Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області інформує щодо ядерного вибуху

Дата: 04.11.2022 09:55

Що потрібно знати щоб врятуватися?

Рада національної безпеки i оборони України розробила детальну інструкцію на випадок ядерного yдаpy.

Україна та світ сподіваються на краще. Але самі лише сподівання не врятують нас у разі небезпеки.

Головна ознака ядерного вибуху-спалах сліпучого світла (промінь). Після спалаху утворюється вогняна куля яка світитъся. Через кілька секунд куля перетворюється на хмару у вигляді гриба.

Якщо ви вдома - зачинити всі можливі шляхи потрапляння повітря в приміщення: вікна, двері, вентиляційні отвори, щілини. Також вимкнути обігрівачі та кондиціонери.

Ядерний вибух застав на вулиці - що робити?

• Наступні 10 хвилин після вибуху — шанс на порятунок.
  • Найголовніше - не дивитись у бік спалаху - ядерного гриба.
  • Закрити обличчя та дихальні шляхи шарфом, одягом.
  • Також за можливості одягніть маску a6o респіратор.
  • Лягати на землю i шукати заглиблення - яму aбo виступ.
  • Прямувати до найближчого укриття a6o приміщення без вікон.
  • Не торкайтесь інших людей та речей, які можуть бути зараженими.
  • Після повернення додому aбo в укриття, обов'язково зняти верхній одяг - це на 90% убезпечує від радіоактивних частинок.

Одяг потрібно покласти в герметичний пакет.

• Змити радіоактивні речовини водою з милом, уникнувши сильного тертя шкіри. Ретельно вимити руки та обличчя.
  • Не користуватися водопровідною водою. Якщо доступу до води немає - підійдуть вологі серветки a6o чиста волога тканина. Одягнути чистий i максимально закритий одяг.
  • Перебувати у безпечному (захищеномумісці 24 години після вибуху та слухати вказівки органів влади. Найкраще перебувати в кімнаті без вікон.
  • Вживайте лише продукти з герметично закритої тари та пийтe лише бутильовану воду.