Інформація ГУ ДПС у Львівській області

Дата: 10.10.2023 14:36
Кількість переглядів: 73

Фото без опису

 

У Старосамбірській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

 

Нещодавно у Старосамбірській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку »гаряча лінія». На актуальні запитання громадян щодо дотримання податкового законодавства відповідав СДІ Старосамбірської ДПІ Іван Білас.

Переважно запитання додзвонювачів стосувалися положень Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України від 30.06.2023 року №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Іван Білас звернув увагу на розміри штрафних санкцій за непроведення розрахункових операцій через РРО або програмні РРО з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операцій, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання.

Податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп’ютер, ноутбук або ґаджет. Оновлена версія програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS доступна за адресою https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Крім того, запитували і про використання електронних сервісів ДПС України, порядку нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання, легалізації найманої праці та заробітної плати, можливості отримання податкової знижки, погашення податкового боргу тощо.

 

Продаж основних засобів та застосування РРО 

 

Старосамбірська ДПІ звертає увагу що, у разі продажу основних засобів за готівкові кошти,  якщо згідно бухгалтерського обліку вони обліковувались на рахунку 10 «Основні засоби», суб’єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки у касах таких суб’єктів з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником.

Підпис може бути засвідчений відбитком печатки, однак її використання не є обов’язковим.

Крім того, у разі здійснення розрахунків в касі у готівковій формі суб’єкти господарювання зобов’язані дотримуватись вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано