Інформує Старосамбірське відділення ДФС у Львівській області

Дата: 04.11.2022 09:47
Кількість переглядів: 164

Фото без опису

 

 

Начальником Старосамбірської ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО та/або ПРРО

 

Начальником Старосамбірської ДПІ Віктором Дмитруком проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО та/або ПРРО підприємцями –платниками «єдиного податку» під час військового стану.

Пропонуємо ознайомитися з найактуальнішими питаннями «гарячої лінії»

 

Питання: Чи потрібно ФОПам 2-3 групи застосовувати РРО /ПРРО під час військового стану?

Відповідь: Під час військового стану діють норми п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265), відповідно до яких суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Питання: Чи застосовуються до платників єдиного податку штрафні санкції за порушення у сфері РРО?

Відповідь: Згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану», який набрав чинності 07.03.2022, розділ II «Прикінцевих положень» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» було доповнено пунктом 12, яким встановлено, що на період до припинення або скасування воєнного стану на території України санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються.

Тобто з 07.03.2022 суб’єкти господарювання були звільнені від відповідальності за будь-які порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у тому числі за порушення під час роботи з реєстраторами розрахункових операцій.

Однак вже 15.03.2022 Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», що набрав чинності 17.03.2022. У ньому передбачено винятки, за яких можуть застосовуватись санкції, передбачені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Таким винятком стали суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із використанням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу підакцизних товарів.

До підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; рідини, що використовуються в електронних сигаретах; пальне; автомобілі; електрична енергія.

Таким чином, з 17.03.2022 і до припинення або скасування воєнного стану на території України санкції за порушення порядку здійснення розрахункових операцій, в тому числі за порушення під час роботи з РРО, можуть застосовуватися до суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів.

Питання: Які штрафні санкції застосовуються під час військового стану та в якому розмірі?

Відповідь: Отже, під час війни суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, можуть бути оштрафовані контролюючими органами за вчинення таких порушень:

– проведення розрахунків з використанням РРО на неповну суму вартості проданих товарів; проведення розрахунків без використання РРО; невидача фіскального чека покупцю – застосовується штраф у розмірі 100 відсотків вартості проданих у такий спосіб  товарів, якщо таке порушення вчинено вперше, а за кожне наступне порушення – 150 відсотків вартості проданих товарів;

– відсутність контрольної стрічки в РРО або внесення до неї спотворених даних – застосовується штраф у розмірі 510 грн;

– проведення розрахунків через РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості – застосовується штраф у розмірі 5100 грн;

– використання РРО при здійсненні розрахунків, до якого були внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника, – застосовується штраф у розмірі 5100 грн;

– неподання до контролюючого органу звітності, пов’язаної із використанням РРО, – застосовується штраф у розмірі 510 грн;

– реалізація необлікованих підакцизних товарів – застосовується штраф у розмірі вартості таких товарів.

 

Старосамбірськими податківцями системно надається кваліфікована практична допомога платникам податків

 

Працівниками Старосамбірської ДПІ у приміщенні Центру обслуговування платників податкової інспекції надано фахові консультації платникам податків щодо впровадження електронних сервісів та новацій податкового законодавства.

Зокрема, роз’яснено особливості заповнення декларації щодо податкової знижки на навчання. Та надано перелік документів, які необхідно подати.

Також акцентували увагу на таких питаннях, як: обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО та/або через програмні РРО, реєстрація РРО через електронний кабінет, послідовність дій стосовно подання заяви для отримання ліцензії на право здійснення діяльності при реалізації підакцизних товарів (тютюнових та алкогольних виробів).

Податківці також розповіли про переваги подання звітності в електронному вигляді, використання сервісу Електронний кабінет платника податків.

Також платники отримали вичерпну інформацію про кампанію одноразового декларування. А саме, громадяни мають змогу легалізувати свої статки, при придбанні яких податки не сплачувались. Для цього необхідно подати одноразову декларацію в електронному вигляді і сплатити одноразовий збір від суми задекларованих активів. Звернуто увагу, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадян, які мають право на таке декларування. Кампанія триває до 01 березня 2023 року. Також обговорили кампанію Декларування 2022.

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано