблений консалтинговою компанією «Апекс» (реєстраційний № 19094е/02-26), з урахуванням рецензії рецензента Лібича А.М., відповідно до статей 12, 127, 128, 201 Земельного кодексу України, Закону України «Про оцінку земель», керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Добромильська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Затвердити звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки площею 2,4614 га, кадастровий номер 4625184100:01:000:0106, що перебуває в оренді ТзОВ «Чумак» та розташована за адресою: Львівська область, Самбірський район, с. Трушевичі, вул. Джерельна, 46.
- Встановити вартість земельної ділянки згідно із зазначеним звітом у розмірі 2 059 500 (два мільйони п’ятдесят дев’ять тисяч п’ятсот) гривень.
- Продати ТзОВ «Чумак» земельну ділянку площею 2,4614 га, кадастровий номер 4625184100:01:000:0106, за ціною 2 059 500 (два мільйони п’ятдесят дев’ять тисяч п’ятсот) гривень відповідно до затвердженої експертної грошової оцінки.
- Доручити міському голові укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки відповідно до вимог чинного законодавства України.
- ТзОВ «Чумак» здійснити оплату вартості земельної ділянки у порядку та строки, визначені чинним законодавством та договором купівлі-продажу.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, екології та містобудування.
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Проєкт
УКРАЇНА
ДОБРОМИЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
САМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять дев’ята сесія VІІІ-го скликання
Від 02 квітня 2026 року №
м.Добромиль
РІШЕННЯ
Про прийняття до кумунальної власності
безхазяйного нерухомого майна та передачі на праві господарського володіння
Враховуючи рішення Старосамбірського районного суду Львівської області у цивільній справі окремого провадження №455/2698/25 від 03.02.2026р. про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність,керуючись п.30 ч.1 ст.26,ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Добромильська міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Прийняти до комунальної власності Добромильської міської Самбірського району Львівської області безхазяйне нерухоме майно:
-гідротехнічну спорудуземляна гребля та шлюз–регулятор d-80 в межах населеного пункту с. Чижки, Добромильської міської ради Самбірського району,номер запису про взяття на облік 14392.
2.Головному бухгалтеру Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області взяти на облік зазначений об’єкт.
3.Оприлюднити це рішення на офіційному вебсайтіДобромильської міської ради у встановленому законодавством порядку.
3.Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою(Іван Кречківський)
Т.в.о. міського голови Олена МАЦЬКО
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)

