30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Дата: 28.07.2023 09:22
Кількість переглядів: 93

 

Фото без опису

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Цей День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми. А також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

 

Повномасштабне вторгнення в Україну значно підвищило ризики торгівлі людьми, в тому числі на непідконтрольних Уряду територіях. Це підкреслює потребу в додаткових ресурсах і координації для боротьби з торгівлею людьми. 

Учасники Національного механізму взаємодії з протидії торгівлі людьми очікують на сплеск виявлення випадків торгівлі людьми і звертаються до постраждалих із закликом звертатися за конфіденційною та фаховою допомогою.

 

Задля безпеки ваших співгромадян, просимо поширити на своїх місцевих інтернет ресурсах вищезазначену і контактну інформацію. А також:

  1. Посилання на Анкету для звернення по допомогу -

Якщо ви постраждали від торгівлі людьми, експлуатації, домашнього або інших видів насильства, ви можете отримати спеціалізовану допомогу!, заповнивши анкету за посиланням https://forms.gle/3iD7s4cVJGBpy8oYA

 

  1. Відеоролик «Тобою скористалися»  UA_Subtitles, щоб навчитися розпізнавати форми торгівлі людьми та експлуатації і знати, як вберегти себе. Трудова та сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, секс заради виживання, використання у збройному конфлікті – ці злочини все ще існують, і постраждати від них може кожен і кожна.
  2. Поширювати серед представників НМВ і рекомендувати скористатися ще одним ресурсом від Міжнародної організації з міграції – пройти онлайн курс з протидії ТЛ за посиланням  https://www.ctcourse.org.ua/
  3. Популярний серед учнівської та студентської молоді і онлайн квест за посиланням https://quest.stoptrafficking.org/start
  4. А також номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527.org.ua – електронні консультації
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00*

 

З повагою,

Координаторка програми протидії торгівлі людьми, менеджерка проєкту, Олена КАЛЬБУС

тел.0974482274,  kalbusolena@gmail.com

 

Конт. особа: експертка з впровадження НМВ Надія КОСТІНА, тел.0677005061, nadin379lviv@gmail.com

 

 

Інформаційна кампанія під гаслом «Тобою скористалися» проходитиме в Україні з 27 по 30 липня, включаючи як офлайн так і онлайн заходи.

Заходи проводяться Центром «Жіночі перспективи» спільно з представниками влади та органів місцевого самоврядування. Активно долучаються всі Субєкти Національного Механізму Взаємодії з протидії торгівлі людьми.

Інформаційна кампанія впроваджується Центром «Жіночі перспективи» в рамках проєкту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми» завдяки Представництву Міжнародної організації з міграції в Україні IOM - UN Migration, Агентству США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна

Мета проекту: забезпечення розвитку системи протидії торгівлі людьми (ПТЛ) на рівні ТГ та її  ефективного функціонування, зокрема, сприяння проактивній ідентифікації осіб, які постраждали внаслідок торгівлі людьми або експлуатації (ОПТЛ), перенаправлення та надання їм необхідної допомоги;  проведення інформаційно-роз'яснювальної  роботи з постійними та тимчасовими (ВПО) мешканцями громад.

 

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну.

 

Повномасштабне вторгнення в Україну значно підвищило ризики торгівлі людьми, в тому числі на непідконтрольних Уряду територіях. Це підкреслює потребу в додаткових ресурсах і координації для боротьби з торгівлею людьми. 

2 червня Міжнародна організація з міграції (МОМ) підтримала Міністерство соціальної політики в організації сесії стратегічного планування, на якій зацікавлені сторони з протидії торгівлі людьми на національному рівні зосередилися на питаннях захисту, з якими стикаються постраждалі від торгівлі людьми за кордоном, як залучити бізнес до зусиль протидії торгівлі людьми, протидії торгівлі людьми в рамках глобальних ланцюгів постачання та координації. 

Кабінет Міністрів України ухвалив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми до 2025 року, розроблену за підтримки МОМ. Метою Державної програми є удосконалення механізму профілактики, підвищення ефективності виявлення осіб, причетних до торгівлі людьми, дотримання прав постраждалих від торгівлі людьми та надання необхідної допомоги. 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано