Програма відпочинку та оздоровлення дітей Добромильської територіальної громади у ЦНПВ ім. Кирила Осьмака в с.Сприня Самбірського району Львівської області на 2023 рік

Дата: 26.01.2023 16:55

рішенням 14 сесії  VIII скликання

Добромильської міської ради

від 24 січня 2023 року №2838

___________Петро КУЛЯС

Програма відпочинку та оздоровлення дітей Добромильської територіальної громади  у ЦНПВ ім. Кирила Осьмака в с.Сприня Самбірського району Львівської області на 2023 рік

Добромиль

Паспорт

Програми відпочинку та оздоровлення дітей Добромильської територіальної громади  у ЦНПВ ім. Кирила Осьмака в с.Сприня Самбірського району Львівської області на 2023 рік

1. Ініціатор розроблення програми (замовник): Добромильська міська рада
  2. Розробник програми: відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради
  3. Відповідальний виконавець програми: відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради
  4. Термін реалізації програми: 2023 рік
  5. Обсяги фінансування програми (тис.грн.) 90,0  тис.  грн.

Роки

Обсяги фінансування, тис.грн.

Всього, тис. грн.

в т.ч. за джерелами фінансування

міський бюджет

90,0

90,0

1. Очікувані результати виконання програми:

вирішення завдань організації якісного оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків.

ПРОГРАМА

Загальні положення

Програма з відпочинку та оздоровлення дітей Добромильської територіальної громади на 2023 рік (далі – Програма) розроблена відповідно до Законів України: «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про охорону дитинства», Програми розвитку освіти Добромильської міської ради на 2021 – 2025 рр.

Актуальність розроблення та прийняття цієї Програми зумовлена необхідністю впровадження державної політики щодо створення оптимальних умов для оздоровлення та відпочинку дітей.

Мета і основні завдання Програми

Метою Програми є організація повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей, зміцнення здоров’я дитячого населення Добромильської територіальної громади шляхом удосконалення системи оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення державних гарантій щодо доступності та якості оздоровчих та відпочинкових послуг.

Основними завданнями Програми є:

у сфері оздоровлення та відпочинку дітей:

• збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення;
  • створення умов для зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей шляхом належної організації оздоровлення та відпочинку;
  • надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
  • формування та пропаганда здорового і безпечного способу життя.

Напрями виконання Програми

1) Організація оздоровлення та відпочинку дітей.

2) Підвищення якості та безпеки оздоровчих послуг для дітей.
3) Збільшення кількості дітей, охоплених послугами відпочинку та оздоровлення, в т.ч. дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, збільшення частки дітей, охоплених послугами оздоровлення.

Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма, обґрунтування необхідності її розв’язання

Рівень захворюваності дітей шкільного віку набуває значних масштабів і потребує посилення уваги місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування.

Сьогодні загальновизнаною цінністю світове співтовариство вважає стан здоров’я людини. Здоров’я нації розглядається як показник цивілізованості держави, що відтворює соціально-економічне становище суспільства. Здоров’я населення є головним критерієм доцільності та ефективності всіх без винятку сфер господарської діяльності. Фахівці вважають, що близько 75% хвороб у дорослих є наслідком умов життя у дитячі та молоді роки.

На стан здоров’я сучасного мешканця впливає ціла низка факторів, серед яких значне місце посідають рівень та спосіб життя, шкідливі звички, екологічний стан в регіоні.

Загострення проблем спричинено сукупністю взаємопов’язаних та взаємообумовлених чинників, серед яких у сфері оздоровлення та відпочинку дітей недостатнє фінансування відпочинку та оздоровлення дітей.

Фінансове забезпечення Програми

Програма реалізовується за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

Під час формування проекту місцевого бюджету міська рада передбачає асигнування на реалізацію Програми в межах можливостей місцевого бюджету.

Орієнтовані обсяги та джерела фінансування наведені у додатку 1 до Програми.

Організація управління та контролю за ходом виконання Програми

Відповідальним виконавцем Програми є відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради.

Контроль за виконанням Програми покладається на фінансовий відділ Добромильської міської ради.

Відділ освіти, культури, спорту та туризму Добромильської міської ради до 25 грудня інформує про хід виконання Програми.

Очікувані результати виконання Програми

1. Підвищення ефективності місцевого самоврядування, установ та організацій у вирішенні завдань організації якісного оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків.
  2. Поєднання організаційних, фінансових та інших можливостей органів місцевого самоврядування, з метою підвищення рівня комфортності умов перебування дітей у цих закладах, осучаснення змісту роботи дитячих закладів відпочинку, впровадження новітніх технологій оновлення здоров’я дітей, виховної роботи, організації дозвілля, медичного обслуговування та харчування.

За час виконання Програми у сфері оздоровлення та відпочинку дітей:
збільшення кількості дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком, з числа дітей, відмінників у навчанні та інших досягненнях, потребуючих особливої соціальної уваги та підтримки за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел не заборонених законодавством.