Інформація ГУ ДПС у Львівській області

Дата: 05.12.2023 10:01
Кількість переглядів: 37

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Старосамбірській ДПІ на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219»

У Старосамбірській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219».

На запитання платників податків відповів начальник Старосамбірської ДПІ Віктор Дмитрук.

Питання:  Чи можна підключити портативний принтер чеків до ПРРО?

Відповідь.  Так, портативний принтер чеків підключається як звичайний  принтер, гарно зарекомендували себе наступні моделі.

Питання:  Чи вважаться автомат з продажу товарів (послуг) РРО?

Відповідь. Автомат з продажу товарів (послуг) – РРО, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.

Це визначено ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95.

Реєстратор розрахункових операцій – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для виконання платіжних операцій.

До РРО належать: електронний контрольно- касовий апарат, електронний касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно – касовий реєстратор, комп’ютерно – касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Питання:  Де  ознайомитися з відеоматеріалами щодо  безпосередньої роботи з ПРРО( внесення номенклатури товарів,  формування квитанції ) ?

Відповідь. Актуальні матеріали щодо  реєстрації та використання безкоштовного ПРРО, включаючи роз’яснення, інструкції користувачів та  відеоуроки розміщено  на банері https:// tax.gov.ua/baneryi/programna-rro/.

Питання: Які умови реєстрації РРО/ПРРО для фізичної особи-підприємця ( далі – ФОП), який надає послуги з використанням Інтернет з податкової адреси?

Відповідь.  У разі, якщо місце проживання фізичної особи-підприємця є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України має подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване РРО та/або ПРРО. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано