Старосамбірське відділення УВД ФСС України у Львівській області інформує

Дата: 27.08.2021 14:55
Кількість переглядів: 627

Фото без опису

 

Інформація про е-лікарняні

 

Старосамбірське відділення УВД ФСС України у Львівській області інформує страхувальників та застрахованих осіб щодо використання е-лікарняних. Нагадаємо, що вже з 1 вересня працювати з електронними листками непрацездатності повинні будуть усі медичні заклади країни. Тож разом вивчаємо нюанси роботи з ними.


Що таке медичний висновок про тимчасову непрацездатність?

 

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність – це електронний документ, що формується  на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я та містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатностіщо засвідчує тимчасову непрацездатність та є підставою для створення е-лікарняного.

 

Що таке Електронний кабінет страхувальника (роботодавця)?

 

Інформацію про сформовані е-лікарняні для своїх працівників роботодавці відтепер можуть дізнатися в особистому кабінеті  Електронного кабінету страхувальника (роботодавця) вебпорталу Електронних послуг Пенсійного Фонду України

 

Як роботодавцю дізнатися інформацію про е-лікарнянийвідкритий для його працівника?

 

Взаємодія роботодавців із Електронним реєстром листків непрацездатності та отримання відомостей про своїх працівників, зокрема щодо видачі електронного листка непрацездатності, розміру заробітної плати для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листками, а також отримання багато  іншої корисної інформації, здійснюється через Електронний кабінет страхувальника (роботодавця) вебпорталу Електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для того, щоб стати користувачем е- кабінету роботодавцяпотрібно увійти на вебпортал за допоиогою  електронного цифрового підписуОзнайомитися з детальною інструкцією щодо реєстрації‘ можна за посиланням https://portal.pfu.gov.ua в інформаційному полі головного меню «Як зареєструватися».

 Після реєстрації в Електронному кабінеті страхувальника для роботодавця у розділі «Страхувальникам» відкриваються можливості для:

> перегляду відомостей про трудову діяльність;

> перегляду звітних відомостей страхувальника;

запису на прийом;

запиту на підготовку паперових документів;

надсилання звернення (питаньпропозиційскаргклопотань);

отримання даних страхувальника з Єдиного реєстру страхувальників;

> перегляду всіх звернень до органів ПФУ;

надсилання запиту на отримання електронних документів;

отримання даних з Електронного реєстру листків непрацездатності.

При переході за кнопкою Дані з Електронного реєстру листків непрацездатності” в розділі  „Страхувальникам” в особистому кабінеті адміністратора роботодавця  відкривається можливість  електронної форми перегляду усіх записів про тимчасову непрацездатність працівників роботодавця, що зареєстровані в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичних висновків

про тимчасову непрацездатність.

Детальніше про реєстрацію, користування та отримання відомостей про е- лікарняні через  Електронний кабінет роботодавця вебпорталу Електронних послуг Пенсійного фонду України Ви можете, зателефонувавши на гарячу лінію Пенсійного фонду України за номером:

0-800-503-753.

Чи потрібно роздруковувати е-лікарняний, щоб повідомити свого роботодавця про відкритий лікарняний?

Ніроздруковувати е-лікарняний не потрібно.

Також не потрібно більше приносити роботодавцю ніяких паперових підтверджень встановлення Вам факту тимчасової непрацездатності.

Із моменту, коли Ви дізналисящо Ваш лікуючий лікар сформував  Вам медичний висновок про тимчасову непрацездатність, Ви маєте повідомити у будь- який доступний спосіб комунікацій Вашого роботодавця про це. Всю необхідну інформацію про Ваш е- лікарняний роботодавець зможе побвчити у своєму Електронному кабінеті роботодавця на Порталі Пенсійного фонду України.

 

Як мій роботодавець дізнається, що в мене відкритий е-лікарняний?

 

Із моменту, коли Ви дізналисящо Ваш лікуючий лікар сформував  Вам медичний висновок про  про тимчасову непрацездатність. Ви маєте повідомити у’ будь- який доступний спосіб комунікацій Вашого роботодавця про це. Всю необхідну інформацію про Ваш е - лікарняний роботодавець зможе  побачити у своєму Електронному кабінеті роботодавця на порталі Пенсійного фонду України.

Детальніше  про  Електронний  кабінет  страхувальника  (роботодавця) Ви можете дізнатися, зателефонувавши на гарячу лінію Пенсійного фонду України за номером: 0-800-503-753.

Паперові бланки листків непрацездатності більше не видаватимуться?

Протягом червня – серпня 2021 року в Україні діятиме перехідний період впровадження е-лікарняних

Під час дії перехідного періоду особам можуть видаватися і електронні лікарняні, і паперові листки  непрацездатностіПід час перехідного періоду обидва види документів є підтвердженням встановленого факту тимчасової непрацездатності та підставою для здійснення страхових виплат застрахованим особам.

Із  вересня  2021 року плануєтьсящо всі заклади охорони здоров’я перейдуть  на формування  медичних висновків про тимчасову непрацездатністьУ такому випадку паперові листки  непрацездатностіякі були видані до 1 вересня 2021  року будуть продовжуватися в паперовому 

 вигляді до відновлення працездатності особи або встановлення інвалідності.

 

Якщо в мене є відкритий  паперовий листок непрацездатності , він буде підтвердженням  моєї тимчасової непрацездатності?

 

Під час дії перехідного періоду  червня по серпень 2021 року) застрахованим особам можуть  видаватися і електронні лікарняні, і паперові листки  непрацездатності. і паперові листки непрацездатності. Під час перехідного періоду обидва види документів є підтвердженням встановленого факту тимчасової непрацездатності та підставою для здійснення страхових виплат застрахованим особам.

Із вересня 2021 року  плануєтьсящо всі заклади охорони здоров’я перейдуть на формування  медичних висновків про тимчасову непрацездатністьУтакому випадку паперові листки непрацездатностіякі були видані до 1 вересня 2021 року будуть  продовжуватися в паперовому вигляді до відновлення працездатності особи або встановлення інвалідності.

 

Якщо в мене є відкритий медичний висновок про тимчасову непрацездатність,я  продовжую  хворіти, а лікар іншого закладу пропонує мені відкрити паперовий листок непрацездатності?

 

Під час дії перехідного періоду впровадження е-лікарняних (із червня по серпень 2021 року) особам можуть видаватися і електронні лікарняні, і паперові листки непрацездатності. Під час перехідного  періоду обидва види документів є підтвердженням встановленого факту тимчасової непрацездатностіта підставою страхових виплат застрахованим особам.

Якщо листок непрацездатності відкривається за паперовою формою, за одним випадком тимчасової  непрацездатності, то його продовження аж до повного закриття незалежно  від того, у якого субєкта

 господарювання продовжує лікування пацієнтвідбувається виключно в паперовій формінавіть якщо суб’єкт господарювання протягом періоду непрацездатності особи, у якої є відкритий листок   непрацездатностіперейшов на формування медичних висновків у Реєстрі.

У разі якщо особі, у якої відкритий паперовий листок непрацездатності, працівник суб’єкта господарювання встановлює факт тимчасової непрацездатності за новим випадком тимчасової непрацездатності і в цей період у суб’єкта господарювання наявна технічна можливість формування медичних висновків у Реєстрі, то лікуючий лікар суб’єкта господарювання за новим випадком тимчасової непрацездатності формує медичний висновок у Реєстрі, тобто з подальшим формуванням е-лікарняного.

У разі якщо під час дії перехідної моделі особа, у якої сформовано медичний висновок у Реєстрі в одного суб’єкта господарювання, звернулася для проходження обстеження, консультацій,долікування,проходжен

ня реабілітації, тощо до іншого суб’єкта господарювання, у якого ще відсутня технічна можливість формування медичних висновків у Реєстрі, то для такої особи відкривається паперовий листок непрацездатності як новий випадок тимчасової непрацездатності.

 

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано