Пригадуємо як це було. Початки становлення Незалежності у м.Добромиль

Дата: 23.08.2021 11:55

Початки нашої НЕЗАЛЕЖНОСТІ

(за інформацією п. Марії Угрин)

У вересні 1989 року Угрин Ярослав  був учасником Установчих зборів створення Народного Руху України у Львові.

Від того часу почалася робота по створенню осередку в Добромилі.

Дозвіл провести установчі збори в міському клубі після багаторазових перемовин дав колишній голова міської ради.

22 грудня 1989 року відбувся багаточисельний схід людей. Дійство тривало в межах 3-х годин. Розпочав збори Ярослав Угрин  виступом про потреби змін у суспільстві і створення організації що зможе і хоче це забезпечувати.

Перший протокол про створення осередку датований 22 грудня 1989 року.

Угрин Ярослав - голова

Антошик Володимир – заступник

Більо Петро – секретар

В короткому часі до осередку вступили: Сокіл Дмитро (п), Володимир Калужинський (п), Івасів Володимир (п), Івасів Роман (п), Боднар Мирон (п), Петрина Василь (п),  Гик Андрій, Павлишак Роман.

8.05.1990 року зусиллями Товариства української мови ім.Т.Шевченка (голова Роман Павлишак, члени товариства Ігор Уляновський, Богдан Мошора …) та осередку НРУ – Угрин Ярослав підняв на вежу міста синьо-жовте знамено (освячене попередньо о. Володимиром Юргою). Відбувся нечисельний мітинг, на якому виступили тодішній голова міської ради, Угрин Ярослав, Моцьо Ольга – вчитель Добромильської СШ – голова товариства української мови при школі.

!!!!!! 27-28.05.1989 року на останній дзвоник до школи на святкову лінійку Угрин Ярослав і Моцьо Ольга внести синьо-жовтий прапор.