Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Дата: 28.11.2022 11:51

Самбірський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

www.legalaid.gov.ua

25 листопада стартувала міжнародна акція «16 днів проти насильства»,

яка має на меті привернути увагу до того,

що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі,

є порушенням прав людини.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Право на безоплатну вторинну правову допомогу (послуги адвоката) згідно з Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України мають особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону.

Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру.

Під час подання заяви про надання безоплатної вторинної правової допомоги особа, яка постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі повинна надати такі документи:

1. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу
  2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім ФО, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного коду та повідомили про це відповідному контролюючому органу)
  3. Копія одного з документів, передбачених п. 52 Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 22.08.2018 року № 658, зокрема:
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому міститься інформація про вчинення злочину, пов’язаного з насильством;
  • талон-повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з насильством, виданий уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, за формою, затвердженою МВС;
  • копія протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • копія постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з насильством;
  • копія заяви до суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
  • рішення суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
  • копія винесеного працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції термінового заборонного припису;
  • направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, складене за формою, затвердженою Мінсоцполітики (видається районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад, чи загальними/спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб)

Телефонні лінії для звернень з метою отримання допомоги та захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства:

102 – поліція;

0 800 500 335 або 116 123 – національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 500 225 або 116 111 – національна гаряча лінія у випадку вчинення насильства щодо дітей або якщо вони є свідками;

0 800 213 103 – єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги.

Бюро правової  допомоги  Самбірського місцевого центру з надання БВПД знаходяться за адресами:

• м. Самбір, вул. І. Мазепи, 13;
  • м. Старий Самбір, вул. Лева Галицького, 114;
  • м. Мостиська, вул. Грушевського, 22;
  • м. Турка, вул. майдан Шевченка, 26-Б.

Дізнатись більше про надання безоплатної правової допомоги можна за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua